Рішення від 18.09.2017 по справі 924/538/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м.Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

"18" вересня 2017 р. Справа №924/538/17

Господарський суд Хмельницької області у складі:

судді Димбовського В.В., розглянувши матеріали справи

за позовом публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Львівська залізниця" публічного акціонерного товариства "Українська залізниця", м. Львів

до державного підприємства "Славутське лісове господарство", м. Славута

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Закарпатської митниці Державної Фіскальної служби України, м. Ужгород

про стягнення 4234,08 грн. нарахованих платежів за час затримки вагонів

За участю представників:

від позивача: ОСОБА_1 - за довіреністю №6502 від 02.08.2017р.

від відповідача: не з'явився

від третьої особи: ОСОБА_2 - за довіреністю від 01.08.2017р.

У судовому засіданні, відповідно до ст. 85 ГПК України, оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Суть спору: позивач звернувся з позовом до суду про стягнення з відповідача 4234,08 грн. нарахованих платежів за час затримки вагонів.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що в грудні 2016р. ДП "Славутське лісове господарство" відправило зі ст. Славута Південно-Західної залізниці до ст. Захонь Угорщина вагони №68608371, №68804871 з вантажем "колоди із сосни", відправки №443218, №445718. По прибуттю даних вагонів на прикордонну ст. Батьово вони були затримані для проведення митного огляду на підставі заявок Закарпатської митниці ДФС №224/16 від 05.12.2016р. та №238/16 від 10.12.2016р., про що складено акти загальної форми №11359 від 05.12.2016р. та №11398 від 10.12.2016р., надані телеграфні повідомлення №37, №79 на станцію відправлення для повідомлення вантажовідправника.

Позивач зазначив, що 06.12.2016р. інспектором Закарпатської митниці ДФС проведено митний огляд вагону №68608371, про що складено акт про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 06.12.2016р. Після проведення митного огляду вагон випущено, залізницею проведено відповідні нарахування належних платежів за затримку згідно з ставками Збірника тарифів №1 із застосуванням коригувального коефіцієнта, про що складено акт загальної форми №838. Зауважив, що 11.12.2016р. інспектором Закарпатської митниці ДФС проведено митний огляд вагону №68804871, про що складено акт про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 11.12.2016р. Після проведення митного огляду вагон випущено, залізницею проведено відповідні нарахування належних платежів за затримку згідно з ставками Збірника тарифів №1 із застосуванням коригувального коефіцієнта, про що складено акт загальної форми №887. Всього за затримання вагонів для проведення митних формальностей залізницею нараховано 4234,08 грн. (з ПДВ) та заявлено до стягнення з відповідача.

Присутній у судовому засіданні представник позивача наполягав на задоволенні позовних вимог, вважаючи їх обґрунтованими та підтвердженими належними та допустимими доказами.

Представник третьої особи - Закарпатської митниці Державної Фіскальної служби України надав письмові пояснення, у яких зазначив, що позивач, посилаючись на акти загальної форми, як на підставу своїх вимог, не наводить доказів того що вони вчинялись уповноваженими на це посадовими особами. Вважає, що відсутня аргументація обґрунтованості включення складових витрат на операції з вантажем до загально нарахованої суми. З наданого позивачем розрахунку сум за користування вагонами та інші послуги неможливо перевірити правильність проведених нарахувань, оскільки позивачем, всупереч вимогам п.5 ч.2 ст.54 ГПК України, не обґрунтовано належними доказами підстави корегування вартості послуг (зокрема, за користування вагоном; за маневрову роботу; за зберігання вантажу; за зважування вантажу; за телеграфічне повідомлення) на коефіцієнт 2,302 та визначення розміру самого коефіцієнту; не обґрунтовано застосування подвійного коефіцієнта 2,302 при розрахунку вартості маневрової роботи. Наголошує на тому, що позовні вимоги задоволенню не підлягають у зв'язку із не доведенням позивачем свої вимог.

