10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Гумен Н.В.
Суддя-доповідач:Охрімчук І.Г.
іменем України
"13" вересня 2017 р. Справа № 295/5696/17
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Охрімчук І.Г.
суддів: Моніча Б.С.
Капустинського М.М.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційні скарги Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на постанову Богунського районного суду м. Житомира від "19" липня 2017 р. у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії ,
У травні 2017 року ОСОБА_1 звернулась до Богунського районного суду м. Житомира з позовом, в якому просила визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області в наданні відповіді від 14.04.2017 року за вих. № 59 по зверненню на особистому прийомі з питання переходу з пенсії по інвалідності на пенсію по втраті годувальника, зобов'язати Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України у Житомирській області перевести її з пенсії по інвалідності на пенсію по втраті годувальника з дня подачі заяви.
В обґрунтування позовних вимог вказала, що є дружиною померлого ОСОБА_2 , який за життя мав право на пенсію на підставі Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». 13.01.2017 року вона звернулася до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області із заявою про переведення її на пенсію по втраті годувальника, однак у задоволенні її заяви було відмовлено, оскільки період роботи та заробітна плата її померлого чоловіка у зоні відчуження не підтверджено первинними документами.
Постановою Богунського районного суду м. Житомира від 19.07.2017 року позов ОСОБА_1 до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено. Визнано неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області щодо відмови у призначенні та виплаті ОСОБА_1 пенсії у зв'язку з втратою годувальника. Зобов'язано Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України у Житомирській області перевести ОСОБА_1 з пенсії по інвалідності на пенсію по втраті годувальника з 13.01.2017 року. Стягнуто на користь ОСОБА_1 понесені нею судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 320,00 грн. з Житомирського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України в Житомирській області за рахунок його бюджетних асигнувань. Стягнуто на користь ОСОБА_1 понесені нею судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 320,00 грн. з Головного управління Пенсійного Фонду України в Житомирській області за рахунок його бюджетних асигнувань.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції відповідачами по справі подано апеляційні скарги в яких просять суд апеляційної інстанції скасувати постанову Богунського районного суду м. Житомира від 19 липня 2017 року та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову.
Вимоги апеляційної скарги Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області мотивує тим, що вимога щодо переведення позивача на пенсію у зв'язку із втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи є безпідставною та необґрунтованою, оскільки заявлені позивачем факти не підтверджуються первинними документами. Крім того, призначення та виплата пенсії у зв'язку із втратою годувальника виходить за межі компетенції головних управлінь Пенсійного фонду України.
Житомирське об'єднане управління Пенсійного Фонду України в Житомирській області в апеляційній скарзі посилається на те, що суми заробітної плати за роботу у зоні відчуження ОСОБА_2 у травні 1986 року не відповідають первинним документам, відомості зазначені у довідці не можуть бути прийняті до уваги для обчислення пенсії позивачу у зв'язку із втратою годувальника, а тому відмова у переведенні ОСОБА_1 на інший вид пенсії є правомірною.
Справа розглянута в порядку письмового провадження у відповідності до приписів п. 3 ч. 1 ст. 197 КАС України.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційних скарг, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, прийшла до висновку, що апеляційні скарги задоволенню не підлягають з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Житомирському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та з 08.10.2002 р. отримує пенсію по третій групі інвалідності загального захворювання, яка обчислена відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Судом встановлено, що позивачка є вдовою та єдиним непрацездатним членом сім'ї померлого ОСОБА_2 , який за життя мав право на пенсію відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
13 січня 2017 року ОСОБА_1 звернулась до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою про переведення на пенсію у зв'язку із втратою годувальника.
Проте, листом № 8402/05 від 23.05.2017 Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України у Житомирській області відмовило позивачці у переведенні на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, оскільки період роботи у зоні відчуження та відповідна оплата праці померлого ОСОБА_2 не підтверджена первинними документами.
Вважаючи протиправною відмову у переведенні на пенсію по втраті годувальника ОСОБА_1 звернулась до суду.
