24 лютого 2017 р. Справа № 804/713/17
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Царікової О.В.,
Судді: Барановського Р.А.,
Судді: Олійника В.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
08 листопада 2016 року до Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Міністерства внутрішніх справ України (з урахування заяви про збільшення розміру позовних вимог від 19.12.2016 № 28389) про:
- визнання дій Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, а саме: рішення № Ж1292-16 від 26.09.2016 про відмову ОСОБА_1 у перерахунку раніше призначеної пенсії протиправними та скасування його, зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати раніше призначену ОСОБА_1 пенсію, починаючи з 29.12.2015;
- визнання протиправною бездіяльності Міністерства внутрішніх справ України, що виразилася у неповідомленні Пенсійного фонду України про підстави перерахунку пенсій у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 та зобов'язання Міністерства внутрішніх справ України повідомити Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 для перерахунку належних ОСОБА_1 як пенсіонеру МВС України, пенсійних виплат.
В обґрунтування позову позивачем зазначено, що він є пенсіонером МВС України за віком, отримує пенсійне забезпечення, призначене відповідно до п.«а» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області. У зв'язку з набранням чинності Законом України «Про Національну поліцію», постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 були затверджені нові розміри грошового забезпечення поліцейських, оскільки грошове забезпечення поліцейських є більшим, ніж грошове забезпечення працівників ОВС, що враховувалося під час призначення та нарахування ОСОБА_1 пенсійного забезпечення, то, відповідно, позивач вважає, що є всі підстави для здійснення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахунку його пенсії.
Окрім того, відповідно до абзацу другого розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" (згідно із Законом України від 23.12.2015 N900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб. На вказаних підставах, для здійснення перерахунку позивач звернувся із заявою від 07.09.2016 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області. На його заяву відповідачем-1 надано відповідь, в якій зазначено, що правові підстави для перерахунку пенсій колишнім працівникам ОВС на момент звернення позивача відсутні. З огляду на те, що саме на Міністерство внутрішніх справ України покладено обов'язок по направленню до Пенсійного фонду України повідомлення про наявність підстав для перерахунку пенсійних виплат колишнім працівника ОВС, позивач вважає, що МВС України протиправно не подало до Пенсійного фонду України відповідне повідомлення, чим допустило протиправну бездіяльність, яка безпосередньо порушує його права на гідне пенсійне забезпечення.
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 11 листопада 2016 року відкрито провадження по справі №212/6690/16-а (2-а/212/210/16).
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 20 грудня 2016 року (суддя Зімін М.В.) вказану адміністративну справу передано на розгляд до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
За результатами розподілу справи автоматизованою системою документообігу, вказана справа передана на розгляд колегії суддів: Царікової О.В. (головуючого судді), суддів: Олійника В.М., Барановського Р.А..
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 січня 2017 року прийнято до провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, присвоєно їй № 804/713/17 та призначено до розгляду в судовому засіданні на 24.02.17 о 09:40 год.
Відповідачем - 1 надані письмові заперечення проти позову, в яких зазначено, що у Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області не має встановлених законодавством підстав для здійснення перерахунку пенсійних виплат ОСОБА_1, оскільки до відповідача - 1 не надходило від Пенсійного фонду України повідомлення про підстави перерахунку пенсій, оскільки МВС України до Пенсійного фонду України не подавалися повідомлення про підстави перерахунку пенсій особам начальницького та рядового складу ОВС, що зумовлює відсутність підстав для здійснення відповідних перерахунків.
Відповідачем -2 надані письмові заперечення проти позову, в яких зазначено, що 03.02.2017 Міністерство внутрішніх справ України в порядку, встановленому чинним законодавством України, подало до Пенсійного фонду України повідомлення про наявність підстав для перерахунку пенсій пенсіонерам ОВС, у зв'язку з чим вважає, що на момент розгляду справи у суду відсутні правові підстави для задоволення позовних вимог, заявлених до відповідача -2 у справі.
Позивач заявлений адміністративний позов підтримав, просив суд задовольнити адміністративний позов повністю та здійснювати розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача -1 у судовому засіданні заперечив проти позову, просив суд відмовити в задоволенні адміністративного позову повністю.
Представник відповідача -2 у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Згідно ч. 6 статті 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності сторін у порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, заперечення відповідача-1 на адміністративний позов, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення справи по суті, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм матеріального та процесуального права, вважає позовні вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню, з таких підстав.
Як встановлено судом та підтверджується наявними матеріалами справи, ОСОБА_1 є пенсіонером ОВС, з 09.09.2008 вийшов на пенсію з посади заступника начальника слідчого відділу Жовтневого РВ Криворізького міського управління ГУ МВС України в Дніпропетровській області, маючи спеціальне звання майор міліції.
Пенсію позивачу призначено відповідно до п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
З метою здійснення перерахунку пенсійних виплат позивач звернувся із заявою від 07.09.2016 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
На його заяву листом від 26.09.2016 вих. №Ж1292-16 відповідачем-1 надано відповідь, в якій зазначено, що правові підстави для перерахунку пенсій колишнім працівникам ОВС на момент звернення відсутні.
Правовідносини щодо порядку та умов перерахунку призначених пенсій військослужбовцям, в тому числі особам, які перебували на службі в органах внутрішніх справ, регулюються правовими нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII), Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року № 900-VIII (надалі - Закон № 900-VIII) із змінами та доповненнями, що були чинні на день виникнення спору.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-XII (в редакції, що була чинною на момент звернення позивача із заявою про проведення перерахунку пенсії), усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
За правилами п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 (надалі - Порядок № 45), перерахунок раніше призначених згідно із Законом № 2262-XII пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 року №730 "Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ" ліквідовані як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства внутрішніх справ, без визначення правонаступників, а також утворені як юридичні особи публічного права територіальні органи Національної поліції.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановлено грошове забезпечення поліцейських.
