Ухвала від 11.09.2017 по справі 518/837/17-к

Іванівський районний суд Одеської області

Справа № 518/837/17-к

Провадження № 1-кс/499/103/17

УХВАЛА

Іменем України

"11" вересня 2017 р. смт.Іванівка

Слідчий суддя Іванівського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , за участю учасників кримінального провадження секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого СВ Ширяївського ВП Роздільнянського ВП ГУНП в Одеській області розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017160460000317 від 21.07.2017, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До Іванівського районного суду Одеської області для розгляду, надійшло клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів по кримінальному провадженню внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017160460000317 від 21.07.2017 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України погоджене заступником керівника Роздільнянської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_3 .

Своє клопотання обґрунтовує тим, що 21.07.2017 року до Ширяївського ВП надійшло повідомлення від медичної сестри ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 про те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в приміщені АЗС " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", яка розташована на автодорозі "Київ-Одеса", неподалік с.Ревове Ширяївського району Одеської області помер невідомий чоловік. Труп направлено до ІНФОРМАЦІЯ_4 для проведення судово-медичної експертизи, за результатом якої встановлено, що смерть невстановленого чоловіка настала внаслідок розриву селезінки, масивного крововиливу в черевну порожнину, перелому 4-5 ребер зліва.

По даному факту СВ Ширяївського ВП Роздільнянського ВП ГУНП в Одеській області, було відкрите кримінальне провадження за номером Єдиного реєстру досудових розслідувань №12017160460000317 від 21.07.2017 року за вчинення злочину передбаченого ч.2 ст. 121 КК України.

Під час проведення досудового розслідування даного кримінального правопорушення було встановлено особу невідомого чоловіка, труп якого було виявлено на АЗС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » - ним виявився ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 . Крім цього встановлено, що ОСОБА_5 , користувався мобільним телефоном з сімкарткою мобільного оператора « ІНФОРМАЦІЯ_6 » № НОМЕР_1 .

З метою встановлення всіх обставин смерті ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , де він перебував до своєї смерті, його звязки та встановлення осіб, причетних до вчинення даного кримінального правопорушення, необхідно здійснити виїмку роздруківок з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », які здійснювались та надходили на його сімкартку з номером № НОМЕР_1 в період часу з 01.07.2017 року до часу здійснення виїмки з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».

В обґрунтування свого клопотання слідчим до клопотання додано лише витяг з ЄРДР та довідку за фактом виявлення трупа, без належного оформлення.

Клопотань від учасників процесуальної дії в порядку визначеному ч.1 ст.107 КПК України щодо застосування технічних засобів фіксування не надходило, тому прийнято рішення про не проведення фіксації процесуальної дії за допомогою технічних засобів.

Слідчий на задоволенні клопотання наполягав.

Розглянувши клопотання, матеріали додані до нього, слідчий суддя вважає, що клопотання задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Частиною 6 ст.163 КПК України передбачено, що - слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Встановлені обставини на думку суду дають підстави для відмови в задоволенні клопотання, так як слідчим в порушення п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України не доведено достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.159,163,309 КПК України, - слідчий суддя

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання слідчого СВ Ширяївського ВП Роздільнянського ВП ГУНП в Одеській областіпро тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017160460000317 від 21.07.2017, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її оголошення.

СуддяОСОБА_1

Попередній документ
68831243
Наступний документ
68831245
Інформація про рішення:
№ рішення: 68831244
№ справи: 518/837/17-к
Дата рішення: 11.09.2017
Дата публікації: 03.03.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Іванівський районний суд Одеської області
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України; Клопотання слідчого, прокурора, сторони кримінального провадження