12 вересня 2017 р. Справа №818/600/17
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколова В.М.,
суддів - Гелети С.М., Павлічек В.О.,
за участю секретаря судового засідання - Заіченко А.М.,
представника позивача - Кучменко С.В.,
представника третьої особи - Давиденка В.В.,
представника третьої особи - Істраніна В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/600/17 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Токарівський пісок" до Державної служби геології та надр України, треті особи: Сумська районна рада Сумської області та Червоненська сільська рада Сумського району Сумської області про зобов'язання вчинити дії,-
Товариство з обмеженою відповідальністю "Токарівський пісок" (далі по тексту - ТОВ "Токарівський пісок") звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Державної служби геології та надр України (далі по тексту - відповідач, Держгеонадра), треті особи: Сумська районна рада Сумської області та Червоненська сільська рада Сумського району Сумської області про зобов'язання видати спеціальний дозвіл на користування надрами з метою геологічного вивчення пісків Червоненської - 2 ділянки в Сумському районі Сумської області на термін три роки.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що у відповідності до норм Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами ним було подано заяву до Держгеонадр на отримання спеціального дозволу (ліцензії) на право користування надрами з метою геологічного вивчення пісків Червоненської-2 ділянки, що є корисною копалиною місцевого значення. У наданні дозволу було відмовлено із зазначенням підстав, які було усунено позивачем, та направлено повторну заяву. У задоволенні повторної заяви також було відмовлено із зазначенням підстав, які знову було усунено позивачем, та втретє направлено заяву.
При цьому, у відповідності до пункту 9 зазначеного Порядку, надання в користування надр погоджується з відповідними районними, міськими, селищними, сільськими радами - на користування ділянками надр, що містять корисні копалини місцевого значення; Мінприроди - на всі види користування надрами. Так, листом від 18.03.2015 №6-02/279-15 Міністерство екології та природних ресурсів України повідомило ТОВ «Токарівський пісок», що Комісією з питань погодження надання надр у користування 13.03.2015 прийнято рішення про можливість надання погодження Мінприроди на оформлення спеціального дозволу на користування надрами. Отже, за твердженням позивача, ТОВ "Токарівський пісок" мало погодження у відповідності до норм Порядку і Мінприроди (лист від 18.03.2015 №6-02/279-15), і Сумської районної ради (за принципом мовчазної згоди), і Червоненської сільської ради (за принципом мовчазної згоди). Таким чином, позивач вважає, що його права порушені бездіяльністю відповідача по невидачі спеціального дозволу на користування надрами, а тому підлягають захисту в судовому порядку.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, подав заяву про розгляд справи без його участі, у письмових запереченнях зазначив, що позивачем кожного разу подавалась заява з пакетом документів на отримання спеціального дозволу (ліцензії) на право користування надрами, що не відповідала вимогам Порядку. При цьому відповідач зазначив, що Держгеонадрами не приймалися Накази про відмову у наданні спеціального дозволу, оскільки, у п. 8 Порядку зазначено, що документи, які не відповідають вимогам цього Порядку, повертаються заявникові, що і було зроблено. Щодо погодження видачі дозволу з відповідними районними, міськими, селищними, сільськими радами, то листами від 13.04.2017 №02-04/293/1 та від 18.08.2016 №02-04/714 Сумська районна рада повідомила Держгеонадра, що порушене питання розглядалося на профільній комісії районної ради 18.04.2016 року та пленарному засіданні шостої сесії районної ради сьомого скликання 21.04.2016 року. Рішення не було підтримано депутатами, що підтверджується відповідними витягами з протоколу. Таким чином, зобов'язання видати позивачу дозвіл на користування надрами без отримання відповідних погоджень суперечить вимогам п.9 Порядку (т.1 а.с.168-173).
Представники третіх осіб у судовому засіданні при розгляді справи покладалися на розсуд суду.
Суд, заслухавши представників позивача та третіх осіб, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково, з огляду на наступне.
У судовому засіданні встановлено, що на підставі свідоцтв про право власності на нерухоме майно від 07.10.2014 №27793955, від 07.10.2014 №27786340, від 07.10.2014 №27744022, від 08.10.2014 №27804025, від 08.10.2014 №27805086, від 18.10.2014 №28292670 ТОВ "Токарівський пісок" є власником шести земельних ділянок, розташованих на території Червоненської сільської ради Сумського району Сумської області за межами населеного пункту, всього загальною площею 11,6 га. Цільове призначення даних земельних ділянок - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами.
