14.09.2017 Справа №607/11447/17
Провадження № 1-кс/607/6960/2017
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання слідчого СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, -
До слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з клопотанням про надання тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, в рамках кримінального провадження № 12017210010002893 від 01 вересня 2017 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, звернулася слідчий СВ Тернопільського ВП Головного управління Національної поліції в Тернопільській областіОСОБА_3 , за погодженням прокурора Тернопільської місцевої прокуратури ОСОБА_4 .
В судовому засіданні слідчий СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 клопотання підтримала та просить його задовольнити.
Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Як зазначено у клопотанні, в період з 21.00 год. 30.08.2017 року по 10.00 год. 31.08.2017 року невстановлена особа, перебуваючи у дворі будинку АДРЕСА_1 , шляхом вільного доступу таємно викрала із автомобіля ВАЗ 2104 підсилювач звуку та блютуз гарнітуру, чим завдала матеріальну шкоду ОСОБА_5 на суму 2000 гривень.
Відомості про вчинене кримінальне правопорушення Тернопільським ВП ГУНП б Тернопільській області внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017210010002893 від 01 вересня 2017 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст.185 КК України - таємне викрадення чужого майна (крадіжка).
Обставини вчинення кримінального правопорушення дають обґрунтовані підстави вважати, що під час його організації та вчинення невстановлена слідством особа користувалась послугами рухомого (мобільного) зв'язку в зоні покриття ретрансляційних антен операторів телекомунікацій за наступними координатами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » LAC 52011 CID 82, LAC 52011 CID 86, LAC 52011 CID 113, LAC 52011 СID 117, LAC 52011 СID 87, LAC 54501 CID 25511.
Інформація, яка знаходиться в зазначеного оператора телекомунікацій, про зв'язок, надані телекомунікаційні послуги, у тому числі отримані послуги, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема встановлення осіб, які вчинили злочин.
Отримані в оператора телекомунікацій зазначені відомості можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні.
У відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України інформація, яка знаходиться у операторів та провайдерів телекомунікацій про зв'язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, маршрутів проведення тощо відноситься до охоронюваної законом таємниці.
Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 5, ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З врахуванням вищевикладеного, а також того, що інформація, яка знаходиться в оператора телекомунікаційних послуг ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема для встановлення особи, яка вчинила дане кримінальне правопорушення, отримання доказів, та приймаючи до уваги неможливість отримати відомості в інший спосіб, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 159, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання слідчого СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю - задовольнити.
Надати дозвіл слідчому СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , а також оперуповноваженому ТВП ГУНП в Тернопільській області капітану поліції ОСОБА_6 , оперуповноваженому ТВП ГУНП в Тернопільській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 , оперуповноваженому ТВП ГУНП в Тернопільській області ст. лейтенанту поліції ОСОБА_8 , оперуповноваженому ТВП ГУНП в Тернопільській області ст. лейтенанту поліції ОСОБА_9 , оперуповноваженому ТВП ГУНП в Тернопільській, області лейтенанту поліції ОСОБА_10 , старшому оперуповноваженому ТВП ГУНП в Тернопільській області ст. лейтенанту поліції ОСОБА_11 , оперуповноваженому ТВП ГУНП в Тернопільській області капітану поліції ОСОБА_12 , старшому оперуповноваженому ТВП ГУНП в Тернопільській області ст. лейтенанту поліції ОСОБА_13 та старшому оперуповноваженому ТВП ГУНП в Тернопільській області ст. лейтенанту поліції ОСОБА_14 на тимчасовий доступ до інформації, із можливістю її копіювання на електронний носій, за період з 21.00 год. 30 серпня 2017 року по 10.00 год. 31 серпня 2017 року по АДРЕСА_1 , яка знаходиться в оператора телекомунікацій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою АДРЕСА_2 , за наступними координатами: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » LAC 52011 CID 82, LAC 52011 CID 86, LAC 52011 CID 113, LAC 52011 СID 117, LAC 52011 СID 87, LAC 54501 CID 25511, а саме:
1. адреса розташування базової станції, які забезпечували зв'язок в зоні покриття ретрансляційних антен операторів
2. тип з'єднання (вхідні, вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переадресація);
3. дата, час та тривалість з'єднання:
4. ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер сім-картки, ІМЕІ), ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв'язку, з'єднання нульової тривалості
Строк дії ухвали встановити протягом місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення вказаних речей та документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Тернопільського
міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1