Постанова від 20.09.2017 по справі 389/2162/17

20.09.2017

ЕУН 389/2162/17

провадження № 3/389/778/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 вересня 2017 року м. Знам'янка

Суддя Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області Юхименко Наталія Вікторівна, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1,

ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, має на утриманні дві особи, депутат Знам'янської Другої селищної ради 7-го скликання, РНОК НОМЕР_1, до адіністративної відповідальності протягом року не притягувалася.

за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, будучи, у тому числі станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2017 суб'єктом декларування в розумінні Закону, а саме: особою, зазначеною у підпункті «б» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону - депутатом селищної ради, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2017 до 01.05.2017 в порушення вимог частини першої статті 45 Закону з урахуванням пункту 6 розділу II Закону № 1975-VIII від 23.03.2017, пункту 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, а саме 27.07.2017 о 17 год. 59 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 1726 КУпАП, за наступних обставин.

19.11.2015 відповідно до рішення першої сесії сьомого скликання ради № 1 було визнано повноваження депутата ради ОСОБА_1 У період часу з 19.11.2015 до теперішнього часу ОСОБА_1 перебуває депутатом ради.

Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2017 була суб'єктом декларування у розумінні та відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 45 Закону та суб'єктом, на яку поширюється і поширювалася дія цього Закону.

Разом з тим, відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію за минулий рік у порядку, встановленому цим Законом.

Одночасно, пунктом 6 розділу II Закону № 1975-VIII від 23.03.2017 розділ XIII «Прикінцеві положення» доповнено пунктом 5-1 такого змісту: «5-1. Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше». Відповідно до положень ст. 50 Закону, а також ч. 1 ст. 3 Закону суб'єкт декларування ОСОБА_1 є такою, яка за змістом пункту 6 розділу II Закону № 1975-VIII від 23.03.2017, подає декларацію вперше, а тому могла її подати до 01.05.2017, тобто до 00 год. 00 хв. 01.05.2017.

З урахуванням положень вказаних нормативних актів можна дійти до висновку, що у суб'єкта декларування - депутата ради ОСОБА_1 01.01.2017 виник обов'язок подати декларацію за 2016 рік у період з 00 год. 00 хв. 01.01.2017 до 00 год. 00 хв. 01.05.2017.

Разом з тим, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація за 2016 рік ОСОБА_1 як суб'єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 11.06.2017 о 19 год. 06 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації - несвоєчасно (гіперпосилання на Декларацію в Реєстрі - https://public.nazk.gov.ua/declaration/4a2ad82d-21d1-4768-9c71-dbb8286b8dc9).

Разом з тим, Рішенням від 04.04.2017 № 124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК визначило, що:

-поважною причиною несвоєчасного подання декларацій є неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

-період (періоди) неналежного функціонування Реєстру визначається окремим Рішенням НАЗК на підставі інформації, наданої адміністратором Реєстру, та акта (актів), підписаного посадовими особами НАЗК та адміністратора Реєстру.

Рішенням від 08.06.2017 № 224 «Про визначення періодів, протягом яких спостерігалися перебої у роботі інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК взято до відома інформацію від адміністратора ІТС Реєстр ДП «Українські спеціальні системи» та визначено періоди неналежного функціонування ІТС Реєстр у березні місяці, а саме:

-02.03.2017 з 09 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв.;

-12.03.2017 з 02 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв.;

-15.03.2017 з 22 год. 00 хв. до 24 год. 00 хв.;

-16.03.2017 з 00 год. 00 хв. до 03 год. 00 хв., з 07 год. 00 хв. до 08 год. 00 хв.;

-19.03.2017 з 08 год. 00 хв. до 11 год. 00 хв.;

-24.03.2017 з 08 год. 00 хв. до 08 год. 00 хв.;

-26.03.2017 з 12 год. 00 хв. до 24 год. 00 хв.;

-27.03.2017 з 00 год. 00 хв. до 08 год. 00 хв.;

-28.03.2017 з 01 год. 00 хв. до 10 год. 00 хв.

