18 квітня 2017 р. Справа № 804/2071/17
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді О.В. Кононенко , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області до Приватного підприємства «Науково-виробнича фірма «СВК» про застосування заходів реагування , -
27.03.2017 року Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Приватного підприємства «Науково-виробнича фірма «СВК», в якій просить:
- застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Приватного підприємства «Науково-виробнича фірма «СВК», а саме заборонити експлуатацію технологічне устаткування, трубопроводи, вентиляційні системи без їх захисту від статичної електрики, реактори-змішувачі без оснащення їх системою контролю температури та швидкості мішалки; ресивер компресору гвинтового К-2; ресивер компресору СБ4/Ф-500LВ75; ресивер компресору СБ4/Ф-240LВ75; змішувач ЗЛ-250 (2 одиниці); змішувач ЗЛ-400; апарат з пропелерною мішалкою типа 8091-0,4 V=0,4 м3; апарат з пропелерною мішалкою типа 8091-0,4 V=0,25 м3; pеактор У=3,2 м3 (2 одиниці); апарат емальований з мішалкою, Сєрнв 16-3-Х2-02 V=16 м3 (2 одиниці); збірник стальний емальований горизонтальний V=32,0 м3 (2 одиниці); збірник стальний емальований горизонтальний V=20,0 м3; апарат СЕон 6,3-2-12-01 V=6,3 м3 (2 одиниці); апарат СЕон 1,6-2-12-01 V=1,6 м3(2 одиниці); апарат СЕон 4,0-2-12-01 V=4,0 м3 (7 одиниць); апарат СЕон 0,16-2-12-01 V=0,16 м3; апарат СЕон 0,63-2-12-01 V=0,63 м3 (2 одиниці); збірник стальний V=8,0 м3(2 одиниці); збірник стальний V=10,0 м3; апарат емальований з якорною мішалкою Сєрнв 0,160-1-02 V=1,6 м3, компресор Dakgakiran Tidy 20 - 1 од.; компресор AIRPOLK15-2 од.; чілер АНГАРА GRS-200 - 1 од.; вілковий навантажувач FG18C-17 «KOMATSU»; вілковий навантажувач FD25T-16 «KAMATSU».
- відсторонити від виконання робіт працівників (в тому числі посадових осіб): лабораторії направлення побутової хімії, дослідницької лабораторії, лабораторії фізико-хімічного аналізу, лабораторії ОТК, лабораторії нових матеріалів; працівників структурних підрозділів; всіх членів комісії з перевірки знань з питань охорони праці, які не пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці.
В обґрунтування позову зазначено, що проведеною перевіркою встановлені порушення, які в ході перевірки та у встановлений строк усунені не були, у зв'язку із чим, вжиття заявлених заходів реагування є повністю обґрунтованим, а подальша робота підприємства із виявленими порушеннями пожежної безпеки створює загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.03.2017 року відкрито скорочене провадження у справі.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження відповідачем отримана 03.04.2017 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.
13.04.2017 року на адресу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від Приватного підприємства «Науково-виробнича фірма «СВК» надійшли заперечення на адміністративний позов, в обґрунтування яких зазначено, що відповідачем усунуто виявлені порушення, а отже й не має підстав для застосування заходів реагування.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Розглянувши матеріали справи та доводи позовної заяви, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Діяльність органів державного нагляду за охороною праці регулюється цим Законом, законами України «Про використання ядерної енергії і радіаційну безпеку», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», іншими нормативно-правовими актами та положеннями про ці органи, що затверджуються Президентом України.
ОСОБА_1 з п. 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 № 96 (далі також - Положення № 96), державна служба України з питань праці (далі - Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Відповідно до пп. 16 п. 4 Положення № 96, Держпраці відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства у сфері охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення.
Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи (п. 7 Положення № 96).
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», з метою оптимізації системи центральних органів виконавчої влади та відповідно до п. 9 та п. 9-1 статті 116 Конституції України Кабінет Міністрів України постановив: утворити Державну службу України з питань праці, реорганізувавши шляхом злиття Державну інспекцію з питань праці та Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки і поклавши на Службу, що утворюється, функції з реалізації державної політики, які виконували органи, що припиняються (крім функцій з реалізації державної політики у сфері охорони надр), а також функції з реалізації державної політики у сфері гігієни праці та функції із здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників.
