79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
21.05.07 Справа № 5/149/б
Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії
головуючого-судді Михалюк О.В.
суддів Новосад Д.Ф.
Мельник Г.І.
розглянув апеляційну скаргу Чернівецького обласного сектору з питань банкрутства
на постанову господарського суду Чернівецької області від 27.02.2007р.
у справі № 5/149/Б
за заявою прокурора Глибоцького району в інтересах держави в особі ДПІ в Глибоцькому районі
до Глибоцького державного спеціалізованого лісогосподарського підприємства агропромислового комплексу «Глибоцький держспецлісгосп АПК», с.Кам»янка Глибоцького району
про визнання банкрутом,
з участю представників :
від скаржника -не з»явився
від боржника -не з»явився
Постановою господарського суду Чернівецької області від 27.02.2007р. у справі № 5/149/Б (суддя Дутка В.В.) про банкрутство Глибоцького державного спеціалізованого лісогосподарського підприємства агропромислового комплексу «Глибоцький держспецлісгосп АПК», с.Кам»янка Глибоцького району Чернівецької області боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором ОСОБА_1
Не погоджуючись з даною постановою скаржник -Чернівецький обласний сектор з питань банкрутства подав до Львівського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати згадану постанову, посилаючись, зокрема, на те, що суд першої інстанції при винесенні оскаржуваної постанови з порушенням норм чинного законодавства призначив ліквідатором кандидатуру запропоновану комітетом кредиторів ОСОБА_1 без відповідного погодження даної кандидатури Державним органом з питань банкрутства.
Наводить скаржник і інші доводи, що є на його думку підставою для скасування оскаржуваної постанови.
Представленим відзивом ліквідатор Глибоцького державного спеціалізованого лісогосподарського підприємства агропромислового комплексу «Глибоцький держспецлісгосп АПК», с.Кам»янка Глибоцького району арбітражний керуючий ОСОБА_1. доводи скаржника заперечує, просить суд постанову залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
Обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши наявні матеріали, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Ухвалою господарського суду Чернівецької області від 05.07.2004р. порушено провадження у справі за заявою прокурора Глибоцького району в інтересах держави в особі ДПІ в Глибоцькому районі про банкрутство глибоцького спеціалізованого лісогосподарського державного підприємства агропромислового комплексу «Глибоцький дерспецлісгосп АПК», с.Кам»янка Глибоцького району Чернівецької області, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Ухвалою господарського суду від 23.12.2005р. введено процедуру санації боржника та призначено керуючим санацією арбітражного керуючого ОСОБА_2
18.12.2006р. до господарського суду надійшло клопотання комітету кредиторів про визнання роботи керуючого санацією незадовільною, припинення процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, ліквідатором призначити арбітражного керуючого ОСОБА_1
Ухвалою від 19.12.2006р. керуючого санацією було зобов»язано подати звіт про проведену роботу, державному органу з питань банкрутства рекомендовано подати пропозиції щодо кандидатури ліквідатора.
Державний орган з питань банкрутства листом від 18.01.2007р. запропонував господарському суду призначити керуючим санацією боржника арбітражного керуючого ОСОБА_1
23.02.2007р. на засіданні комітету кредиторів було розглянуто питання про обрання подальшої процедури банкрутства Глибоцького державного спеціалізованого лісогосподарського підприємства агропромислового комплексу «Глибоцький держспецлісгосп АПК», с.Кам»янка Глибоцького району, зокрема укладення мирової угоди комітетом кредиторів було відхилено, а проголосовано за введення ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_1
Відповідно до ч.2 ст.2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» державний орган з питань банкрутства пропонує господарському суду кандидатури арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) для державних підприємств або підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує 25%, щодо яких порушена справа про банкрутство, та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Отже одним із повноважень державного органу з питань банкрутства є надання господарському суду у випадках, передбачених законодавством, пропозицій щодо кандидатур арбітражних керуючих.
Як зазначалося вище, Державним департаментом з питань банкрутства запропоновано кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_1
Разом з тим відповідно до ч.2 ст.13 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» кандидатуру арбітражного керуючого, яка відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, мають право також запропонувати суду кредитори боржника.
Скориставшись своїм правом комітетом кредиторів запропоновано суду кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_1 у відповідності до ч.8 ст.16 згаданого Закону.
За таких обставин, доводи скаржника зазначені в апеляційній скарзі, апеляційним судом не визнаються такими, що можуть бути підставою згідно ст.104 ГПК України для скасування чи зміни оскаржуваної постанови.
На підставі наведеного та відповідно до вимог ст.ст.91,101-105 ГПК України,-
Львівський апеляційний господарський суд
Постанову господарського суду Чернівецької області від 27.02.2007р. у справі № 5/149/Б залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
Головуючий суддя Михалюк О.В.
суддя Новосад Д.Ф.
суддя Мельник Г.І.