Згідно Статуту товариства, виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, одним із основних видів економічної діяльності товариства є добування піску, гравію, глин і каоліну (код згідно КВЕД - 08.12).
03.03.2016 до Держгеонадр надійшла заява ТОВ "Токарівський пісок" № 01-03/1 від 01.03.2016 про отримання спеціального дозволу (ліцензії) на право користування надрами (т.1 а.с.26-27).
Однак, на підставі п. 19 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 №615 (в редакції, чинній на час подання позивачем заяви про надання дозволу на користування надрами від 11.03.2016) (далі по тексту - Порядок), подані документи були повернені листом №12117/13/12-16 від 15.07.2016 (т. 1 а.с. 28-29), оскільки, за інформацією ДФС України (лист від 22.06.2016 №10663/5/99-99-17-02-16) у позивача існував борг зі сплати податків та загальнообов'язкових платежів. Також, у заяві не було зазначено підставу надання спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону .
02.08.2016 позивачем до Держгеонадр направлено нову заяву №02-08/1 на отримання спеціального дозволу (ліцензії) на право користування надрами з усуненням недоліків, вказаних у попередній відповіді (т.1 а.с.30-33).
Однак, подані документи були повернені позивачу листом №22192/13/12-16 від 01.12.2016, оскільки, згідно листа ДФС України від 23.11.2016 №20241/5/99- 99-17-02-16 у позивача станом на 01.11.2016 існував борг. Також, у пояснювальній записці не зазначена потужність підприємства (т.1 а.с.35-36).
19.12.2016 позивачем до Держгеонадр направлено нову заяву №19-12/1 на отримання спеціального дозволу (ліцензії) на право користування надрами, із усуненням недоліків, вказаних у попередній відповіді (т.1 а.с.37-39).
Однак, подані документи були повернені листом №2740/13/12-17 від 07.02.2017, у зв'язку з виявленням нових порушень п. 8 Порядку (т.1 а.с.40-41).
ТОВ "Токарівський пісок" заявою № 22-02/1 від 22.02.17 (т. 1 а.с. 42) в черговий раз звернулось за отриманням спеціального дозволу (ліцензії) на право користування надрами, усунувши недоліки, вказані у попередній відповіді.
Надаючи правову оцінку матеріалам справи, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 13 Кодексу України про надра, користувачами надр можуть бути підприємства, установи, організації, громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи.
Статтею 14 цього Кодексу встановлені види користування надрами, серед яких, зокрема, геологічне вивчення, видобування корисних копалин та інше.
Згідно ст. 19 Кодексу України про надра, надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр.
Відповідно до ст. 16 Кодексу України про надра, спеціальні дозволи на користування надрами надаються переможцям аукціонів, крім випадків, визначених Кабінетом Міністрів України, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, або Радою міністрів Автономної Республіки Крим щодо розробки родовищ корисних копалин місцевого значення на території Автономної Республіки Крим. Порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами та порядок їх надання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
На виконання вказаної норми, постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 №615 було затверджено Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами.
Згідно пункту 1 Порядку він регулює питання надання спеціальних дозволів на користування надрами (далі - дозволи) у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, а також визначає процедуру продовження строку дії, переоформлення, видачі дубліката, зупинення дії чи анулювання дозволу та внесення до нього змін.
Дія цього Порядку поширюється на всі види користування надрами.
Видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу здійснюється відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».
У відповідності до пункту 2 Порядку, дозволи надаються Державною службою геології та надр України (надалі по тексту - Держгеонадра) переможцям аукціонів з їх продажу та без проведення аукціонів у випадках, передбачених пунктом 8 цього Порядку.
В пункті 5 Порядку зазначено, що дозволи надаються на такі види користування надрами: геологічне вивчення родовищ корисних копалин, видобування корисних копалин та ін.
