08 вересня 2017 року м. Київ К/800/27534/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Калашнікова О.В., перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 липня 2017 року у справі №СК-876/1959/17 (№448/1593/16-а) за позовом ОСОБА_1 до Львівської митниці ДФС, третя особа - заступник начальника Львівської митниці ДФС Борисов Юрій Олексійович, про скасування постанови про порушення митних правил, -
встановив:
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 09 серпня 2017 року касаційну скаргу було залишено без руху та надано строк на усунення недоліків.
У встановлений строк касатором було усунуто недоліки касаційної скарги, а тому суд приходить до висновку про відсутність перешкод для прийняття касаційної скарги до провадження Вищого адміністративного суду України та відкриття касаційного адміністративного провадження.
Також скаржником заявлено клопотання про зупинення виконання рішення по виконавчому провадженню №52894663.
Дане клопотання задоволенню не підлягає з огляду на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець виносить вмотивовану постанову про зупинення виконавчого провадження з підстав, передбачених статтями 37 і 38 цього Закону, яка затверджується начальником або заступником начальника відділу, якому підпорядкований державний виконавець.
Скаржник посилається на п. 2 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження», яким передбачено, що державний виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі зупинення судом стягнення на підставі виконавчого документа.
Однак, суд вважає такі доводи скаржника необґрунтованими, оскільки у даному випадку державним виконавцем відкрито провадження по виконанню постанови Львівської митниці ДФС №3462/20909/16, виданої 14 вересня 2016 року, у справі про порушення митних правил, а не по виконанню судового рішення.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.215 КАС України суддя-доповідач протягом десяти днів після відкриття касаційного провадження, зокрема, вирішує питання про зупинення виконання судових рішень, які оскаржуються.
Отже, суд касаційної інстанції наділений повноваженнями щодо зупинення виконання оскаржуваних судових рішень. Разом з тим, питання зупинення виконавчого провадження вирішується державним виконавцем у відповідності до положень Закону України «Про виконавче провадження».
Керуючись ст.ст. 213, 214, 215 КАС України, -
ухвалив:
1. Відкрити касаційне адміністративне провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 липня 2017 року у справі №СК-876/1959/17 (№448/1593/16-а).
2. Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні клопотання про зупинення виконання рішення по виконавчому провадженню №52894663.
3. Витребувати з Мостиського районного суду Львівської області зазначену справу.
4. Надіслати копії ухвали про відкриття касаційного провадження особам, які беруть участь у справі, разом з копіями касаційної скарги, інформацією про їхні права та обов'язки.
5. Встановити десятиденний строк для подачі заперечень на касаційну скаргу з моменту отримання даної ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого
адміністративного суду України О.В. Калашнікова