Відповідач у судове засідання не з'явився, письмовий відзив на позов не подав. Повідомляючи відповідача про розгляд справи в суді, йому направлено ухвали про порушення провадження у справі та про відкладення розгляду справи за адресою, яка згідно витягу з ЄДР є його реєстраційною адресою. Повідомлення ж за реєстраційною адресою, відповідно до п. 3.9.1 постанови Пленуму ВГС України від 26 грудня 2011 року №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" є належним повідомленням про розгляд справи в суді.

За таких обставин, суд, в порядку ст. 75 ГПК України, розглядає справу за наявними матеріалами.

Розглядом матеріалів справи встановлено.

Відповідно до накладної №443218 від 01.12.2016р. вантажовідправником - державним підприємством "Славутське лісове господарство" відправлено зі ст. Славута Південно-Західної залізниці вагон №68608371 із вантажем "колоди із сосни" до ст. Захонь (Угорщина).

Відділ митного оформлення №4 (Батьово) звернувся із заявкою №224/16 від 05.12.2016р. до в.о. начальника ст. Батьово, у якій просив на підставі ст. 218.338 Митного кодексу України та Постанови КМ України №467 подати вагони для митного огляду, зокрема, вагон №68608371.

05.12.2016р. Львівською залізницею на ст. Батьово складено акт загальної форми №11359 про те, що вагон №68608371 по накладній №443218 затримано для митного огляду.

В доповнення до акту №11359 від 05.12.2016р. складено акт загальної форми №838 від 06.12.2016р., відповідно до якого 05.12.2016р. затримано вагон №68608371 для митного огляду, після проведення митного огляду вагон випущено 06.12.2016р. Простій склав 28 год. Всього нараховано 1992,10 грн., з яких: за користування - 99,40 грн., за телеграму - 122,00 грн., за маневрові роботи - 1347,10 грн., за зберігання - 423,60 грн.

Згідно з актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 06.12.2016р., у вагоні №68608371 не виявлено невідповідностей відомостям, заявленим в МД №400040000/2016/5683, МД 204020001/2016/11737, МД 125130013/2016/449333 та ТСД.

Як вбачається із накладної №445718 від 07.12.2016р. вантажовідправником - державним підприємством "Славутське лісове господарство" відправлено зі ст. Славута Південно-Західної залізниці вагон 68804871 із вантажем "колоди із сосни" до ст. Захонь (Угорщина).

10.12.2016р. відділ митного оформлення №4 (Батьово) звернувся із заявкою №238/16 до в.о. начальника ст. Батьово, у якій просив на підставі ст. 218.338 Митного кодексу України та Постанови КМ України 467 подати вагони для митного огляду, зокрема, вагон №68804871.

Відповідно до акту загальної форми №11398 від 10.12.2016р., складеного працівниками Львівської залізниці станції Батьово, вагон №68804871 по накладній №445718 затримано для митного огляду.

До акту №11398 від 10.12.2016р. складено акт загальної форми №887 від 11.12.2016р., у якому зазначено, що 10.12.2016р. затримано вагон №68804871 для митного огляду, після проведення митного огляду вагон випущено 11.12.2016р. Простій склав 24 год. Всього нараховано 1536,30 грн., з яких: за користування - 67,20 грн., за телеграму - 122,00 грн., за маневрові роботи - 1347,10 грн.

Відповідно до акту про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 11.12.2016р., у вагоні №68804871 не виявлено невідповідностей відомостям, заявленим в МД №400040000/2016/5624 та ТСД.

Наявні в матеріалах справи акти містять підписи уповноважених осіб, а також їх службові посади.

Згідно розрахунку начальника ст. Батьово, складеного на основі акту загальної форми №838 від 06.12.2016р., плата за користування вагоном склала 99,40 грн., повідомлення власника вантажу - 122,00 грн., зберігання - 423,60 грн., за маневрову роботу - 1347,10 грн., загалом - 1992,10 грн. + 398,42 грн. (ПДВ) = 2390,52 грн. (з ПДВ).