Із вказаних нормативно-правових актів вбачається, що з метою здійснення ТОВ "Токарівський пісок" своєї статутної діяльності по добуванню піску на належних на праві приватної власності земельних ділянках, спочатку необхідно отримати в Держгеонадрах дозвіл на геологічне вивчення родовищ корисних копалин, розташованих на цих земельних ділянках.
У підпункті 3 пункту 8 Порядку зазначено, що без проведення аукціону дозвіл надається у разі геологічного вивчення та видобування корисних копалин місцевого значення.
Як вбачається з матеріалів справи, піски Червоненської-2 ділянки є корисною копалиною місцевого значення.
Так, в абзаці 15 пункту 8 Порядку (в редакції, що діяла на день першого звернення із заявою ТОВ «Токарівський пісок» 03.03.2016, так і на день надання відповіді Держгеонадрами 15.07.2016) встановлено, що для отримання дозволу без проведення аукціону заявник подає органові з питань надання дозволу заяву разом з документами, зазначеними у додатку 1. У заяві зазначаються назва і місцезнаходження ділянки надр, вид корисних копалин, відомості про заявника (найменування, місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи - підприємця чи серія та номер паспорта такої особи (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган ДФС і мають відмітку у паспорті), інформація для здійснення зв'язку із заявником (номер телефону, адреса електронної пошти), а також підстава для надання дозволу згідно з пунктом 8 цього Порядку.
Як було зазначено вище, листом від 15.07.2016 № 12117/13/12-16 було відмовлено ТОВ "Токарівський пісок" в наданні спеціального дозволу на користування надрами, із посиланням на пункт 19 Порядку. ТОВ "Токарівський пісок" виправило недоліки та подало нову заяву про надання спеціального дозволу на користування надрами.
Як було зазначено, в пункті 1 (абз. 4) Порядку встановлено, що видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу здійснюється відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» (надалі по тексту - Закон).
Згідно з абз. 7, 8 ч. 5 ст. 4-1 Закону, у разі усунення суб'єктом господарювання причин, що стали підставою для відмови у видачі документа дозвільного характеру, повторний розгляд документів здійснюється дозвільним органом у строк, що не перевищує п'яти робочих днів з дня отримання відповідної заяви суб'єкта господарювання, документів, необхідних для видачі документа дозвільного характеру, і документів, які засвідчують усунення причин, що стали підставою для відмови у видачі документа дозвільного характеру, якщо інше не встановлено законом.
При повторному розгляді документів не допускається відмова у видачі документа дозвільного характеру з причин, раніше не зазначених у письмовому повідомленні заявнику (за винятком неусунення чи усунення не в повному обсязі заявником причин, що стали підставою для попередньої відмови).
Як було зазначено, повторно заява ТОВ "Токарівський пісок" з усунутими недоліками була зареєстрована Держгеонадрами 04.08.2016, а довідка ДПІ м. Сумах ТУ ДФС у Сумській області від 09.08.2016 № 36443/10/18-19-17 про відсутність податкової заборгованості направлена супровідним рекомендованим листом від 10.08.2016.
Листом Держгеонадр від 01.12.2016 № 22192/13/12-16 ТОВ "Токарівський пісок" було відмовлено у наданні дозволу, із посиланням на пункт 19 Порядку, у зв'язку з тим що в пояснювальній записці не зазначені потужності підприємства, про що, в порушення вимог абз. 8 ч. 5 ст. 4-1 Закону не було вказано в попередньому листі Держгеонадр від 15.07.2016 № 12117/13/12-16.
ТОВ "Токарівський пісок" було виправлено недолік, про що повідомлено Держгеонадра листом від 19.12.16 № 19-12/1 (т. 1 а.с. 37).
Крім того, листом від 13.12.2016 № 50745/10/18-19-17 ДПІ у м. Сумах ГУ ДФС у Сумській області повідомила про відсутність у ТОВ «Токарівський пісок» податкової заборгованості станом на 12.12.2016.
Вказані документи разом із заявою про надання спеціального дозволу на користування надрами втретє були направлені та відповідно отримані відповідачем 22.12.2016.
Листом від 07.02.2017 № 2740/13/12-17 Держгеонадра повідомило, що згідно пункту 8 Порядку, разом із заявою подаються дві копії заяви та доданих до неї документів.
