Справа № 1903/2469/2012
7 серпня 2014 року
Бучацький районний суд Тернопільської області
одноособово суддею Гордєєвим В.О.,
при секретарі Ковалівському Б.В.,
з участю заявника ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бучачі заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1, НАСК “Оранта” про стягнення матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок дорожно-транспортної пригоди, -
Заочним рішенням Бучацького районного суду Тернопільської області від 23 липня 2013 року по цивільній справі № 1903/2469/12 позов задоволено частково.
Стягнуто із ОСОБА_1 в користь ОСОБА_3 10000 грн. моральної шкоди.
Стягнути із Відкритого акціонерного товариства Національна акціонерна страхова компанія “Оранта” в користь ОСОБА_3 2550 грн. моральної шкоди.
Стягнути солідарно із Відкритого акціонерного товариства Національна акціонерна страхова компанія “Оранта” та ОСОБА_1 в користь ОСОБА_3 1500 грн. витрат на правову допомогу.
Відповідач ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про перегляд даного заочного рішення.
У судовому засіданні відповідач ОСОБА_1 заяву підтримав, з підстав викладених у ній.
Представник позивача ОСОБА_2 в судовому засіданні просила суд відмовити в задоволенні заяви про скасування заочного рішення, оскільки ОСОБА_1 належним чином був повідомлений про слухання справи у газеті “Урядовий кур'єр”.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява про перегляд заочного рішення задоволенню не підлягає.
Відповідно до ст. 232 ЦПК України рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з'явився в судове засідання та не повідомив про причини неявки з поважних причин і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Про належне повідомлення відповідача ОСОБА_1 про розгляд справи свідчить оголошення в газеті “Урядовий кур'єр” від 19.01.2013р. № 12.
В заяві про перегляд заочного рішення суду заявник не навів обставин, які на думку суду мають істотне значення для перегляду заочного рішення та правильного вирішення справи.
Таким чином, суд приходить до висновку, що заява про перегляд заочного рішення суду необґрунтована і задоволенню не підлягає.
Враховуючи викладене суд, залишає заяву без задоволення.
Керуючись ст.ст. 231-232 ЦПК України, суд, -
Заяву відповідача ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Бучацького районного суду Тернопільської області від 23 липня 2013 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1, НАСК “Оранта” про стягнення матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок дорожно-транспортної пригоди, залишити без задоволення.
Відповідно до ч.4 ст. 231 ЦПК України, у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Копію ухали вручити та направити сторонам по справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_4