За розрахунком начальника ст. Батьово, згідно акту загальної форми №887 від 11.12.2016р., плата за користування вагоном склала 67,20 грн., повідомлення власника вантажу - 122,00 грн., зберігання - 0,00 грн., за маневрову роботу - 1347,10 грн., загалом - 1536,30 грн. + 307,26 грн. (ПДВ) = 1843,56 грн. (з ПДВ).

В матеріалах справи також наявні телеграми від 05.12.2016р. та від 10.12.2016р., у яких ст. Батьово Льв. НР зобов'язувала станцію відправлення повідомити вантажовідправника про затримання митним постом вагонів №68804871 та №68608371 для митного огляду.

Враховуючи вищевикладене, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Аналізуючи наявні в матеріалах справи докази, оцінюючи їх у сукупності, судом приймається до уваги наступне.

Відносинами перевезення з переміщенням продукції залізницями регламентується Цивільним кодексом Україні, Господарським кодексом України, Митним кодексом України, Статутом залізниць України, Правилами користування вагонам і контейнерами затверджених наказом Міністерства транспорту України від 25.02.1999 № 113, Угодою про міжнародне залізничне вантажне сполучення (УМВС) та іншими підзаконними актами.

Статтею 306 ГК України передбачено, що перевезенням вантажів визнається господарська діяльність, пов'язана з переміщенням продукції залізницями, автомобільними дорогами, водними та повітряними шляхами, а також транспортування продукції трубопроводами. Суб'єктами відносин перевезення вантажів є перевізники, вантажовідправники та вантажоодержувачі. Загальні умови перевезення вантажів, а також особливі умови перевезення окремих видів вантажів визначаються цим Кодексом і виданими відповідно до нього транспортними кодексами, транспортними статутами та іншими нормативно-правовими актами.

Перевезення вантажів у міжнародному сполученні здійснюється, зокрема, відповідно до Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення, яка є чинною для України відповідно до Закону України "Про правонаступництво в Україні" та Віденської конвенції про правонаступництво держав щодо договорів.

У відповідності до п.2 ст.2 Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення (далі - СМГС), дана угода застосовується до всіх перевезень вантажів, які здійснюються в прямому міжнародному залізничному вантажному сполученні за накладними СМГС.

Згідно параграфу 3 ст.14 СМГС, договір перевезення оформлюється накладною єдиного зразка. Вказані перевезення здійснювалися на умовах даної міжнародної угоди.

Згідно п.11.2 "Відправки із держав СМГС" оплата провізних платежів, що пов'язані із договором перевезення по СМГС є обов'язком відправника.

У відповідності до параграфу 1 ст.30 СМГС провізні платежі нараховуються по тарифах, що застосовуються перевізниками, які здійснюють перевезення.

Враховуючи залізничну накладну №443218 від 01.12.2016р. та зазначені вище норми права, між позивачем та відповідачем фактично було укладено договір перевезення.

Обов'язки, права і відповідальність залізниць, а також підприємств, організацій і громадян, які користуються залізничним транспортом визначаються Статутом залізниць України (затвердженим постановою КМ України від 06.04.1998 р. №457) (далі - Статут).

У відповідності до ч. 1, 2, 4 статті 129 Статуту обставини, що можуть бути підставою для матеріальної відповідальності залізниці, вантажовідправника, вантажоодержувача, пасажирів під час залізничного перевезення, засвідчуються комерційними актами або актами загальної форми, які складають станції залізниць.

Комерційний акт складається для засвідчення таких обставин: невідповідності найменування, маси і кількості місць вантажу, багажу чи вантажобагажу натурою з даними, зазначеними у транспортних документах; у разі виявлення вантажу, багажу чи вантажобагажу без документів або документів без вантажу, багажу чи вантажобагажу; псування, пошкодження вантажу, багажу і вантажобагажу; повернення залізниці вкраденого вантажу, багажу або вантажобагажу.