На виконання цих вимог, позивачем були додані дві копії заяви з відповідними додатками та надіслані цінним листом до Держгеонадр 22.02.2017.
Згідно ч. 6 ст. 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», відмова у видачі документу дозвільного характеру оформлюється певним рішенням.
В абз. 1 пункту 25 Порядку встановлено, що про надання, продовження строку дії, зупинення, поновлення, переоформлення, видачу дубліката, анулювання дозволу та внесення змін до нього Дежгеонадра видає наказ.
В абз. 7 пункту 25 Порядку зазначено, що наказ Держгеонадр про зупинення, анулювання, відмову в наданні чи продовженні строку дії дозволу розміщуються протягом п'яти робочих днів на офіційному веб-сайті відповідного органу.
Тобто, з наведених норм вбачається, що відмова у наданні спеціального дозволу на користування надрами повинна бути оформлена саме наказом, проте, в порушення даних приписів, така відмова була оформлена листами Держгеонадр від 15.07.2016 № 12117/13/12- 16, від 01.12.2016 № 22192/13/12-16, від 07.02.2017 № 2740/13/12-17.
При цьому, в кожному наступному листі зазначались недоліки, які не були описані в попередніх листах, що є порушенням абзацу 5 пункту 5 статті 4-1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності"
Отже, дані обставини є підставою для визнання протиправними таких відмов, оформлених листами, всупереч вимогам ст. 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та пунктів 1, 25 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами.
Щодо погодження видачі дозволу з Міністерством екології та природних ресурсів України та відповідними районними, міськими, селищними, сільськими радами, варто зазначити наступне.
Згідно пункту 9 Порядку, надання надр у користування погоджується з:
- відповідними районними, міськими, селищними, сільськими радами - на користування ділянками надр, що містять корисні копалини місцевого значення;
- Мінприроди - на всі види користування надрами.
Листом від 18.03.2015 № 6-02/279-15 (т.1 а.с.17-18) Міністерство екології та природних ресурсів України повідомило ТОВ "Токарівський пісок", що Комісією з питань погодження надання надр у користування 13.03.2015 прийнято рішення про можливість надання погодження Мінприроди на оформлення спеціального дозволу на користування надрами.
Відповідно до абзаців 7-10 пункту 9 Порядку, в редакції на момент першого звернення ТОВ "Токарівський пісок" до Держгеонадр 03.03.2016, дії щодо погодження видачі дозволу вчиняються без залучення особи, що звернулася за одержанням дозволу, в межах строку, встановленого для видачі дозволу.
Для здійснення погодження орган, який видає дозвіл, не пізніше дня, що настає за днем одержання документів від заявника, надсилає їх копії у паперовому або електронному (шляхом сканування) вигляді органам, зазначеним в абзацах другому - п'ятому цього пункту (Мінприроди, місцеві ради), та встановлює строк розгляду зазначених документів.
За результатами розгляду документів, надісланих на погодження, органи, зазначені в абзацах другому - п'ятому цього пункту (Мінприроди, місцеві ради), надають погодження, які у паперовому або електронному вигляді надсилають органу, який видає дозвіл.
У разі ненадання органами, зазначеними в абзацах другому - п'ятому цього пункту (Мінприроди, місцеві ради), погодження протягом встановленого строку вважається, що видача дозволу ними погоджена.
В пункті 8 Порядку, в редакції, чинній на момент першого звернення ТОВ "Токарівський пісок" до Держгеонадр, встановлено, що рішення про надання дозволу без проведення аукціону приймається протягом 60 днів після надходження заяви разом із зазначеними документами у повному обсязі.
Так, станом на день розгляду справи, Червоненською сільською радою жодних рішень з означеного питання не приймалось.
Щодо Сумської районної ради, то питання про погодження дозволу на користування надрами ТОВ "Токарівський пісок" виносилось на розгляд шостої сесії сьомого скликання 21 квітня 2016 року та не було прийнято, про що свідчить витяг з протоколу засідання сесії (т. 1 а.с. 182-183). Тобто, не було прийнято рішення про погодження або про відмову, таким чином в даний час фактично відсутнє будь-яке (позитивне або негативне) рішення з зазначеного питання.