Задовольняючи позов суд першої інстанції виходив з того, що відповідач не мав законних підстав для відмови ОСОБА_1 у переведенні її на пенсію по втраті годувальника відповідно до Закону України «Про статус і соціальних захист громадян, що постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції.
Так, відповідно до статті 15 Закону України «Про пенсійне забезпечення» умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» або їм надається право на одержання пенсій на підставах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення».
В силу вимог ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» умови надання пенсій за віком особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення.
В п. 1 ч. 1 ст. 55 Закону зазначено, що особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів, на 10 років.
При цьому, згідно з частиною 5 статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» призначення та виплата пенсій, особам які мають право на її отримання із зменшенням пенсійного віку, провадиться відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і цього Закону.
Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
Судом встановлено, що відповідно до копії довідки, виданої управлінням агропромислового комплексу Житомирської обласної державної адміністрації, ОСОБА_2 працював у населених пунктах зони відчуження у с. Журба, Овруцького району у період з 11.05.1986 року по 13.05.1986 року. Крім того, із заперечення Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області вбачається, що в архівній справі ОСОБА_2 (померлого годувальника) наявна довідка обласної інспекції держтехнагляду Житомирської обласної Ради народних депутатів від 15.06.1992 року № 17-07/21, де зазначено, що ОСОБА_2 в травні, серпні та листопаді 1986 року був відряджений в зону відчуження, де приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, зокрема з 11 по 13 травня згідно з наказом № 789 від 11.05.1986 року (відрядне посвідчення № НОМЕР_1 ) на три дні відрядження в с. Журба Овруцького району, Житомирської області. Також надана довідка про заробітну плату без номера та дати на ОСОБА_2 за роботу в зоні відчуження у с. Журба Овруцького району у період з 11.05.1986 року по 13.05.1986 року, яка видана управлінням агропромислового комплексу Житомирської обласної державної адміністрації.
Згідно копії свідоцтва про смерть, ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Наявність необхідного трудового стажу для отримання пенсії ОСОБА_2 відповідачами не заперечується.
Відповідно до п. 7 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1992 р. № 501 (у редакції на момент видачі довідки № 98 від 04.06.1993р.), Інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілим від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу, віднесеним до категорії 1, а також учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 р. - незалежно від кількості робочих днів, з 1 липня до 31 грудня 1986 р. - не менше 5, а у 1987 році - не менше 14 календарних днів, віднесених до категорії 2, видаються посвідчення синього кольору, серія А.
Відповідно до цього ж Порядку, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС посвідчення видаються на підставі одного з таких документів: а) посвідчення про відрядження в зону відчуження; б) військовий квиток і довідка командира військової частини про участь в ліквідації наслідків аварії в зоні відчуження; в) довідка про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості днів і населеного пункту); г) рішення суду про встановлення факту безпосередньої участі в будь-яких роботах за певний період, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження, в тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також у роботах на діючих пунктах санітарної обробки людей і дезактивації техніки.
Виходячи з аналізу вказаних норм, суд першої інстанції зробив вірний висновок, що довідки, видані управлінням агропромислового комплексу Житомирської обласної державної адміністрації про роботу ОСОБА_2 у населених пунктах зони відчуження у с. Журба, Овруцького району у період з 11.05.1986 року по 13.05.1986 року, довідка обласної інспекції держтехнагляду Житомирської обласної Ради народних депутатів від 15.06.1992 року № 17-07/21, де зазначено, що ОСОБА_2 в травні, серпні та листопаді 1986 року був відряджений в зону відчуження, де приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, зокрема з 11 по 13 травня згідно з наказом № 789 від 11.05.1986 року (відрядне посвідчення № НОМЕР_1 ) на три дні відрядження в с. Журба Овруцького району, Житомирської області та довідка про заробітну плату без номера та дати на ОСОБА_2 за роботу в зоні відчуження у с. Журба Овруцького району у період з 11.05.1986 року по 13.05.1986 року, яка видана управлінням агропромислового комплексу Житомирської обласної державної адміністрації є достатніми документами, які підтверджують наявність права померлого ОСОБА_2 на пенсію відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ".