В усіх інших випадках обставини, що виникли в процесі перевезення вантажу, багажу і вантажобагажу і які можуть бути підставою для матеріальної відповідальності, оформляються актами загальної форми.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, зокрема, актами загальної форми №11359 від 05.12.2016р. та №838 від 06.12.2016р., №11398 від 10.12.2016р. та №887 від 11.12.2016р., вагони №68804871 та №68608371, вантажовідправником яких є відповідач - ДП "Славутське лісове господарство", були затримані митницею для проведення митних формальностей (вагон №68608371 затримано 05.12.2016р., випущено 06.12.2016р.; вагон №68804871 затримано 10.12.2016р., випущено 11.12.2016р.). Оскільки вантаж підлягав переміщенню через кордон, то, відповідно, підлягав митному оформленню.

Надані позивачем акти загальної форми ГУ-23 відповідають формі та змісту Правил користування вагонами і контейнерами, містять підписи уповноважених осіб.

Відповідно до ст. 119 Статуту, п. 2, 15 Правил користування вагонами та контейнерами, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 25.02.1999р. №113 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.03.1999р. за №165/3458 (далі за текстом Правила), за користування вагонами і контейнерами залізниці вантажовідправниками, вантажоодержувачами, власниками під'їзних колій, портами, організаціями, установами, громадянами - суб'єктами підприємницької діяльності вноситься плата. Зазначена плата вноситься також за час затримки вагонів на станціях призначення і на підходах до них в очікуванні подання їх вантажовласнику. За час затримки на коліях залізниці вагонів, що належать підприємствам чи орендовані ними, стягується 50 відсотків зазначених розмірів плати. Зазначена плата стягується також з вантажовідправників, вантажоодержувачів у разі затримки вагонів (контейнерів), пов'язаної з митним оформленням.

Згідно з п. 8 Правил зберігання вантажів, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 21.11.2000 р. №644, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.11.2000 р., збір за зберігання вантажів у вагонах (контейнерах) у разі затримки їх з вини одержувача (відправника) після закінчення терміну безоплатного зберігання сплачується незалежно від місця затримки (на станції призначення та на підходах до неї, на прикордонних, припортових станціях тощо).

Згідно з положеннями Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов'язані з ними послуги (Тарифне керівництво №1), затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 26.03.2009 р. за №317 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 15.04.2009 р. за №340/16356, встановлені розміри зборів за зберігання вантажів, тобто збір за зберігання вантажів є регульованим тарифом і не потребує додаткового погодження сторонами.

Пунктами 3, 8 Правил користування вагонам і контейнерами затверджених наказом Міністерства транспорту України від 25 лютого 1999 р. №113 передбачено, що облік часу користування вагонами і контейнерами та нарахування плати за користування ними провадиться на станціях відправлення та призначення за Відомістю плати за користування вагонами форми ГУ-46, Відомістю плати за користування контейнерами форми ГУ-46к, які складаються на підставі Пам'яток про подавання/забирання вагонів форми ГУ-45, Пам'яток про видачу/приймання контейнерів форми ГУ-45к, Повідомлення про закінчення вантажних операцій з вагонами, Актом про затримку вагонів форми ГУ-23а, Актом загальної форми ГУ-23.

У відповідності до пунктів 10, 12, 13 вказаних Правил станція призначення інформує вантажовласника про затримку вагонів з його вини, передаючи йому копію Повідомлення про затримку вагонів не пізніше двох годин після його отримання (телефонограмою, телеграфом, поштовим зв'язком, через посильних, факсом або іншим способом, установленим начальником станції за погодженням з вантажовласником). Загальний час, за який вноситься вантажовласником плата залізниці за користування вагонами, включає час затримки вагонів з його вини та час перебування їх у безпосередньому розпорядженні вантажовласника. Час до 30 хвилин не враховується, час 30 хвилин і більше враховується як повна година.

