Ухвала від 27.03.2017 по справі 804/2036/17

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

27 березня 2017 р. Справа № 804/2036/17

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Гончарова І.А., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Босфор» до Управління Держгеокадастру у Криворізькому районі Дніпропетровської області про скасування окремих частин рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

24 березня 2017 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Босфор» до Управління Держгеокадастру у Криворізькому районі Дніпропетровської області, у якій позивач просить суд:

- визнати дії Управління Держгеокадастру у Криворізькому районі Дніпропетровської області протиправними;

- скасувати окремі положення витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №164 від 02.02.2016 року щодо:

- назви земельної ділянки: для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (кадастровий №1211000000:04:223:0052) розташування першої черги ринкового комплексу;

- середньої вартості земельної ділянки, грн./кв.м: 270,60 грн.;

- локальних коефіцієнтів на місцезнаходження земельної ділянки у межах економіко-планувальної зони:

розташування земельної ділянки в зоні пішохідної доступності до громадських центрів - 1,2;

розташування земельної ділянки у зоні магістралей підвищеного містоформуючого значення - 1,2;

розташування земельної ділянки у зоні пішохідної доступності швидкісного міського та зовнішнього пасажирського транспорту у розмірі - 1,15;

розташування земельної ділянки у зоні пішохідної доступності до парків, парків-пам'яток, ботанічних садів, парків, лісопарків, лісів, зелених зон - 1,15;

земельної ділянки не забезпеченої централізованим водопостачанням - 0,95;

земельної ділянки не забезпеченої каналізацією - 0,95;

розташування земельної ділянки у зоні залягання ґрунтових вод менше з м - 0,95;

сукупного коефіцієнту Км3: 1,39;

коефіцієнту Кф: 2,50;

коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки К(і): 1,7898;

нормативної грошової оцінки 1 кв.м земельної ділянки під забудовою грн.: 4948,05;

нормативної грошової оцінки земельної ділянки під забудовою грн.: 55294458,75;

зобов'язати Управління Держгеокадастру у Криворізькому районі Дніпропетровської області внести до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №164 від 02.02.2016 року наступні дані:

- назву земельної ділянки: код КВЦПЗ 03.10 (кадастровий №1211000000:04:223:0052), землі громадської забудови для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури;

- середню (базову) вартість земельної ділянки станом на 01.01.2014 року, грн./кв.м: 270,60 грн.;

- локальні коефіцієнти на місцезнаходження земельної ділянки у межах економіко-планувальної зони:

розташування земельної ділянки в зоні пішохідної доступності до громадських центрів - 1,04;

розташування земельної ділянки у зоні магістралей підвищеного містоформуючого значення - 1,05;

розташування земельної ділянки у зоні пішохідної доступності швидкісного міського та зовнішнього пасажирського транспорту у розмірі - 1,04;

розташування земельної ділянки у зоні пішохідної доступності до парків, парків-пам'яток, ботанічних садів, парків, лісопарків, лісів, зелених зон - 1,04;

земельної ділянки не забезпеченої централізованим водопостачанням - 0,9;

земельної ділянки не забезпеченої каналізацією - 0,9;

земельної ділянки не забезпеченої централізованим газопостачанням - 0,9;

земельної ділянки не забезпеченої централізованим теплостачанням - 0,9;

розташування земельної ділянки у зоні залягання ґрунтових вод менше з м - 0,9;

розташування земельної ділянки у межах території рекреаційного призначення (земель туризму та відпочинку, парків та зелених зон) - 1,05;

сукупний коефіцієнт Км3: 0,73;

коефіцієнт Кф: 0,7;

нормативну грошову оцінку 1 кв.м земельної ділянки під забудовою грн.: 406,53;

нормативну грошову оцінку земельної ділянки під забудовою грн.: 4542972,75.

Згідно положень ч.5 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

За загальним правилом, встановленим ч.2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Частиною 1 ст. 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Слід зазначити, що строк звернення до адміністративного суду - це проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів. Після закінчення цього часу особа не втрачає права звернутися із адміністративним позовом, але до такого позову застосовуються положення ст. 100 КАС України.

Дотримання строку звернення з адміністративним позовом є однією з умов для реалізації права на позов у публічно-правових відносинах, що дисциплінує учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними, запобігає зловживанням і сприяє стабільності діяльності суб'єктів владних повноважень щодо виконання своїх функцій.

Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків.

Встановлення процесуальних строків законом та судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених законодавством певних процесуальних дій.

З матеріалів адміністратвиного позову вбачається, що Управлінням Держгеокадастру у Криворізькому районі Дніпропетровської області при реалізації державної політики у сфері земельних відносин оформлений витяг №164 від 02.02.2016 року з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки щодо земельної ділянки площею 11175 кв.м за адресою мкр-н 5-й Зарічний, 61а, м. Кривий ріг з кадастровим №1211000000:04:223:0052, яку Товариство з обмеженою відповідальністю «Босфор» використовує згідно договору оренди від 22.12.2010 року з цільовим призначенням землі житлової та громадської забудови для розташування першої черги ринкового комплексу. Позивач не згоден із окремими положеннями такого витягу, у зв'язку із чим звернувся до адміністративного суду з цим позовом.

Спірний витяг №164 від 02.02.2016 року з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки направлений на адресу позивача супровідним листом за вих. №164 від 02.02.2016 року.

Таким чином, суд на підставі адміністративного позову та доданих до нього матеріалів не знайшов підстав для визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду із заявленими позовними вимогами, оскільки позивач звернувся до адміністративного суду із цим позовом 24 березня 2017 року (позовну заяву направлено поштою та зареєстровано за вх. №11912/17 від 21.03.2017 року), тоді як про порушення своїх прав дізнався у лютому 2016 року, тобто із пропуском встановленого шестимісячного строку.

У зв'язку із викладеним, суд вважає правомірним залишити позовну заяву без розгляду, оскільки позивачем попущено строк звернення до адміністративного суду, а причини пропуску такого строку позивачем не наведені та з наданих матеріалів судом не встановлені.

Керуючись статтями 99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Босфор» до Управління Держгеокадастру у Криворізькому районі Дніпропетровської області про визнання протиправними дій, скасування окремих положень витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.

Копію ухвали направити позивачу разом із позовною заявою та доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

Суддя І.А. Гончарова