79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
08.05.07 Справа№ 2/1985-30/203А
Господарський суд Львівської області у складі:
Суддя Н.Мороз
При секретарі Н.Ходачкевич
За позовом: Контрольно-ревізійного управління у Львівській області
До відповідача: Буського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства
Про зобов»язання виконати вимоги
за участю представників сторін:
від позивача -Кричковська Л.М.-гол.спец.-ю/к, Солтис Я.Я.-нач.
від відповідача -н/з
Суть спору:
Контрольно-ревізійний відділ у Буському районі подано адміністративний позов до Буського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства про зобов»язання виконати вимоги КРВ у Буському районі №25-15/28 від 13.03.2006р. та №25-15/40 від 10.04.2006р.
18.12.2006 р. господарським суд Львівської області відкрито провадження у справі та призначено розгляд на 25.01.2007 р.
Розгляд справи неодноразово відкладався з мотивів, зазначених в ухвалах суду від 25.01.2007 р., 13.02.2007 р., 13.03.2007 р., 02.04.2007 р. Ухвалою господарського суду від 13.02.2007р., в порядку ст.53 КАС України, замінено первинного позивача- контрольно-ревізійний відділ у Буському районі належним позивачем- контрольно-ревізійним управлінням у Львівській області.
Представникам сторін роз'яснено їх права згідно зі ст. ст. 49, 51 КАС України. У відповідності до ст. 71 КАС України справа слухається за наявними у ній матеріалами.
Представники позивача в судових засіданнях позовні вимоги підтримали з підстав, зазначених у позовній заяві та додаткових поясненнях від 07.02.2007р. №13-35/758 та від 26.04.2007р. №13-35/2666. Ствердили, зокрема, що внаслідок проведеної КРВ у Буському районі ревізії Буського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства з питань правильності використання бюджетних коштів за липень-грудень 2004 року (акт від 09.03.2006р. №25-38/7), встановлено ряд порушень законодавства з фінансових питань, а саме використання бюджетних коштів, що були виділені для реконструкції та аварійно-відбудовчих робіт каналізаційно-очисних споруд м. Буська підприємством відповідача витрачено всупереч цільовому призначенню на реконструкцію водопровідних споруд м. Буська та смт. Красне Буського району (пусконалагоджувальні роботи на насосній станції м. Буська, монтаж свердловинних насосів на водозаборах м. Буська, реконструкція каналізаційно-насосної станції смт.Красне), всього на суму 212,1 тис. грн.
Представник відповідача проти позову заперечив з підстав, викладених у відзиві на позов. Зазначив, що для покращення водопостачання та водовідведення в м.Буськ кошти, виділені Буському ПВКГ з державного та місцевого бюджетів частково були використані на водопровідні мережі, проте лише згідно проектно-кошторисної документації аварійно-поновлювальних робіт на КОС і водопровідних спорудах м. Буськ, Львівська область, проект якої було затверджено головою Буської РДА за №320 від 04.12.2004р. Однак, при наданні коштів помилково було зазначено, що кошти направляються на каналізаційно-очисні споруди, крім водопровідних мереж. Просить у позові відмовити повністю.
Розглянувши подані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення повноважних представників сторін, суд встановив наступне.
Контрольно-ревізійним відділом у Буському районі проведено ревізію Буського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства з питань правильності використання бюджетних коштів за липень-грудень 2004 року, внаслідок якої складено акт від 09.03.2006р. №25-38/7.
Зокрема, ревізією встановлено, що на виконання постанови КМУ від 10.08.2004р. №1029 «Про розподіл обсягів субвенцій, передбачених у державному бюджеті України на 2004 рік обласному бюджету Львівської області»згідно розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 12.08.2004р. №644 «Про розподіл субвенції»Буському ПВКГ було виділено кошти з державного бюджету на реконструкцію та аварійно-відбудовчі роботи на каналізаційно-очисних спорудах (КОС) м. Буська в сумі 350 тис. грн. Крім того, згідно п.1 розпорядження голови Буської РДА «Про використання коштів»від 15.07.2004р. №291 з резервного фонду обласного бюджету, для проведення невідкладних аварійно-відновлюваних робіт на КОС м. Буська на рахунок Буського ПВКГ перераховано 70 тис.грн.