ОСОБА_1 п. 5 зазначеної постанови, центральні органи виконавчої влади, що утворюються шляхом реорганізації інших центральних органів виконавчої влади, є правонаступниками органів, які реорганізуються.
Права та обов'язки центральних органів виконавчої влади, що ліквідуються, передаються відповідним центральним органам виконавчої влади, на які цією постановою покладено функції з реалізації державної політики у відповідній сфері.
З огляду на викладені положення правових норм, підставою для звернення з позовом до суду про застосування заходів реагування є виявлення органом нагляду (контролю) порушення вимог законодавства, про що зазначається в акті перевірки.
У той же час, нормативно-правовим актом, який встановлює процедуру проведення перевірок під час здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законів та інших нормативно-правових актів з питань промислової безпеки, охорони праці, безпечного ведення робіт юридичними та фізичними особами, які відповідно до законодавства використовують найману працю, є Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затверджене наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 11 серпня 2011 року № 826 (далі також - Положення № 826).
Так, згідно з п.2.26 Положення № 826, право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки: порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників; порушень вимог Кодексу України про надра; відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; непроведення у встановленому порядку та в терміни технічного огляду, випробування або експертного обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки; виникнення нещасного випадку зі смертельним або тяжким наслідком, групового нещасного випадку.
ОСОБА_1 статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.
Відповідно до вимог ст.38 Закону України «Про охорону праці» державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
ОСОБА_1 п.п.16 п.4 Положення Держпраці відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства у сфері охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у т.ч. з питань: забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту; монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами, проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення; виробництво, зберігання, використання отруйних речовин у технологічних процесах, у т.ч. продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів; організації проведення навчання (в т.ч. спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань.
Статтею 4 Закону України «Про охорону праці» визначено, що державна політика в галузі охорони праці базується, у тому числі на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
Серед прав, визначених статтею 39 Закону України № 2694-XII за посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, закріплене право безперешкодно відвідувати підконтрольні підприємства (об'єкти), виробництва фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та здійснювати в присутності роботодавця або його представника перевірку додержання законодавства з питань, віднесених до їх компетенції.
За приписами частини 1 статті 4 Закону України №877-V державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.
Частиною 5 статті 4 Закону України №877-V встановлено, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду.
Відповідно до частини 11 статті 4 Закону України №877-V плановий чи позаплановий захід повинен здійснюватися у присутності керівника або його заступника, або уповноваженої особи суб'єкта господарювання.
Частиною 1 статті 7 Закону України №877-V передбачено, що для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.
На підставі наказу оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу, яке підписується керівником або заступником керівника органу державного нагляду (контролю) (із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові) і засвідчується печаткою (частина 2 статті 7 Закону України №877-V).
За приписами частини 6 статті 7 Закону України №877-V за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю), у разі виявлення порушень вимог законодавства, складає акт, який повинен містити такі відомості: дату складення акта; тип заходу (плановий або позаплановий); вид заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд тощо); предмет державного нагляду (контролю); найменування органу державного нагляду (контролю), а також посаду, прізвище, ім'я та по батькові посадової особи, яка здійснила захід; найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи-підприємця, щодо діяльності яких здійснювався захід.
Посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.
В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом.
Якщо суб'єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями.
Зауваження суб'єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід'ємною частиною акта органу державного нагляду (контролю).
У разі відмови суб'єкта господарювання підписати акт посадова особа органу державного нагляду (контролю) вносить до такого акта відповідний запис.
Один примірник акта вручається суб'єкту господарювання або уповноваженій ним особі, а другий - зберігається в органі державного нагляду (контролю).
Судом встановлено, що позивачем при проведенні перевірки виконані приписи вищевказаних статей.
Частиною 7 статті 7 Закону України №877-V встановлено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
Як вбачається з матеріалів справи, з 01.03.2017 року по 10.03.2017 року відповідно до наказу Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області від 27.02.2017 року № 100-ПЛ призначено комісію для проведення планової перевірки стану дотримання законодавства з питань промислової безпеки, охорони праці та законодавства про працю, загальнообов'язкове соціальне страхування Приватного підприємства «Науково-виробнича фірма «СВК», за результатами якої складено акт від 10.03.2017 року № 2.4/10.