В той же час, у матеріалах справи наявна копія посвідчення ОСОБА_1 , з якого вбачається, що вона є дружиною померлого громадянина із числа ліквідаторів першої категорії, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою № 513054 с, видане 26.12.2016 року Житомирською облдержадміністрацією.
Безпідставними є доводи відповідачів про відсутність у позивача первинних документів, оскільки жодною нормою Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не передбачено, що вищевказані довідки не вважаються достатніми документами для підтвердження періоду роботи на території зони безумовного (обов'язкового) відселення.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про протиправність відмови Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області у переведенні ОСОБА_1 на пенсію по втраті годувальника та зобов'язанні перевести позивача на пенсію по втраті годувальника та здійснити відповідний перерахунок та виплату пенсії, виходячи з наступного.
Так, відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Зі змісту ч. 3 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» вбачається, що умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.
Як зазначено в п. 2 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про статус і соціальних захист громадян, що постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» держава бере на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам та зобов'язується відшкодувати її за втрату годувальника, якщо його смерть пов'язана з Чорнобильською катастрофою.
Механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до ст. ст. 54, 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1210 від 23.11.2011 року.
Відповідно до положень ч.ч. 1, 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, а в разі смерті пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 цього Закону незалежно від тривалості страхового стажу.
Непрацездатними членами сім'ї вважаються, зокрема, чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Так, копією свідоцтва про укладання шлюбу від 08.11.1975 року, виданим Корнинською селищною радою Попільнянського району, Житомирської області підтверджується, що позивач була дружиною померлого ОСОБА_2 . Також, з копії довідки № 2123 від 05.10.2016 року, виданої ТОВ «Керуюча компанія» КомЕнерго-Житомир», яка видана ОСОБА_1 , вбачається, що ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , був зареєстрований та проживав за адресою: АДРЕСА_1 до дня свої смерті разом з дружиною - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка перебувала на його утриманні та вели спільне господарство. Посвідченням серії НОМЕР_2 , виданим 17.01.2003 року Корольовським РУ ПФУ м. Житомира підтверджується, що ОСОБА_1 довічно призначено пенсію по інвалідності ІІІ групи.
Відтак, з урахуванням вказаного ОСОБА_1 є непрацездатним членом сім'ї померлого ОСОБА_2 .
Механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54, 57 Закону України «Про статус і соціальних захист громадян, що постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1210 від 23.11.2011.
Пунктом 1 цього Порядку передбачено, що пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.
Частиною 1 ст. 44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014 № 13-1) та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846.
В силу положень пункту 2.24 Порядку при призначенні (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для визначення розміру пенсії за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" для розмежування джерел фінансування особа надає пакет документів, передбачених підпунктами 2 і 3 пункту 2.1 цього розділу.
Згідно пункту 2.3 Порядку до заяви про призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника подаються документи померлого годувальника, перелічені в підпунктах 2, 3 пункту 2.1 цього розділу.
Разом з тим, абзацом 5 п. 2.3 Порядку визначено, що до заяви про призначення пенсії членам сім'ї померлого пенсіонера повинні бути додані необхідні документи, зазначені тільки в цьому пункті. Заробіток у такому випадку визначається за документами, що є в пенсійній справі померлого годувальника, або за поданими додатково документами відповідно до вимог ч. 1 ст. 40 Закону.
З огляду на викладене, суд вірно вказав, що у разі призначення пенсії членам сім'ї померлого пенсіонера, заявником до пенсійного органу подаються лише документи, визначені п. 2.3 Порядку, зокрема: документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування особи, якій призначається пенсія, та померлого годувальника (подається у разі, якщо особа, яка звернулася із заявою про призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника, має такі документи), паспорт особи, якій призначається пенсія, довідка про склад сім'ї померлого годувальника та копії документів, що засвідчують родинні стосунки члена сім'ї з померлим годувальником (за наявності), свідоцтво органу ДРАЦС про смерть годувальника, документи про місце проживання (реєстрації), експертний висновок про встановлення причинного зв'язку смерті годувальника з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
Як вбачається з позовної заяви та не заперечується відповідачами, одночасно із заявою від 13.01.2017 року позивачем були надані відповідачу всі необхідні документи, визначені Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій.