Плата за користування стягується з вантажовласника також у разі затримки вагонів (контейнерів) під час перевезення в усіх випадках, крім тих, які залежать від залізниці.

Внесення плати за користування вагонами і контейнерами здійснюється в порядку, установленому Правилами розрахунків за перевезення вантажів, затвердженими наказом Міністерства транспорту України від 21.11.2000р. №644 і зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 24.11.2000р. за №864/5085.

Пункт 16 Правил користування вагонами і контейнерами передбачає випадки, коли вантажовідправник звільняється від плати за користування вагонами і контейнерами. Митні процедури не являються підставою звільнення вантажовідправника від плати за користування вагонами та контейнерами. Митні процедури не входять до цього переліку.

Відповідно до ч. 2 ст. 17 Статуту залізниць України умови та порядок організації перевезення в усіх видах сполучення визначаються Правилами.

Пунктом 2.10 названих Правил розрахунків за перевезення вантажів передбачено, що усі спірні питання з розрахунків за перевезення вантажів і додаткових послуг платники регулюють безпосередньо з станціями, які нараховували платежі, і розрахунковими підрозділами, що провадили розрахунки. У разі недосягнення домовленості спірні питання вирішуються в претензійно-позовному порядку.

Статтею 5 Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення (СМГС) визначено, що при відсутності відповідних положень в цій Угоді, застосовується національне законодавство тієї країни, в якій повноважна особа реалізовує свої права.

Згідно параграфу 6 статті 28 Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення (СМГС), якщо перешкода до перевезення вантажу чи його видачі виникло по причинам, не залежним від перевізника, перевізнику повинні бути сплачені додаткові провізні платежі і витрати, понесені ним у зв'язку з перешкодами, а також неустойки, якщо вони передбачені національним законодавством. Відшкодування додаткових витрат здійснюється в порядку передбаченому статтею 31 "Оплата провізних платежів та неустойок".

Частина 2 статті 218 Митного кодексу України, що міститься у главі 32 "Митні формальності на залізничному транспорті" передбачає спеціальні норми проведення митних процедур (контролю) на залізничному транспорті: розвантажувальні, навантажувальні, перевантажувальні та інші операції, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, проводяться підприємствами залізниці за рахунок власників товарів або уповноважених ними осіб.

Слід також зауважити, що частиною 2 ст.218 Митного кодексу України, яка є спеціальною нормою по відношенню до ст.338 Митного кодексу України, якою визначено загальний (для всіх видів транспорту) порядок здійснення митного контролю, розвантажувальні, навантажувальні, перевантажувальні та інші операції, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, проводяться підприємствами залізниці за рахунок власників товарів або уповноважених ними осіб.

З викладеного вбачається, що обов'язок власників товару або уповноважених ними осіб щодо оплати операцій, здійснених під час проведення митного контролю на залізничному транспорті, незалежно від факту виявлення незаконного переміщення товару під час здійснення такого контролю, визначений положеннями чинного законодавства, які мають бути застосовані до спірних правовідносин. Таким чином, стягнення коштів за виконання маневрової, огляду/переогляду вантажу та іншої роботи можливе не тільки за умови наявності попередньої згоди вантажовласника на вчинення таких дій, а й у інших випадках передбачених законом, у тому числі у випадку проведення митного контролю та митного оформлення товарів (аналогічна позиція викладена в постановах Вищого господарського суду України у справі №924/1178/16 від 29.05.2017р. та №907/501/16 від 01.03.2017р.).

Відповідно до ст. 920 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язань, що випливають із договору перевезення, сторони несуть відповідальність, встановлену за домовленістю сторін, якщо інше не встановлено цим Кодексом, іншими законами, транспортними кодексами (статутами).