За результатами перевірки були виявлені порушення нормативно - правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров'ю працюючих, а саме:
- суб'єктом господарювання до пущено до експлуатації технологічне устаткування, трубопроводи, вентиляційні системи без їх захисту від статичної електрики відповідно до ГОСТ 12.4.124-83 "ССБТ. Средства защиты от статического электричества. Общие технические требования", що є порушенням Р. V., гл.1, п.1.24 НПАОП 24.5-1.22-13.
- суб'єктом господарювання експлуатуються реактори-змішувачі без оснащення їх системою контролю температури та швидкості мішалки, що є порушенням Р.V., гл. 3., п.3.4. НПАОП 24.5-1.22-13.
- не припинив роботодавець подальшу експлуатацію посудин, що працюють під тиском,а саме: компресор гвинтовий К-2; компресор СБ4/Ф-500LВ75; компресор СБ4/Ф-240LВ75, до проведення експертного обстеження у разі досягнення граничного строку експлуатації, що є порушенням п.22 «Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 р. №687.
- не була роботодавцем припинена експлуатація посудин, що працюють під тиском, а саме: ресивер компресору гвинтового К-2; ресивер компресору СБ4/Ф-500LВ75; ресивер компресору СБ4/Ф-240LВ75, у разі не проведення у зазначений строк технічного огляду, що є порушенням п.12 «Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 р. № 687.
- не проводиться основному і допоміжному обладнанню, а саме: змішувач ЗЛ-400; апарат з пропелерною мішалкою типа 8091-0,4 V=0,4 м3; апарат з пропелерною мішалкою типа 8091-0,4 V=0,25 м3; pеактор У=3,2 м3 (2 одиниці); апарат емальований з мішалкою, Сєрнв 16-3-Х2-02 V=16 м3 (2 одиниці); збірник стальний емальований горизонтальний V=32,0 м3 (2 одиниці); збірник стальний емальований горизонтальний V=20,0 м3; апарат СЕон 6,3-2-12-01 V=6,3 м3 (2 одиниці); апарат СЕон 1,6-2-12-01 V=1,6 м3(2 одиниці); апарат СЕон 4,0-2-12-01 V=4,0 м3 (7 одиниць); апарат СЕон 0,16-2-12-01 V=0,16 м3; апарат СЕон 0,63-2-12-01 V=0,63 м3 (2 одиниці); збірник стальний V=8,0 м3(2 одиниці); збірник стальний V=10,0 м3; апарат емальований з якорною мішалкою Сєрнв 0,160-1-02 V=1,6 м3, технічний огляд з метою визначення умов та строку подальшої безпечної експлуатації, оцінки технічного стану складових частин, деталей або їх елементів, перевірки їх на відповідність технічним вимогам тощо і не припинена експлуатація вищезазначеного устаткування, що є порушенням п.7, 12 «Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 р. №687.
- допущено до експлуатації обладнання без проведення експертизи на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці що чинні на території України, а саме: Dakgakiran Tidy 20 - 1 од.; компресор AIRPOLK15-2 од.; чілер АНГАРА GRS-200 - 1 од, що є порушенням статті 21 Закону України «Про охорону праці» № 2694.
- відсутні талони про проходження державного технічного огляду, а саме: вілковий навантажувач FG18C-17 «KOMATSU»; вілковий навантажувач FD25T-16 «KAMATSU», що є порушенням п. 7.4.16 НПАОП 0.00-1.22-08.
- не пройшли всі члени комісії навчання і перевірку знань з питань охорони праці у порядку, установленому Типовим положенням, що є порушенням п.3.11.НПАОП 0.00-4.12-05.
- не пройшли всі члени комісії навчання і перевірку знань з питань охорони праці НПАОП 24.5-1.22-13 «Правила охорони праці на об'єктах з виробництва синтетичних мийних засобів», що є порушенням п.3.11.НПАОП 0.00-4.12-05.
- не пройшли навчання та перевірку знань з правил будови і безпечної експлуатації стаціонарних компресорних установок, повітропроводів і газопроводів працівники допущені до експлуатації компресорного обладнання, що є порушенням п. 3-3. (Розділ III) НПАОП 0.00-1.13-71.
