Справа № 686/5710/17
Провадження № 22-ц/792/1782/17
27 вересня 2017 року м. Хмельницький
Суддя Апеляційного суду Хмельницької області Корніюк А.П., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державної казначейської служби України на рішення Хмельницького міськрайонного суду від 06 липня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Першого відділу державної виконавчої служби м. Хмельницький Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, Державної казначейської служби України про відшкодування моральної шкоди, завданої незаконними діями посадових осіб державної виконавчої служби,
Не погоджуючись із рішенням Хмельницького міськрайонного суду від 06 липня 2017 року, апелянт оскаржив його в апеляційному порядку. Крім того апелянт просив звільнити його від сплати судового збору або відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення по даній справі. Однак, подана ним апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно п. 29 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ №10 від 17.10.2014 відповідно до статті 8 Закону № 3674-VI та статті 82 ЦПК єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім'ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім'ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення від такої сплати.
Відповідно до п.6 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання апеляційної скарги на рішення суду судовий збір становить 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Тому, апелянту необхідно сплатити 704 грн. судового збору (640 (судовий збір, що підлягав сплаті при поданні позовної заяви * 110%).
Згідно ч.1 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі.
Судовий збір слід перерахувати за наступними реквізитами:
Платник: Прізвище, ім'я, по-батькові фізичної особи або повне найменування юридичної особи - платника судового збору
Одержувач (назва рахунку): УК у м. Хмельницькому/22030101
Код отримувача: 38045529
Номер рахунку одержувача : 31211206780002
Банк отримувача: ГУДКСУ у Хмельницькій області
МФО: 815013
Код класифікації доходів: 22030101
Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)
Призначення платежу: судовий збір за апеляційну скаргу Державної казначейської служби України код 02894190, пункт 1.6 (де 02894190 - код ЄДРПОУ Апеляційного суду Хмельницької області, пункт 1.6 - пункт таблиці ставок судового збору)
Судовий збір буде зарахований при умові правильного зазначення всіх платіжних реквізитів.
Крім того, апелянт звертаючись до суду із апеляційною скаргою просив поновити строк на апеляційне оскарження у зв'язку із тим, що копію оскаржуваного рішення Головне управління Державної казначейської служби отримало 12.09.2017 року.
Відповідно до ч.1 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Як вбачається із матеріалів справи копію оскаржуваного рішення апелянт отримав 12.09.2017 року (а.с. 48), тоді як апеляційна скарга подана18.09.2017 року, тобто у строк, що встановлений ЦПК України для апеляційного оскарження.
Вважаю, що у зв'язку із зазначеними обставинами строк на апеляційне оскарження апелянтом не пропущено, а тому, клопотання представника Державної казначейської служби України про поновлення строку на апеляційне оскарження є зайвим.
Проте, згідно з ч. 2 ст. 297 ЦПК України до апеляційної скарги, оформленої з порушенням вимог, встановлених ст. 295 ЦПК України, застосовуються правила ст. 121 цього Кодексу.
За таких обставин апеляційну скаргу слід залишити без руху.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 295, 297 ЦПК України
У клопотанні Державної казначейської служби України про звільнення від сплати судового збору або відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення по даній справі відмовити.
Апеляційну скаргу Державної казначейської служби України на рішення Хмельницького міськрайонного суду від 06 липня 2017 року залишити без руху, про що повідомити апелянта та надати йому строк 5 днів з дня отримання копії ухвали для сплати судового збору в сумі 704 грн. 00 коп.
Оригінал квитанції про сплату зазначених витрат надати апеляційному суду у вказані вище терміни.
У разі невиконання до вказаного терміну зазначених вимог закону, апеляційна скарга буде вважатись неподаною і повернута апелянту.
Суддя: /підпис/
З оригіналом згідно: суддя апеляційного суду А.П. Корніюк