В ході ревізії встановлено, що бюджетні кошти, які були призначені для робіт на каналізаційно-очисних спорудах м.Буська використано відповідачем наступним чином:
-134,6 тис.грн. - на закупівлю насосного обладнання, яке встановлено на водозаборі м.Буська;
-21,5 тис.грн.- на закупівлю обладнання, яке встановлено на каналізаційно-насосній станції смт.Красне;
-24,1 тис.грн.-на реконструкцію та пусконалагоджувальні роботи на насосній станції м.Буська, монтаж свердловинних насосів на водозаборах м.Буська;
-4,5 тис.грн.- за надані послуги технагляду при реконструкції та пусконалагоджувальних роботах на насосній станції м.Буська, монтаж свердловинних насосів на водозаборах м.Буська;
-27,4 тис.грн.- на проведення аварійних робіт на водогонах м.Буська.
Дані обставини відповідачем не заперечувались.
Відповідно кошти в сумі 212,1 тис.грн., що віділялись для реконструкції та аварійно-відбудовчих робіт каналізаційно-очисних споруд м. Буська витрачено на реконструкцію водопровідних споруд м. Буська та смт. Красне Буського району, що є порушенням принципу цільового використання бюджетних коштів (п.8 ст.7 Бюджетного кодексу).
Позивачем, за насідками проведеної ревізії відповідачу скеровано обов»язкові вимоги щодо забезпечення відшкодування бюджетних коштів, використаних не за цільовим призначенням №25-15/28 від 13.03.2006р. та №25-15/40 від 10.04.2006р. та додаткове нагадування №25-15/71 від 09.06.2006р., проте бюджетні кошти, отримані у вигляді субвенції і використані не за цільовим призначенням відповідачем не повернуто.
Твердження відповідача про те, що при наданні коштів було помилково вказано, що кошти направляються лише для реконструкції та аварійно-відбудовчих робіт каналізаційно-очисних споруд м. Буська не заслуговують на увагу, оскільки згідно постанови КМУ від 10.08.2004р. №1029 «Про розподіл обсягів субвенцій, передбачених у державному бюджеті України на 2004 рік обласному бюджету Львівської області»та розпорядження голови Львівської ОДА від 12.08.2004р. №644 «Про розподіл субвенції»чітко вказано напрям використання бюджетних коштів- реконструкція та аварійно-відбудовні роботи на каналізаційно-очисних спорудах м. Буська; а згідно розпорядження голови Буської РДА від 15.07.2004р.№291 «Про використання коштів»- для проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт на очисних спорудах каналізації м. Буська.
Щодо посилання відповідача про використання коштів Буським ПВКГ лише згідно проектно-кошторисної документації аварійно-поновлювальних робіт на КОС і водопровідних спорудах м. Буськ, Львівська область, слід зазначити, що дану документацію було затверджено розпорядженням голови Буської РДА №520 лише 30.12.2004р. (а не 04.12.2004р., як вказує відповідач) а кошти з державного та місцевого бюджетів використовувались ще до затвердження проектно-кошторисної документації- до 30.12.2004р. Крім того, розпорядженням Буської РДА від 15.07.2004р.№291 «Про використання коштів»начальника Буського ПВКГ зобов»язано проінформувати райдержадміністрацію про цільове використання коштів, виділених з обласного бюджету до 15.12.2004р., тобто до затвердження проектно-кошторисної документації.
Згідно постанови КМУ від 11.04.2002р. №495 «Про затвердження Порядку повернення бюджетних коштів, отриманих як субвенція, до відповідного бюджету в разі їх нецільового використання»в ході ревізії керівник бюджетної установи, якою допущено нецільове використання субвенції, вживає у межах своєї компетенції відповідних заходів для усунення бюджетного правопорушення. При цьому, сума субвенції, використана не за цільовим призначенням, має бути перерахована до відповідного бюджету.
Згідно ст.2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу» від 26.01.1993р., головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно, виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Згідно ст.15 вищезазначеного Закону, законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов»язковими для виконання службовими особами об»єктів, що ревізуються, а відповідно до п.10 ст.10 цього Закону, контрольно-ревізійному управлінню у Львівській області, зокрема, надано право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства.
У відповідності до ст. 71 КАС України, кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Однак, суду у встановленому порядку належними доказами не доведені обставини, що спростовують позовні вимоги.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Згідно ст. 94 КАС України, судовий збір з відповідача не стягуються.
Керуючись ЗУ «Про державну контрольно-ревізійну службу», ст.ст. 2, 11, 69-71, 86, 94, 161-163 КАС України, господарський суд,-
1. Позов задоволити повністю.
2. Зобов»язати Буське підприємство водопровідно-каналізаційного господарства (м. Буськ, пл.Ринок,2, ЄДРПОУ 20827575) виконати вимоги контрольно-ревізійного відділу у Буському районі №25-15/28 від 13.03.2006р. та №25-15/40 від 10.04.2006р.
3. Виконавчий лист видати.
Постанова набирає законної сили у відповідності із ст. 254 КАС України і може бути оскаржена у порядку і строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Суддя