- робітники лабораторії направлення побутової хімії, дослідницької лабораторії, лабораторії фізико-хімічного аналізу, лабораторії ОТК, лабораторії нових матеріалів не пройшли навчання, інструктаж та перевірку знань з питань охорони праці, що є порушенням пп. 3.17 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці».
- не проводять інструктажі з питань охорони праці на робочому місці, безпосередні керівники робіт і допускають до роботи працівників структурних підрозділів, що є порушенням п.п. 3.17, 6.8. НПАОП 0.00-4.12-05.
- допущена до роботи прибиральник ОСОБА_2, яка не пройшла первинний інструктаж та перевірку знань, що є порушенням п.п. 3.17, 6.9 НПАОП 0.00-4.12-05.
Під час розгляду справи щодо вказаних порушень судом встановлено наступне.
Щодо допущення до експлуатації технологічного устаткування, трубопроводів, вентиляційних систем без їх захисту від статичної електрики суд зазначає таке.
Як вбачається із документів наданих відповідачем, порушення зазначені в акті перевірки на підприємстві усунуті, а саме:
- проводи вентиляційних систем обладнано додатковим заземлюючим пристроєм, приєднаним до заземленої металевої арматури, відповідно до ГОСТ 12.4.124-83 "ССБТ. Средства защиты от статического электричества. Общие технические требования". Крім того, спеціалізоване підприємство Товариство з обмеженою відповідальністю «ІСТОК-2003» проводило виміри на підприємстві 27.02.2017 року щодо величини опору розтікання струму на основних заземлювачах, опір ізоляції електричних кабелів, проводів та ізоляції апаратів та опір петлі «фаза-нуль». Вказані виміри були висвітлені в протоколах вимірювань, на підставі яких виданий висновок від 27.02.2017 року про відсутність порушень та відповідність обладнань виробничих приміщень нормам чинного законодавства України.
- виробництво рідких водних миючих засобів технічного, побутового та косметичного призначення на ПП «Науково-виробнича фірма СВК» здійснюється відповідно до затвердженого Технологічного регламенту №10/2013 від 25.10.2016 року. Розділом 6 вказаного регламенту передбачено, що контроль температури виконується переносним термометром за необхідності, оскільки технологічний процес виготовлення продукції здійснюється без нагрівання, тому вимога п.3.4. НПАОП 24.5-1.22- 13 щодо контролю температури відповідачем виконується.
- компресор гвинтовий К-2 та компресор СБ4/Ф-240- LВ75 виведено із експлуатації та демонтовано в 2016 році та на даний час не експлуатується. Компресор СБ4/Ф-500LВ75 - припинено подальшу експлуатацію для проведення обстеження у зв'язку з досягненням граничного строку експлуатації відповідно п. 22 «Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 р. №687.».
- щодо строку діяльності обладнання (змішувач ЗЛ-400; апарат з пропелерною мішалкою типа 8091-0,4 V=0,4 м3; апарат з пропелерною мішалкою типа 8091-0,4 V=0,25 м3; pеактор У=3,2 м3 (2 одиниці); апарат емальований з мішалкою, Сєрнв 16-3-Х2-02 V=16 м3 (2 одиниці); збірник стальний емальований горизонтальний V=32,0 м3 (2 одиниці); збірник стальний емальований горизонтальний V=20,0 м3; апарат СЕон 6,3-2-12-01 V=6,3 м3 (2 одиниці); апарат СЕон 1,6-2-12-01 V=1,6 м3(2 одиниці); апарат СЕон 4,0-2-12-01 V=4,0 м3 (7 одиниць); апарат СЕон 0,16-2-12-01 V=0,16 м3; апарат СЕон 0,63-2-12-01 V=0,63 м3 (2 одиниці); збірник стальний V=8,0 м3(2 одиниці); збірник стальний V=10,0 м3; апарат емальований з якорною мішалкою Сєрнв 0,160-1-02 V=1,6 м3), то згідно технічної документації на обладнання, а саме - ГОСТ 20680-75 «Апарати з механічними перемішуючими пристроями. Загальні технічні умови.» п. 4.1.2 Показники надійності апаратів: середній ресурс апарату до капітального ремонту складає - 37 500 год., середній термін служби - не менше 10 років. При однозмінному режимі роботи термін служби складе: 37500 год / (8 год х 21 х 12) = 18,6 років.