В свою чергу, відповідно до вимог абзацу 6 пункту 9 Порядку, у разі ненадання органами, зазначеними в абзацах другому і третьому цього пункту, позитивної або негативної відповіді щодо погодження за результатами розгляду на найближчій сесії (але у будь-якому разі не пізніше ніж через 90 календарних днів з дати отримання документів від органу з питань надання дозволу) вважається, що надання дозволу ними погоджено.
Тобто, ТОВ "Токарівський пісок" в силу наведених норм має погодження і Сумської районної ради і Червоненської сільської ради на отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення пісків Червоненської - 2 ділянки в Сумському районі Сумської області.
Так, Закон України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» в статті 1 дає визначення поняття принципу мовчазної згоди, а в статті 4-1 визначає умови та порядок його реалізації.
Так, відповідно до ст. 1 наведеного Закону, принцип мовчазної згоди - принцип, згідно з яким суб'єкт господарювання набуває право на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання відповідного документа дозвільного характеру, за умови якщо суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою подано в установленому порядку заяву та документи в повному обсязі, але у встановлений законом строк документ дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі не видано або не направлено.
Згідно ч. 6 ст. 4-1 цього Закону, у разі якщо у встановлений законом строк суб'єкту господарювання не видано документ дозвільного характеру або не прийнято рішення про відмову у його видачі, через десять робочих днів з дня закінчення встановленого строку для видачі або відмови у видачі документа дозвільного характеру суб'єкт господарювання має право провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності.
Отже, в даний час у Державної служби геології та надр України відсутні правові підстави для відмови у наданні спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення пісків Червоненської-2 ділянки у Сумській області Товариству з обмеженою відповідальністю «Токарівський пісок».
Разом з тим, листом від 26.06.2017 № 13956/03/12-17 (а.с. 78) Держгеонадра повідомило, що у наданні спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення пісків Червоненської-2 ділянки у Сумській області, Товариству з обмеженою відповідальністю «Токарівський пісок» відмовлено відповідно до пункту 19 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 № 615.
При цьому, в даному листі не наведено підстав відмови, що передбачені в пункті 19 Порядку, а також суттєво порушені строки розгляду звернення.
Слід зазначити, що згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Водночас суд не може перебирати на себе повноваження іншого державного органу (у даному випадку Держгеонадр), оскільки, як зазначено вище, відповідно до Порядку та Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», виключно до компетенції Держгеонадр входить право надання спеціального дозволу (ліцензії) на право користування надрами.
А тому, для захисту порушених прав позивача, суд вважає достатнім та допустимим зобов'язати Держгеонадра повторно розглянути заяву на отримання спеціального дозволу (ліцензії) на право користування надрами ТОВ "Токарівський пісок" від 02.08.2016 №02-08/1 та прийняти відповідне рішення щодо надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення пісків Червоненської-2 ділянки у Сумській області.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
При поданні позовної заяви позивачем було сплачено судовий збір у сумі 1600,00 грн., що підтверджується квитанцією № 0.0.754119115.1 від 26.04.2017 (т.1 а.с.4).
Таким чином, ТОВ "Токарівський пісок" необхідно відшкодувати витрати зі сплати судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Держгеонадр в сумі 1600,00 грн.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "Токарівський пісок" до Державної служби геології та надр України, треті особи: Сумська районна рада Сумської області та Червоненська сільська рада Сумського району Сумської області про зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною відмову Державної служби геології та надр України у наданні товариству з обмеженою відповідальністю "Токарівський пісок" спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення пісків Червоненської-2 ділянки у Сумській області.
Зобов'язати Державну службу геології та надр України повторно розглянути заяву на отримання спеціального дозволу (ліцензії) на право користування надрами товариства з обмеженою відповідальністю "Токарівський пісок" від 02.08.2016 №02-08/1 та прийняти відповідне рішення щодо надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення пісків Червоненської-2 ділянки у Сумській області.
В задоволенні інших вимог - відмовити.
Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Токарівський пісок" (код ЄДРПОУ 38867637) витрати зі сплати судового збору в сумі 1600,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби геології та надр України (код ЄДРПОУ 37536031).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий суддя В.М. Соколов
Судді С.М. Гелета
В.О. Павлічек
Повний текст постанови складено 18.09.2017 року.