Справа № 815/4535/17
21 вересня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Кравченко М.М., вивчивши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «НЕТКОМ ТРАНС» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень від 07.08.2017 року, зобов'язання вчинити певні дії, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «НЕТКОМ ТРАНС» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень від 07.08.2017 року, зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ухвалою суду від 04.09.2017 року адміністративний позов було залишено без руху, а позивача повідомлено про необхідність у п'ятиденний строк з дня отримання ухвали від 04.09.2017 року усунути недоліки у позові та роз'яснено, що в разі не усунення недоліків адміністративний позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачеві.
Підставою для залишення позовної заяви без руху була необхідність сплатити позивачу судовий збір відповідно до заявлених позовних вимог та надати такий документ про сплату судового збору до суду.
Позивач копію ухвали суду від 04.09.2017 року отримав 14.09.2017 року, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення.
З урахуванням вищезазначеного, суд вважає, що ухвала від 04.09.2017 року про залишення позову Товариства з обмеженою відповідальністю «НЕТКОМ ТРАНС» без руху доставлена позивачеві належним чином.
15.09.2017 року через канцелярію суду від позивача надійшло клопотання про усунення недоліків. До поданого клопотання позивач додав платіжне доручення від 14.09.2017 року № 136 про сплату судового збору у сумі 3200,00 грн.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід повернути позивачеві.
В адміністративному позові позивач просить суд: визнати протиправними та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, від 07.08.2017 року № 47665/41083790, № 47666/41083790, № 47667/41083790, № 47668/41083790, № 47669/41083790, № 47670/41083790, якими відмовлено у реєстрації податкових накладних ТОВ «НЕТКОМ ТРАНС» № 15 від 19.06.2017 року, № 16 від 19.06.2017 року, № 17 від 22.06.2017 року, № 18 від 22.06.2017 року, № 19 від 29.06.2017 року, № 20 від 29.06.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні № 15 від 19.06.2017 року, № 16 від 19.06.2017 року, № 17 від 22.06.2017 року, № 18 від 22.06.2017 року, № 19 від 29.06.2017 року, № 20 від 29.06.2017 року ТОВ «НЕТКОМ ТРАНС» в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Тобто, позивачем в адміністративному позові заявлено сім вимог немайнового характеру.
Згідно з ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.
Згідно з ч.1 ст.2 Закону України «Про судовий збір» платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою встановлюється ставка судового збору у сумі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою встановлюється ставка судового збору у сумі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 01.01.2017 року розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1600,00 грн.
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру; у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, позивач повинен був сплатити судовий збір за подання вказаного адміністративного позову у сумі 11200,00 грн., що не було ним здійснено.
З урахуванням вищезазначеного, суд вважає, що станом на 19.09.2017 року, тобто у наданий судом строк, позивач не виконав ухвалу суду від 04.09.2017 року.
Відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
За таких обставин, з урахуванням ст.108 КАС України, суд дійшов висновку визнати адміністративний позов неподаним та повернути позивачеві.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення з тотожним позовом.
Керуючись ст.ст.106, 107, 108, 160, 165 КАС України, суд -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «НЕТКОМ ТРАНС» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень від 07.08.2017 року, зобов'язання вчинити певні дії повернути позивачеві.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст.185, 186 КАС України.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.254 КАС України.
Суддя М.М. Кравченко