Справа № 815/2909/17
22 вересня 2017 року
Зала судових засідань №19
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Аракелян М.М.
Розглянувши у порядку письмового провадження клопотання представника третьої особи про заміну відповідача по справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті, за участю третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача -Укртрансбезпека про визнання протиправним та скасування розрахунку, -
Судом розглядається адміністративна справа за позовною заявою ОСОБА_1, в якій позивач просить суд визнати протиправним та скасувати розрахунок Управління Укртрансбезпеки в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті за проїзд великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту №20680 від 19.10.2016 року.
31.08.2017 року (вхідний номер 24157/17) від представника третьої особи до суду надійшла письмова заява про заміну відповідача по справі з Управління Укртрансбезпеки в Одеській області на Державну службу України безпеки на транспорті. В обґрунтування вказаного клопотання представник відповідача зазначає, що Управління Укртрансбезпеки в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті є територіальним, структурним підрозділом Державної служби України з безпеки на транспорті та не являється юридичною особою. Управління Укртансбезпеки в Одеській області є правонаступником юридичної особи Управління Укртрансінспекції в Одеській області.
В судовому засіданні 21.09.2017 року судом ухвалено призначити розгляд справи в порядку письмового провадження на підставі ч.6 ст.128 КАС України після поновлення провадження у справі.
Розглянувши клопотання представника третьої особи про заміну відповідача по справі, суд дійшов наступного.
Як визначається п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Як вбачається з матеріалів справи спірний розрахунок за проїзд великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту №20680 від 19.10.2016 року складений посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Одеській області
Згідно частині 3 ст. 50 КАС України, відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до ч.ч.1,2,3 ст.52 КАС України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Якщо позивач не згоден на його заміну іншою особою, то ця особа може вступити у справу як третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, про що суд повідомляє третю особу. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні адміністративного позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.
Згідно п. 3 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні Загальні питання , затвердженого Постановою КМ України від 27.06.2007 р. № 879 "Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
Відповідно до п.8 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 11.02.2015р. №103, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи та Держспецтрансслужбу.
Таким чином, Укртрансбезпека як суб'єкт владних повноважень здійснює свої повноваження як безпосередньо, так і через свої територіальні органи, які утворені відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 26.06.2015р. №592 «Деякі питання забезпечення діяльності Укртрансбезпеки» (згідно Додатку 1 до постанови).
Отже, Управління Укртрансбезпеки в Одеській області відповідає визначенню субєкта владних повноважень та у спірних правовідносинах наділений відповідною владною управлінською функцією.
За таких обставин у задоволенні клопотання про заміну відповідача у справі слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 52, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В задоволенні клопотання представника третьої особи про заміну відповідача у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправним та скасування розрахунку відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Аракелян