Судом приймається до уваги, що телеграмами від 05.12.2016р. та від 10.12.2016р. ст. Чоп Льв. НР зобов'язувала станцію відправлення повідомити вантажовідправника про затримання митним постом вагонів №68804871 та №68608371. Пунктом 10 Правил користування вагонами і контейнерами встановлено, що облік затриманих на підходах вагонів здійснюється станцією, на якій вони простоюють, на підставі акта про затримку вагонів, що складається станцією. Усі дані, вказані в цьому акті, передаються станцією у "Повідомленні про затримку вагонів" до інформаційно-обчислювального центру залізниці та на станцію призначення. Акт про затримку вагонів складається у трьох екземплярах - один залишається на станції затримки і два додаються до перевізних документів. Станція призначення інформує вантажовласника про затримку вагонів з його вини, передаючи йому копію Повідомлення про затримку вагонів не пізніше двох годин після його отримання (телефонограмою, телеграфом, поштовим зв'язком, через посильних, факсом або іншим способом, установленим начальником станції за погодженням з вантажовласником). В свою чергу, п. 4 Правил користування вагонами і контейнерами передбачено, що вантажовласник повинен призначити для приймання і передачі повідомлень працівників; їхні прізвища та номери телефонів надаються начальнику станції. З чого можна зробити висновок, що станція відправлення, маючи контактні дані вантажовідправника, повідомила його про затримання митним постом вагонів №68804871 та №68608371.

Судом оцінюються критично посилання третьої особи на те, що акти загальної форми можуть бути підписаними не уповноваженими посадовими особами, оскільки такі сумніви не підтверджені відповідними доказами, доводами та обґрунтуваннями. Судом встановлено, що акти містять підписи та фамілії та ініціали уповноважених осіб, а також їх службові посади. Як не заслуговують на увагу доводи третьої особи щодо того, що з наданого позивачем розрахунку неможливо перевірити правильність проведених нарахувань та щодо необґрунтованості включення складових витрат на операції з вантажем до загально нарахованої суми. Судом перевірено та встановлено, що поданий суду розрахунок заявлених та нарахованих платежів є правильним, проведеним у відповідності до Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов'язані з ними послуги, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України №317 від 26.03.2009р.

Беручи до уваги наведені вище положення чинного законодавства України, докази, наявні в матеріалах справи, враховуючи встановлені судом факти, зміст позовних вимог та розрахунок заборгованості, суд вважає, що відповідач не довів наявності обставин, які є підставою для звільнення його від плати за користування вагонами та не надав суду належних доказів, що засвідчують затримку вагонів з причин, що залежать від залізниці, тому вимоги щодо стягнення з відповідача 4234,08 грн. нарахованих платежів за час затримки вагонів є правомірними та такими, що підлягають задоволенню. Докази сплати відповідачем нарахованих позивачем платежів в матеріалах справи відсутні.

Згідно ст. 49 ГПК України витрати по оплаті судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 44, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Львівська залізниця" публічного акціонерного товариства "Українська залізниця", м. Львів до державного підприємства "Славутське лісове господарство", м. Славута, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Закарпатської митниці Державної Фіскальної служби України, м. Ужгород, про стягнення 4234,08 грн. нарахованих платежів за час затримки вагонів задовольнити.

Стягнути з державного підприємства "Славутське лісове господарство" (Хмельницької області, м. Славута, вул. Кузовкова, буд. 1, код 00993314) на користь публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Львівська залізниця" публічного акціонерного товариства "Укрзалізниця" (м. Львів, вул. Гоголя, 1, код 40081195) 4234,08 грн. (чотири тисячі двісті тридцять чотири гривні 08 коп.) нарахованих платежів за час затримки вагонів, 1600,00 грн. (одну тисячу шістсот гривень 00 коп.) судового збору.

Видати наказ.

Повний текст рішення складено 22 вересня 2017р.

Суддя В.В. Димбовський

Віддрук. 5 прим.:

1 - до справи,

2 - ПАТ "Українська залізниця" (03680, м.Київ, вул.Тверська, 5);

3 - регіональній філії "Львівська залізниця";

4 - відповідачу (30000, Хмельницька обл., м.Славута, вул. Кузовкова, 1);

5 - Закарпатській митниці ДФСУ.