21 вересня 2017 року Житомир Справа № 806/2454/17
Категорія 11.5
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Черноліхова С.В.,
секретар судового засідання Матвєєва В.К.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Державної служби України з питань праці в особі управління Держпраці у Житомирській області до Малинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити дії,
Державна служба України з питань праці в особі управління Держпраці у Житомирській області звернулась до суду з позовом до Малинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, в якому, з урахуванням заяви про зміну позовних вимог, просить суд:
- визнати незаконними дії старшого державного виконавця Малинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Рябчун О.М., щодо винесеного повідомлення про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання від 05.07.2017 та скасувати його;
- зобов'язати Малинський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області відкрити виконавче провадження за виконавчим листом по адміністративній справі №809/2017 від 22.06.2017.
Представники сторін у судове засідання не з'явились, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Представник управління Держпраці у Житомирській області до суду надав заяву, в якій позовні вимоги підтримав, справу просив розглядати в порядку письмового провадження.
Від представника відділу державної виконавчої служби до суду надійшло клопотання про розгляд справи без їх участі.
Суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні, відповідно до частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що вказана позовна заява підлягає залишенню без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 статті 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з частиною 2 вказаної статті КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Частиною 1 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Позовну заяву, відповідно до частини 2 вказаної статті КАС України, може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як видно із позовної заяви, позивач 08 вересня 2017 року подав до суду позов, в якому оскаржує дії відділу державної виконавчої служби Житомирського районного управління юстиції щодо винесення повідомлення про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання від 05.07.2017 та просить скасувати його, а також відкрити виконавче провадження, пропустивши при цьому десятиденний строк на їх оскарження.
Перебіг десятиденного строку для звернення до суду за нормами Кодексу адміністративного судочинства України розпочинається з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Матеріалами справи підтверджено, що повідомлення про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання від 05.07.2017 було отримане позивачем 11.07.2017 (а.с.6).
Слід зазначити, що позивачем у позовній заяві не ставиться питання про визнання будь - яких обставин поважними причинами пропуску строку звернення до суду. Не встановлено поважних причин пропуску позивачем строку звернення до суду з вказаними вище вимогами і судом з матеріалів справи.
Відповідно до частини 1 статті 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
За наведених обставин позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ст. 99, 100, п.9 ч.1 ст.155 Кодексу адміністративного судочинства
Позовну заяву Державної служи України з питань праці в особі управління Держпраці у Житомирській області до Малинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя С.В. Черноліхов