Ухвала від 13.09.2017 по справі 705/7559/16-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

13 вересня 2017 року м. Київ К/800/30275/17

Суддя Вищого адміністративного суду України Смокович М.І., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 02 червня 2017 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 11 серпня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Уманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2016 року ОСОБА_1 звернувсь до суду з адміністративним позовом до Уманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області, в якому просив визнати протиправними дії Уманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області та зобов'язати здійснити перерахунок пенсії з 01 грудня 2015 року відповідно до ст. 371 Закону України «Про державну службу» у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» та на підставі довідки виконавчого комітету Уманської міської ради Черкаської області від 12 грудня 2016 року № 1667/01-14.

Постановою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 02 червня 2017 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 11 серпня 2017 року, у задоволенні позовних вимог відмовлено.

До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга, в якій скаржник просить скасувати постанову Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 02 червня 2017 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 11 серпня 2017 року, та прийняти нове рішення, яким задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.

Відповідно до пункту 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).

З оскаржуваних судових рішень вбачається, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Уманському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Черкаської області та з липня 2006 року отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

12 грудня 2016 року позивач звернувсь до Уманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області із заявою про перерахунок пенсії у зв'язку підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям.

Однак, відповідач своїм листом від 12 грудня 2016 року № 16415/06 повідомив про відсутність підстав для перерахунку пенсії, оскільки Кабінет Міністрів України не визначив порядок та умови перерахунку пенсій.

Враховуючи, що станом на момент підвищення розмірів посадових окладів працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» передбачала право осіб, яким призначена пенсія згідно з вказаним Законом, на її перерахунок, однак не визначала порядку і умов його здійснення, судами попередніх інстанцій відмовлено у позові.

Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень, які відповідають усталеній практиці Вищого адміністративного суду України у цій категорії справ, такий висновок судів попередніх інстанцій відповідає обставинам справи та положенням пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» у редакції, що діяла до набуття чинності постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року № 1013, в якому передбачено, що перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.

Відтак, право на перерахунок пенсії у особи виникає після подачі відповідних заяви та довідки про розмір заробітної плати.

З 01 травня 2016 року із набуттям чинності новий Закон України «Про державну службу» № 889-VIII правове регулювання вказаних правовідносин змінилося.

Відповідно до ст. 90 вказаного Закону пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно з пп. 1 п. 2 розділу ХІ Закону України «Про державну службу» № 889-VIII Закон України «Про державну службу» 3723-XII (крім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених у п.п. 10 і 12 цього розділу) був визнаний таким, що втратив чинність.

У свою чергу, Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не містить такої підстави для перерахунку пенсії, як підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям.

У рішенні Конституційного Суду України від 09 лютого 1999 року № 1-рп/99 зазначено, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у ч. 1 ст. 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Оскільки доводи скаржника не спростовують висновки судів першої та апеляційної інстанцій та не викликають необхідності перевірки матеріалів справи у зв'язку із ненаведенням підстав, які б дозволили вважати, що суди попередніх інстанцій неправильно застосували норми матеріального або процесуального права, ця касаційна скарга є необґрунтованою.

За таких обставин у відкритті касаційного провадження за даною касаційною скаргою слід відмовити.

Керуючись частинами 5, 6 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за скаргою ОСОБА_1 на постанову Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 02 червня 2017 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 11 серпня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Уманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя Вищого

адміністративного суду України М. І. Смокович

Суддя М.І. Смокович