Пунктом 2.8 Порядку передбачено, що поновлення виплати пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюються за документами, що є в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло на дату призначення пенсії.
Як вбачається з листа та заперечень відповідачів, відмова позивачу у переведенні її на пенсію по втраті годувальника мотивована тим, що була подана службова записка від 18.01.2017 року № 39/04 до відділу контрольно - перевірочної роботи з питання проведення перевірки довідки без дати та номера, виданої управлінням аргопромислового комплексу Житомирської обласної державної адміністрації. Доповідною запискою від 11.04.2017 року № 389 відділ контрольно-перевірочної роботи повідомив про неможливість проведення перевірки, оскільки посадовими особами підприємства не надані документи для проведення перевірки, тому відповідач відмови у переведенні на пенсію у зв'язку з втратою годувальника. Однак, така позиція відповідача не відповідає вимогам закону, оскільки згідно з абзацом 5 п. 2.3, п. 2.8 Порядку заробіток у такому випадку визначається за документами, що є в пенсійній справі померлого годувальника та відповідають вимогам законодавства, що діяло на дату призначення пенсії.
Отже, відмова відповідача в даному випадку, не може ґрунтуватись на доповідній записці від 11.04.2017 року № 389.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та аналізуючи вказані правові норми, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що оскільки в матеріалах пенсійної справи померлого годувальника наявні документи, на підставі яких йому була нарахована та виплачувалась пенсія відповідно до вимог Закону України «Про статус і соціальних захист громадян, що постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи», зважаючи на відсутність у позивача обов'язку доказування достовірності та правильності раніше виданої довідки про заробітну плату померлого, суд дійшов правильного висновку, що відповідач не мав законних підстав для відмови ОСОБА_1 у переведенні її на пенсію по втраті годувальника відповідно до у Закону України «Про статус і соціальних захист громадян, що постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи».
В силу положень частини 3 статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Згідно з п. 1.7 Постанови ПФУ №22-1 днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший, поновленням виплати пенсії, виплатою недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.
Відтак, оскільки днем звернення ОСОБА_1 до відповідача про переведення на пенсію по втраті годувальника відповідно до Закону України «Про статус і соціальних захист громадян, що постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» є день подання нею заяви від 13.01.2017 року, що, як зазначалося вище, вбачається із змісту позовної заяви та підтверджено відповідачем у запереченні, з всіма необхідними документами, права позивача підлягають поновленню з цієї дати.
Стаття 16 ч.2 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначаючи обов'язки застрахованої особи зобов'язує її виконувати вимоги передбачені цим законом, а також нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою правління Пенсійного Фонду України від 25.11.2005 № 22 (в редакції постанови ПФУ від 07.07.2014. № 13-1), є підзаконним нормативним актом який не може покладати на громадянина додаткові обов'язки ніж ті що визначені в Законі на виконання якого він розроблений. Отже, обов'язок додатково встановлювати правомірність видачі довідок на підставі яких чоловіку позивача призначалась та виплачувалась пенсія, та на пенсію по втраті якого як годувальника хоче перейти позивачка, законом не передбачена.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку щодо наявності у позивача права на переведення на пенсію у зв'язку з втратою годувальника відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
З урахуванням положень ст. 94 КАС України суд першої інстанції правомірно здійснив розподіл судових витрат позивача між відповідачами.
Відтак, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Доводи апеляційних скарг не спростовують висновків суду і не впливають на правильність прийнятого судового рішення. Постанову прийнято судом першої інстанції з додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для її скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Апеляційні скарги Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області залишити без задоволення, постанову Богунського районного суду м. Житомира від "19" липня 2017 р. без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя І.Г. Охрімчук
судді: Б.С. Моніч
М.М. Капустинський