Постанова від 25.09.2009 по справі 2а-119/2009

Справа №2а-119

2009 рік

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 вересня 2009 року Баришівський районний суд Київської області в складі

головуючого судді Лисюка О.Д.

при секретарі Ющенко Л.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщені суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора АП ВДАІ Баришівського району ГУМВС України ОСОБА_2 про оскарження постанови про адміністративне правопорушення №009809 серії АІ від 29.08.2009 року, -

встановив:

позивач звернувся до суду з вказаним позовом мотивуючи його тим, що постановою інспектора АП ВДАІ Баришівського району ГУМВС України ОСОБА_2 від 29.08.2009 року на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення по ст. 122 ч. 1 КУпАП в розмірі 272 (двісті сімдесят дві) гривні.

Відповідно до вищезазначеної постанови, ОСОБА_1 начебто, 29.08.2009 року, керуючи автомобілем ВАЗ-21140 д/н НОМЕР_1, в населеному пункті с. Бзів по вул. Жовтневій Баришівського району Київської області, де обмежена швидкість 60 км/год., рухався зі швидкістю 86 км/год, чим перевищив швидкість на 26 км/год.

Зазначена постанова винесена, як вказано у постанові, за результатами фіксації працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису «Беркут» № 0506019. Постанова була винесена на місці вчинення правопорушення.

Позивач просить скасувати постанову як незаконну, так, як така, що не відповідає дійсності та закону з наступних підстав:

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадській порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст.14-1 КУпАП до адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху у разі їх фіксації працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису притягаються власники (співвласники) транспортних засобів.

Ст.258 КУпАП встановлює, що у разі виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, протокол про адміністративне правопорушення не складається, а постанова у справі про адміністративне правопорушення виноситься без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Копії постанови у справі про адміністративне правопорушення та матеріалів, зафіксованих за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, надсилаються особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, протягом трьох днів з дня винесення такої постанови.

Згідно з п.13.2, 13.4. Наказу МВС №1111 від 13.11.2006 року Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2006 р. за N 1243/13117 Про затвердження Інструкції з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України, до роботи зі спеціальними технічними засобами допускаються працівники, які вивчили інструкції з їх експлуатації та склали заліки з правил їх застосування. Перевірка знань правил експлуатації спеціальних технічних засобів здійснюється щокварталу. Працівники, які не склали заліків, до роботи з такими засобами не допускаються.

Працівники ДПС, яким спеціальні технічні засоби видані для використання, несуть персональну відповідальність за їх цілісність та працездатність. Забороняється застосування засобів вимірювання, які не пройшли метрологічної повірки або мають свідоцтво про таку повірку, термін дії якого минув.

На кожний засіб вимірювання заводиться журнал обліку роботи технічних засобів вимірювання. Він заповнюється працівником ДПС ДАІ, що застосовував прилад при нагляді за дорожнім рухом. Використання під час несення служби спеціальних технічних засобів, не передбачених табельною належністю підрозділу, забороняється.

В судовому засіданні позивач підтримав заявлений позов в повному обсязі та пояснив, що швидкість він не перевищував, а їхав з дозволеною в населеному пункті швидкістю руху автомобіля. Крім зазначеного в позовній заяві він бажає звернути увагу на той факт, що ні в постанові ні в технічній документації на даній суду не зазначено граничної відстані на якій діє прибор «Беркут», та відстань з якої проводилось таке фіксування його автомобіля.

Відповідач інспектор АП ВДАІ Баришівського району ГУМВС України ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився про час та місце розгляду справи його належним чином повідомлено. Від відповідача не надійшло повідомлень про причини його неявки в судове засідання.

Оглянувши матеріали справи, заслухавши думку позивача, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що позивач є власником автомобіля ВАЗ-21140 державний номерний знак НОМЕР_1.

28.08.2009 року відповідачем було накладено на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 272 гривні, згідно постанови про накладення адміністративного стягнення.

Складаючи постанову про накладення адміністративного стягнення відповідач діяв в межах повноважень, наданих йому ст. 255 КУпАП.

Підставою для складання постанови є фіксація перевищення встановленого обмеження швидкості приладом «Беркут» №0506019, який не має функцій фото-, кінозйомки, відеозапису, крім того по справі про адміністративне правопорушення не наведені дані про допуск вимірювальної техніки для застосування в Україні та похибки при вимірах.

У відповідності до ч. 2 ст. 283 КУпАП постанова повинна містити, серед іншого, опис обставин, установлених при розгляді справи.

Таким чином, судом встановлено відсутність події адміністративного правопорушення, що тягне за собою закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення.

Керуючись ст. ст. 9-11, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

постановив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора АП ВДАІ Баришівського району ГУМВС України в Київській області ОСОБА_2 про оскарження постанови про адміністративне правопорушення №009809 серії АІ від 29.08.2009 року, задовольнити повністю.

Визнати незаконними дії інспектора АП ВДАІ Баришівського району ГУМВС України в Київській області ОСОБА_2 при складанні постанови про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 від 28.08.2009 року.

Скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення в сумі 272 (двісті сімдесят дві) гривні на гр. ОСОБА_1 від 28.08.2009 року.

Провадження по справі закрити.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Баришівський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови.

Суддя: О.Д. Лисюк