01.12.09 Справа №9/376-07нр.
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю ”Ремпобуттехніка”
до відповідачів: 1.Управління майном комунальної власності Сумської міської ради
2.Сумська міська рада
про визнання договору дійсним.
за позовом третьої особи з самостійними вимогами на предмет спору, фізичної особи - підприємець Латишева Людмила Михайлівна, м. Суми
до відповідача - Управління майна комунальної власності Сумської міської ради
про спонукання укласти договір оренди
за позовом третьої особи з самостійними вимогами на предмет спору, товариства з обмеженою відповідальністю «Гермес», м. Суми
до відповідача - Управління майна комунальної власності Сумської міської ради
про зобовязання укласти договір оренди
Головуючий суддя Гудим В.Д.
Суддя Лиховид Б.І.
Суддя Моїсеєнко В.М.
Представники:
Від позивача - керівник Захарченко С.П., предст. Чайченко О.В.
Від відповідачів - предст. Ювченко Г.І.
Від 1-ї третьої особи - Мазнєва С.Г.
Від 2-ї третьої особи - не з'явився
Суть спору: позивач подав позовну заяву, в якій просить визнати дійсним договір оренди нежитлового приміщення за адресою м. Суми, вул. Набережна р. Стрілки, 8, загальною площею 1057,5 кв.м. між Товариством з обмеженою відповідальністю «Ремпобуттехніка» та Управлінням майном комунальної власності Сумської міської ради за редакцією, викладеною у позовній заяві.
26.10.09р. позивач подав уточнену позовну заяву в якій просить суд визнати дійсним договір оренди нежитлового приміщення за адресою: м. Суми, вул. Набережна р. Стрілки, 8 загальною площею 883,9 кв.м. між товариством з обмеженою відповідальністю «Ремпобуттехніка» та Управлінням майном комунальної власності Сумської міської ради за редакцією, викладеною в даній заяві.
Фізична особа - підприємець Латишева Людмила Михайлівна подала позовну заяву, як третя особа з самостійними вимогами на предмет спору до Управління майна комунальної власності Сумської міської ради, в якій просить суд спонукати відповідача - Управління майном комунальної власності Сумської міської ради укласти з фізичною особою - підприємцем Латишевою Людмилою Михайлівною договір оренди нежитлового приміщення, яке знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Набережна річки Стрілки, 8 площею 173, 6 кв.м. на умовах визначених у типовому договорі оренди, затвердженому рішенням Сумської міської ради від 27.09.2006 року № 182-МР із змінами за редакцією, викладеною в позовній заяві.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Гермес» подало заяву про вступ у справу в якості третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору та подало позовну заяву, як третя особа з самостійними вимогами на предмет спору до Управління майна комунальної власності Сумської міської ради, в якій просить суд зобов'язати відповідача - Управління майна комунальної власності Сумської міської ради укласти з товариством з обмеженою відповідальністю «Гермес» договір оренди нежитлового приміщення, яке знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Набережна річки Стрілки, 8 площею 1057, 5 кв.м. на умовах визначених у типовому договорі оренди, затвердженому рішенням Сумської міської ради від 27.09.2006 року № 182-МР із змінами за редакцією, викладеною в позовній заяві ТОВ "Гермес".
Розглянувши матеріали справи, господарський суд встановив:
Відповідно до ст. 26 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, можуть вступити у справу до прийняття рішення господарським судом, подавши позов до однієї або двох сторін. Про прийняття позовної заяви та вступ третьої особи у справу господарський суд виносить ухвалу. Треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, користуються усіма правами і несуть усі обов'язки позивача.
Враховуючи зазначене, господарський суд залучає товариство з обмеженою відповідальністю «Гермес» в якості третьої особи з самостійними вимогами на предмет спору та приймає до розгляду її позовну заяву
В зв'язку з необхідністю витребування додаткових матеріалів, розгляд справи відкладається.
Керуючись ст. ст. 26 ,77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Залучити до участі у справі в якості третьої особи з самостійними вимогами на предмет спору товариство з обмеженою відповідальністю «Гермес».
2. Прийняти до розгляду позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Гермес» про зобовязання укласти договір оренди.
3. Розгляд справи відкласти та призначити на 22 грудня 2009 року об 11 год. 00 хв. в приміщенні господарського суду Сумської області, м. Суми, пр. Шевченка, 18/1, зал судових засідань № 1, каб. 120, поверх 1.
4. Зобов'язати товариства з обмеженою відповідальністю ”Ремпобуттехніка” подати письмові пояснення щодо своєї позиції стосовно позову товариства з обмеженою відповідальністю «Гермес» про зобовязання укласти договір оренди.
5. Зобов'язати Управління майна комунальної власності Сумської міської ради подати письмові пояснення щодо своєї позиції стосовно позову товариства з обмеженою відповідальністю «Гермес» про зобовязання укласти договір оренди, подати завірену належним чином копію наказу Управління майна комунальної власності Сумської міської ради №148/01-09.
6. Зобов'язати фізичну особу - підприємця Латишеву Людмилу Михайлівну подати письмові пояснення щодо своєї позиції стосовно позову товариства з обмеженою відповідальністю «Гермес» про зобовязання укласти договір оренди.
7. Зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю «Гермес» подати матеріали в обґрунтування поданого позову, в тому числі завірені належним чином копії документів доданих до позовної заяви про зобовязання укласти договір оренди.
8. Явку представників сторін визнати обов'язковою. У разі неявки представників сторін в судове засідання та не поданням витребуваних матеріалів справа може бути розглянута за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.
Головуючий суддя В.Д. Гудим
Суддя Б.І. Лиховид
Суддя В.М. Моїсеєнко