Постанова від 07.09.2017 по справі 447/723/17

Провадження №2-а/447/99/17

Справа №447/723/17

ПОСТАНОВА

ІмЕНЕм україни

07.09.2017 року Миколаївський районний суд Львівської області в складі: головуючого -судді Карбовнік І. М. , при секретарі Данилів О.І. , розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Миколаївського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про визнання дії відповідача неправомірними та зобов'язання призначити пенсію за віком ,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача в якому просить визнати неправомірними дії, розпорядження від 15.03. 2017 р. № 152835 УПФУ в Миколаївському районі Львівської області в частині відмови в призначенні йому пенсії за віком, згідно ч.2 ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», зобов'язати УПФУ в Миколаївському районі Львівської області призначити йому пенсію за віком з 08.02.2016 р. відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», із застосуванням показника середньої заробітної плати працівника по Україні за три роки, що передують року звернення з заявою про призначення пенсії та зобов'язати УПФУ в Миколаївському районі Львівської області виплатити різницю між фактично отриманою та призначеною йому пенсією за віком з 08.02.2016 р. відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», із застосуванням показника середньої заробітної плати працівника по Україні за три роки, що передують року звернення з заявою про призначення пенсії.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що 02.05.2016 р. після виповнення йому 60 років, він набув право на отримання пенсії відповідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058 та відповідно набув право вибору державної пенсії і звернувся до відповідача 08.02.2017 р. із заявою про призначення пенсії за віком.

Проте, при призначенні йому пенсії, відповідачем було використано формулу нарахування, яка застосовується при перерахунку раніше призначеної пенсії з посиланням на те, що він отримував до часу звернення пенсію, яку йому було призначено за вислугу років відповідно до вимог Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-Х11 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Відповідач нарахував йому пенсію, використавши первинні показники, які визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», проте застосував показник середньої заробітної плати за 2006 рік, посилаючись на ч.3 ст.45 закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Таким чином, відповідач фактично провів перерахунок пенсії, вважаючи його таким, що є переведеним з одного виду пенсії на інший, що знайшло своє відображення у розпорядженні від 15.03.2017 р. № 152835 УПФУ в Миколаївському районі Львівської області, яким відмовлено в призначенні йому пенсії за віком, згідно ч.2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Після призначення йому пенсії за вислугу років як службовцю органів внутрішніх справ він продовжував працювати і працюю по даний час у виробничій сфері. Із вказаним розпорядженням Управління Пенсійного Фонду України в Миколаївському районі Львівської області про відмову в призначенні йому пенсії за віком згідно ч. 2 ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та визначення його як особи, яка переведена з одного виду пенсій на іншу не погоджуюсь та просив позов задоволити в повному обсязі.

В судовому засіданні позивач та його представник ОСОБА_2 позовні вимоги підтримали, дали пояснення аналогічні позовній заяві та просили такі задоволити в повному обсязі.

Представник відповідача ОСОБА_3 в судовому засіданні не погоджуючись з доводами позивача викладеними в позовній заяві та з підстав зазначених у запереченні на адміністративний позов, просить в позові відмовити в повному обсязі.

Суд заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов слід задовольнити, виходячи з наступних підстав.

Відповідно до статті 1-1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» законодавство про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складається з цього Закону, Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та інших нормативно-иравових актів України, прийнятих відповідно до цих законів.

Відповідно до п. 15 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. (із наступними змінами) зазначено, що поновлення виплати раніше призначеної пенсії здійснюється за документами, що є у пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло на момент призначення цього виду пенсії. У цьому разі заробітна плата для обчислення пенсії визначається з урахуванням середньої заробітної плати працівників зайнятих у галузях економіки України за календарний рік, який враховується при призначенні (перерахунку) пенсії, виплата якої відновлюється. У такому самому порядку за бажанням пенсіонера здійснюється переведення з одного виду пенсії на інший. Також, особи, які одержували пенсію від інших органів і звертаються за іншим видом пенсії до органів, що призначають пенсію, надають документ, що підтверджує розмір пенсії , строки її виплати та дату зняття з обліку за попереднім місцем отримання пенсії.

При переведенні особи з пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262 на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»№* 1058 застосовується показник середньої заробітної плати, що враховувався для обчислення пенсії відповідно до закону № 1058 в році, в якому особа звернулася за призначенням пенсії згідно з Законом № 2262.

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим законом, та членам їх сімей, які одночасно мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором; у разі якщо особа мас право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», призначається одна пенсія за її вибором; при цьому різниця між розміром пенсії, на який особа має право відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», і розміром пенсії із солідарної системи відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», яка визначається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, фінансується за рахунок коштів державного бюджету.

Аналіз наведених норм свідчить про те, що частиною третьою статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» регламентовано порядок переведення з одного виду пенсії, призначеного саме за цим Законом (в рамках цього Закону), на інший. Отже, показник середньої заробітної плати при переведенні на інший вид пенсії має бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії, передбаченої Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» .

Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_1 призначено пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», котрий передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії. Зокрема, при призначенні пенсії за вислугу років показник середньої заробітної плати (доходу) при її розрахунку не застосовується в силу вимог зазначеного Закону, адже основою доходу у цьому разі є грошове забезпечення.

Крім того, після звільнення з служби в органах внутрішніх справ він продовжував працювати та сплачував у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, у зв"язку з чим позовні вимоги ОСОБА_1 обгрунтовані та підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 161-163, КАС України , суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Визнати неправомірним рішення Миколаївського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області в частині відмови в призначенні пенсії ОСОБА_1 за віком, згідно ч.2 ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Зобов'язати Миколаївське об"єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», із застосуванням показника середньої заробітної плати працівника по Україні за три роки, що передують року звернення з заявою про призначення пенсії з виплатою різниці між фактично отриманою та призначеною пенсією за віком.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.

Суддя: Карбовнік І. М.