ОСОБА_1 державної технічної комісії про готовність закінченого будівництвом об'єкта до експлуатації «Цех по виробництву хімічної продукції по вул. Мандриківській, 47» від 13.01.2003 року, затвердженого Рішенням виконкому Жовтневої районної ради народних депутатів № 107 від 21.02.2003 року, виробничий корпус літ. И-2 /цех по виробництву хімічної продукції/ по вул. Мандриківська, 47 у 2003 введено в експлуатацію. Тобто, термін закінчення експлуатації первинного обладнання цеху закінчується 2003 +18,6 = 2021 р.
- щодо допущення до експлуатації обладнання без проведення експертизи на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці що чинні на території України, а саме: Dakgakiran Tidy 20 - 1 од.; компресор AIRPOLK15-2 од.; чілер АНГАРА GRS-200 - 1 од, то постачальниками вказаної продукції проведено сертифікацію продукції та отримано відповідні сертифікати відповідності, які внесені до відповідного реєстру документації з оцінки відповідності. Зокрема, на Компресор Dakgakiran Tidy 20 виданий Сертифікат відповідності №UA1.190.0019084-16 від 04.04.2016 року, на Компресор AIRPOLK15 виданий Сертифікат відповідності №UA1.020.0107591-11 від 10.08.2011 року;
- щодо відсутні талонів про проходження державного технічного огляду, а саме: вілковий навантажувач FG18C-17 «KOMATSU»; вілковий навантажувач FD25T-16 «KAMATSU», то відповідачем укладено Договори з Державним підприємством «Придніпровський експертно-технічни центр Держпраці» про проведення технічного огляду та експертиз відповідності транспортних засобів. Копія договору №203ТТ від 30.03.2017 року про проведення технічного огляду перед реєстрацією діагностування та копія договору №204ТТ від 30.03.2017 року про проведення експертизи ТТЗ імпортного виробництва міститься в матеріалах справи;
- щодо не проходження навчання та перевірки знань з правил будови і безпечної експлуатації стаціонарних компресорних установок, повітропроводів і газопроводів працівники допущені до експлуатації компресорного обладнання, то на даний час відповідачем проведено навчання і перевірку знань з питань охорони праці у порядку, установленому Типовим положенням членів комісії з перевірки знань з питань охорони праці та отримано свідоцтва про проходження атестації по загальному курсу охорони праці. Також додатково проводиться навчання відповідальної особи за безпечну експлуатацію компресорів та повітряпроводів з правил будови і безпечної експлуатації стаціонарних компресорних установок, повітропроводів і газопроводів. Із осіб, які пройшли навчання та отримали свідоцтва створена комісія по навчанню та перевірки знань з охорони праці, яка проводить інструктажі. Працівники лабораторій пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці. Проведено інструктажі з питань охорони праці на робочому місці і допуск до роботи працівників структурних підрозділів, безпосередніми керівниками робіт. Проведено первинний інструктаж та перевірку знань прибиральника ОСОБА_2
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що підприємством усунуто порушення, які стали підставою для звернення Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області до суду.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів, застосування заявлених заходів реагування по відношенню до відповідача є заходом, направленим на попередження настання негативних наслідків, викликаних наявністю на об'єктах порушень вимог законодавства про працю, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей.
Відповідно до статті 161 КАС України, під час прийняття постанови суд вирішує наступні питання, зокрема:
1) чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються;
2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.
Відповідно до положень ч. 1 статті 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці данні встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів та висновків експертів.
ОСОБА_1 положень статті 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Отже, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, матеріалів справи, суд приходить до висновку про те, що позивачем не доведено, у разі використання зазначених машин та механізмів можуть настати негативні наслідки, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей .
Таким чином, підстави для задоволення позовних вимог відсутні.
Керуючись статтями 159-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні адміністративного позову Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області до Приватного підприємства «Науково-виробнича фірма «СВК» про застосування заходів реагування відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя ОСОБА_3