10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Данчук В.В.
Суддя-доповідач:Моніч Б.С.
іменем України
"11" вересня 2017 р. Справа № 281/503/17
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Моніча Б.С.
суддів: Капустинського М.М.
Охрімчук І.Г.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира на ухвалу Лугинського районного суду Житомирської області від "26" липня 2017 р. у справі за позовом Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання незаконними дій та скасування постанови державного виконавця ,-
У липні 2017 року Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира звернулося до суду з позовом до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання незаконними дій та скасування постанови державного виконавця про визнання незаконними дій та скасування постанови державного виконавця.
Ухвалою Лугинського районного суду Житомирської області 26.07.2017 року у задоволенні заяви управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про поновлення строку для подачі адміністративного позову на постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про стягнення з боржника виконавчого збору від 16.11.2016 року відмовлено.
Адміністративний позов управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання незаконними дій та скасування постанови державного виконавця залишено без розгляду.
Не погоджуючись з постановленою ухвалою позивач оскаржив її в апеляційному порядку, в апеляційній скарзі просить рішення суду першої інстанції скасувати.
Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.
Суд першої інстанції, залишаючи адміністративний позов без розгляду, дійшов висновку, що позивачем пропущено десятиденний строк звернення до суду.
Колегія суддів погоджується з вказаним висновком, виходячи з наступного.
Згідно ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 ст. 181 КАС України передбачено, що позовну заяву з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Виходячи з предмету даного позову, застосуванню підлягає саме ч. 2 ст. 181 КАС України, якою встановлено спеціальний строк для подачі позовної заяви, оскільки позивачем оскаржують ся дії та рішення державного виконавця.
Встановлено, що на копії супровідного листа про направлення постанови про відкриття виконавчого провадження міститься відмітка штампу вхідної кореспонденції позивача про отримання 22.11.2016 року, а тому суд попередньої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що позивач дізнався про порушення своїх прав саме 22.11.2016 року, хоча з позовом до суду звернувся лише 05.07.2017 року. Тоді як термін для оскарження даної постанови сплив 02.12.2016 року.
Також суд першої інстанції вірно вказав що покликання управління праці та соціального захисту населення Богунського району м. Житомира Житомирської області як і в позовній заяві так і в апеляційній скарзі на поважність пропуску строку у зв'язку з відсутністю коштів на сплату судового збору, є безпідставними, оскільки позивач не був позбавлений можливості звернутися до суду з клопотанням про зменшення розміру належних до оплати судових витрат чи звільнення від їх оплати повністю або частково, чи відстрочення або розстрочення сплати судових витрат на визначений строк відповідно до ст. 88 КАС України та ст. 8 Закону України "Про судовий збір", про що також зазначено судом першої інстанції.
Інші доводи апеляційної скарги ґрунтуються на суб'єктивній оцінці фактичних обставин справи та доказів, а також на невірному тлумаченні норм матеріального права. Зазначені доводи не містять посилань на конкретні обставини чи факти або на нові докази, які б давали підстави для скасування рішення суду першої інстанції.
З огляду на вищезазначене, колегія суддів приходить до висновку, що залишаючи адміністративний позов без розгляду суд першої інстанції діяв відповідно до вимог ст.100 КАС України, а тому підстави для скасування ухвали відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира залишити без задоволення, ухвалу Лугинського районного суду Житомирської області від "26" липня 2017 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Б.С. Моніч
судді: М.М. Капустинський
І.Г. Охрімчук
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира вул.Перемоги, 55,м.Житомир,10003
3- відповідачу/відповідачам: Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Майдан Соборний,1,м.Житомир,10014
- ,