Постанова від 08.09.2017 по справі 607/8597/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.09.2017 Справа №607/8597/17

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбановський Ю.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Управління держпраці у Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючу на посаді директора Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Тернопільського району, інд.код: НОМЕР_1,

за ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення , -

ВСТАНОВИВ:

Управлінням держпраці у Тернопільській області направлено суду адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення 19-08-037/189 від 06 липня, (року не зазначено), ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Тернопільського району, впродовж 2016 року та січня - червня 2017 року вчинила адміністративне правопорушення за ознаками ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, а саме: в порушення вимог частини 1 статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Тернопільського району не забезпечено виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у встановленому розмірі за 2016 рік.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування всіх обставин справи, вирішення її у точній відповідності з законом.

Даний протокол та додані до нього матеріали вперше надійшли до суду 11.07.2017 року.

Постановою суду від 28 липня 2017 року вони були направлені до суб'єкта їх подачі для дооформлення.

14 серпня 2017 року протокол та додані до нього матеріали повторно отримані судом.

Однак постановою суду від 14.08.2017 року вказані матеріали направлені на повторне дооформлення.

08 вересня 2017 року дані адмінматеріали отримані судом з Управління держпраці у Тернопільській області.

Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

У протоколі про адміністративне правопорушення №19-08-037/189, всупереч вимог ст.256 КУпАП не зазначено повну дату його складення, а саме - рік складення даного документу.

В порядку усунення недоліків зазначених в постанові суду від 14.08.2017 року, Управління держпраці у Тернопільській області листом №2921/01-05-4.1/17 від 07 вересня 2017 року, окрім іншого, вказує на обставини справи, щодо суті порушення ОСОБА_1 трудового законодавства передбаченого ч.1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Проте, у протоколі про адміністративне правопорушення, всупереч вимогам законодавства, надалі не зазначено суті правопорушення із зазначенням інших відомостей, які вказують на наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.

Тому з огляду на наведене, лист Управління держпраці у Тернопільській області суддя до ували не бере, оскільки ним не усунуті недоліки вказаного протоколу, визначені у постановах суду від 28.07.2017р. та 14.08.2017 р, а тому протокол про адміністративне правопорушення як і раніше не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.

Звертаю особливу увагу на те, що саме протокол про адміністративне правопорушення повинен містити визначені ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення дані. Будь-які пояснення, листи чи довідки, складені без дотримання відповідної процедури, не замінюють та не можуть доповнювати його.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, суддя прийшов до висновку, що вказані недоліки не дають можливості повно та об'єктивно розглянути дану справу та накласти на правопорушника адміністративне стягнення відповідно до вимог ст. 33 КУпАП.

За таких обставин, матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП необхідно направити в Управління держпраці у Тернопільській області для належного оформлення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 256 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП повторно повернути в Управління держпраці у Тернопільській області для належного оформлення.

СуддяОСОБА_2