Відповідно до абзацу другого п. 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" (згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Як зазначено у ст.102 Закону України "Про Національну поліцію", пенсійне забезпечення поліцейських здійснюються також в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
З урахуванням вищенаведених норм, ОСОБА_1 як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988.
На день набрання чинності Законом №900-VIII, постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 діяла і є чинною на день розгляду справи по суті.
Разом з цим, Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначено постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року.
В силу вимог п.2 вказаного Порядку, рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, є тією підставою, що зобов'язує Міністерство внутрішніх справ України у п'ятиденний строк повідомити Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій вказаній категорії військовослужбовців.
Відтак, постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року на Міністерство внутрішніх справ України покладено обов'язок щодо повідомлення Пенсійного фонду України про зміни грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Аналогічно п.24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст.63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5).
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Як зазначалося, постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988, змінено грошове забезпечення поліцейських, що є підставою для перерахунку пенсії колишнім працівникам органів внутрішніх справ.
Таким чином, Міністерство внутрішніх справ України у встановлений чинним законодавством строк не повідомило Пенсійний фонд України про зміни грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за Законом №2262-XI, в тому числі, щодо ОСОБА_1
У той же час, відповідно до п. 2, п. 3 Порядку проведення перерахунку пенсії, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками, а у разі їх відсутності або перейменування (відсутності) посад - у порядку, встановленому Мінсоцполітики.
Таким чином, вищенаведеними нормами чинного законодавства встановлений послідовний алгоритм дій для здійснення перерахунку пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
З матеріалів справи слідує, що МВС України, після прийняття Кабінетом Міністрів України постанови від 11 листопада 2015 року № 988 не повідомляло Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах названого вище Закону, в зв'язку з чим, Пенсійний фонд України не повідомляв свої Головні управління в Автономній Республіці Крим, областях, м.Києві та м.Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Разом з тим, як видно з матеріалів справи, Міністерство внутрішніх справ України листом від 03.02.2017 №1461/220-2017 проінформувало Пенсійний фонд України про наявність підстав для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (міліції).
З вищевикладеного слідує, що станом на момент звернення до суду позивача з адміністративним позовом, дійсно були порушені права позивача, що полягали у не повідомленні Міністерством внутрішніх справ України Пенсійного фонду України про підстави перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення.
Однак, станом на час вирішення даної адміністративної справи по суті, таке право поновлене шляхом направлення Міністерством внутрішніх справ України на адресу Пенсійного фонду України вказаного листа від 03.02.2017 № 1461/220-201.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Тобто, в межах розгляду даної адміністративної справи судом встановлено, що на момент вирішення справи по суті, Міністерство внутрішніх справ України виконало законодавчо покладений на нього обов'язок щодо вчинення дій для проведення перерахунку пенсії пенсіонерам органів внутрішніх справ, до яких відноситься позивач, а тому підстави для задоволення позову в частині заявлених позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності Міністерства внутрішніх справ України, що виразилися у неповідомленні Пенсійного фонду України про підстави перерахунку пенсій у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 та зобов'язання Міністерства внутрішніх справ України повідомити Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 для перерахунку належних ОСОБА_1, як пенсіонеру МВС України, пенсійних виплат, у суду відсутні.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Суд зазначає, що Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що Пенсійний фонд України отримує інформацію щодо підстав для здійснення перерахунку раніше призначених пенсій в 5-денний строк від силових органів. Однак, якщо органом державної влади вищого рівня прийнято рішення про збільшення відповідних виплат і Головному управлінню Пенсійного фонду вже відомо про таке рішення, то воно за зверненням пенсіонера із заявою про перерахунок пенсії, повинно діяти згідно із Порядком, з надісланням відповідного списку для отримання відповідної довідки.
Такого ж правового висновку дійшов і Верховний Суд України у постанові від 22 квітня 2014 року у справі №21-484/а13, вказавши, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган Пенсійного фонду.
Cуд враховує, що Конституційний Суд України в Рішенні від 6 липня 1999 року N 8-рп/99) у справі за конституційним поданням Міністерства внутрішніх справ України щодо офіційного тлумачення положень статті 5 Закону України «Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист» (справа про ветеранів органів внутрішніх справ) прямо зазначив, що служба в органах внутрішніх справ має ряд специфічних властивостей, що повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексом організаційно правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби в органах внутрішніх справ, так і після звільнення у запас або у відставку.
За наведених обставин, приймаючи до уваги той факт, що на момент прийняття рішення у даній справі наявні всі підстави для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (міліції), що підтверджується листом Міністерства внутрішніх справ України від 03.02.2017 №1461/220-2017, суд дійшов висновку про необхідність визнання протиправною та скасування відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області у перерахунку пенсії ОСОБА_1, яка викладена у листі Головного управління Пенсійного фонду України від 26.09.2016 № Ж1292-16.
З огляду на вищевикладене та встановлені фактичні обставини у даній справі, з метою недопущення порушення прав позивача, суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1, з 29 грудня 2015 року.
Таким чином, заявлені позовні вимоги є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню судом.
Відповідно до статті 94 КАС України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Керуючись ст. ст. 94, 122, 128, 160-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправною та скасувати відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області у перерахунку пенсії ОСОБА_1, яка викладена в листі Головного управління Пенсійного фонду України від 26.09.2016 № Ж1292-16.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1, з 29 грудня 2015 року.
У задоволенні решти заявлених позовних вимог відмовити повністю.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на користь ОСОБА_1 судові витрати з оплати судового збору у розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) грн. 20 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Суддя Суддя О.В. Царікова В.М.Олійник Р.А.Барановський