Крім того, НАЗК листом від 31.08.2017 № 93-05/30726/17 інформувало Управління про те, що актом обстеження окремих функцій ІТС Реєстр від 25.01.2017 засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення в період з 01.01.2017 по 19 год. 30 хв. 04.01.2017. Відповідно до цього ж листа, з метою створення належних умов для суб'єктів декларування адміністратором ІТС Реєстр ДП «Українські спеціальні системи» спільно з Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України протягом 24-28 березня 2017 року здійснювались заходи з оптимізації та пере конфігурування обчислювальних ресурсів, що потребувало декількох зупинок та перезапусків окремих компонентів та ІТС Реєстр в цілому.

Разом з тим, відповідно до інформації від НАЗК від 31.08.2017 № 93-05/30726/17 при перевірці файлів логування дій користувача ІТС Реєстр, виявлено, що ОСОБА_1 зареєструвалась в ІТС Реєстр 11.06.2017 об 17 год. 23 хв.

Таким чином встановлено, що ОСОБА_1 почала безпосередньо виконувати обов'язок декларування за 2016 рік тільки 11.06.2017.

По данному факту ст. оперуповноваженим сектору протидії корупції Управління захисту економіки в Кіровоградській області 07 вересня 2017 року складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, з яким ОСОБА_1 ознайомлена, її права їй роз'яснені.

В суді ОСОБА_1 вину визнала і надала пояснення, відповідно до яких вона з об'єктивних причин своєчасно не подала декларацію за 2016 рік, а подала лише 11.06.2017 року. В скоєному щиро кається.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши письмові матеріали справи, а саме: протокол правопорушення (а.с.1-8), витяг з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с.15), копію декларації ОСОБА_1 (а.с.16-22), список депутатів Знам'янської Другої селищної ради сьомого скликання (а.с.24), рішення першої сесії Знам'янської Другої селищної ради сьомого скликання (а.с.32-36), данні про перевірку файлів логування дій користувача ІТС Реєстр, відповідно до яких ОСОБА_1 зареєструвалася в ІТС Реєстр 11.06.2017 року о 17.23 год. (а.с.44-46), вважає, що вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, доведена в повному обсязі.

При накладенні стягнення суддя враховує характер скоєного, особу ОСОБА_1, що вона вину визнала, розкаялася, до адміністративної відповідальності притягається вперше, а також зважаючи на мету адміністративного стягнення, що є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим порушником, так і іншими особами, ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 850 грн. 00 коп., дане стягнення є достатнім заходом впливу для виховання особи, що вчинила порушення, законослухняної поведінки у подальшому.

Відповідно до ч.4 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення судового збору стягувачем є Державна судова адміністрація України.

Керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст. 283-285, 40-1 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суддя,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 320 (триста двадцять) гривень.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до апеляційного суду Кіровоградської області.

Постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями посадовими особами і громадянами (ст.298 КУпАП).

Відповідно до ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, негайно подаються до суду.

Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Роз'яснити порушнику, що виконання постанови про накладення адміністративного стягнення може бути відстрочено судом за його заявою за наявності відповідних обставин, що утруднюють виконання рішення.

Стягувач за рішенням в частині стягнення штрафу - Держава в особі Головного Управління національної поліції в Кіровоградській області, місцезнаходження: вул.Чміленка, 41, м.Кропивницький, Кіровоградська область, 25006, Україна.

Реквізити для сплати штрафу:

ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у Кіров.обл./Кіров.обл./21081300

КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37918230

ОСОБА_2: ГУ ДКСУ у Кіровоградській області

КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 823016

РАХУНОК ОТРИМУВАЧА: 31114149700001

КОД класифікації доходів бюджету: 21081300

Стягувач за рішенням в частині стягнення судового збору - Держава в особі Державної судової адміністрації України, місцезнаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, Україна.

Реквізити для зарахування судового збору:

ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106

КОД за ЄДРПОУ: 37993783

ОСОБА_2: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві

КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА: 820019

РАХУНОК ОТРИМУВАЧА: 31215256700001

КОД класифікації доходів бюджету: 22030106.

Суддя Знам'янського міськрайонного суду

Кіровоградської області ОСОБА_3