Ухвала від 18.09.2017 по справі 821/938/17

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

18 вересня 2017 р.м.ОдесаСправа № 821/938/17

Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Коваль М.П., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою представника Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ОСОБА_1 на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 08 серпня 2017 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, Міністерства юстиції України про визнання незаконною бездіяльності, визнання незаконним та скасування повідомлення про повернення виконавчого документу,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа разом з апеляційною скаргою представника Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ОСОБА_1 на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 08 серпня 2017 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, Міністерства юстиції України про визнання незаконною бездіяльності, визнання незаконним та скасування повідомлення про повернення виконавчого документу.

Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у зв'язку з чим така скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Так, як встановлено п. 2 ч. 2, ч. 5 вказаної статті, в апеляційній скарзі зазначаються, зокрема, ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає апеляційну скаргу, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше.

В поданій апеляційній скарзі зазначено, що особою, яка подає апеляційну скарзі є: Відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.

Разом з цим, вказана апеляційна скарга підписана ОСОБА_1, як представником Департаменту ДВС.

Також, апеляційна скарга складена на бланку Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.

Крім того, апелянтом не додержано вимог ч. 6 ст. 187 КАС України, що, також, є підставою для залишення поданої апеляційної скарги без руху.

Як встановлено частиною 6 вказаної статті, до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Підпунктом 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

За правилами пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI ставка судового збору за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому, згідно вимог абз. 2 ч. 3 ст. 6 вказаного Закону у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 року № 1801-VIII установлено у 2017 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2017 року - 1544 гривні, з 1 травня - 1624 гривні, з 1 грудня - 1700 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення: працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень.

Отже, враховуючи приписи ч. 6 ст. 187 КАС України та положення п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», апелянтом при поданні апеляційної скарги повинен бути сплачений судовий збір в сумі 1408 гривень.

Проте, апелянтом до поданої апеляційної скарги не додано документу про сплату судового збору.

Разом з тим, ураховуючи, що апелянт є бюджетною установою, розрахунково-касове обслуговування якого здійснюється Державною казначейською службою, а законодавством передбачені стислі строки подачі апеляційних скарг на судові рішення, апелянт просить відстрочити йому сплату судового збору до ухвалення рішення.

Дослідивши матеріали справи, доводи заявленого клопотання про відстрочення судового збору, суддя приходить до висновку, що заявлене клопотання задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Згідно ст. 88 КАС України, ст. 8 Закону України «Про судовий збір», суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Тобто, єдиною підставою для вчинення судом зазначених у наведених нормах дій є врахування ним майнового стану сторони.

При цьому, обґрунтування пов'язані з цими обставинами, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, згідно зі статтями 71, 88 КАС України покладається на заінтересовану сторону.

Разом з цим, будь-яких доводів щодо відсутності у апелянта коштів на оплату судового збору останнім не наведено. Відповідно апелянтом не надано і будь-яких доказів на підтвердження відсутності у нього коштів на оплату судового збору.

В свою чергу, наведені скаржником обставини щодо віднесення апелянта до бюджетної установи не є підставою для звільнення апелянта від сплати судового збору згідно ст. 88 КАС України та ст. 8 Закону України «Про судовий збір».

Таким чином, заявлене апелянтом клопотання про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.

Також, апелянтом до поданої скарги не надано копій доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Частиною 3 статті 189 КАС України встановлено, що до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Згідно вимог ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

У відповідності до приписів п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

З огляду на вищевикладене, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху для усунення наведених недоліків.

Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору за подачу апеляційної скарги на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 08 серпня 2017 року - відмовити.

Апеляційну скаргу представника Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ОСОБА_1 на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 08 серпня 2017 року - залишити без руху.

Надати апелянту строк протягом двадцяти днів з моменту отримання копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом направлення на адресу Одеського апеляційного адміністративного суду: 1) апеляційної скарги із зазначенням: ім'я (найменування), поштової адреси особи, яка подає апеляційну скаргу, номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є, а також підписаною особою (представником), від імені якого подається скарга; 2) оригіналу документу про сплату судового збору (платіжні реквізити для перерахування судового збору: отримувач коштів - УК у м. Одесі/Приморський р-н/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923; банк отримувача - ГУДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) - 828011; рахунок отримувача - 31212206781008; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - судовий збір, ПІБ апелянта чи назва установи, організації, що виступає апелянтом, Одеський апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ суду 34380461) у розмірі 1408 гривень; 3) копій доданих до апеляційної скарги письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Роз'яснити апелянту, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст. 108 КАС України, скарга буде повернута скаржнику.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.

Суддя: М.П. Коваль