Постанова від 28.08.2017 по справі 826/7452/17

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

28 серпня 2017 року № 826/7452/17

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Смолій І.В, розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

за позовом ОСОБА_1

доНачальника відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, державного реєстратора Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Панкової Олександри Євгенівни, Державного реєстратора Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Павленко Ірини Миколаївни, Державного реєстратора Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Хроменка Володимира Леонідовича

третя особаТовариство з обмеженою відповідальністю «Трейдлогістик»

провизнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва (також далі - суд) надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1.) до відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Печерської районної в місті Києві державної адміністрації (далі - відповідач), третя особа: товариство з обмеженою відповідальністю «Трейдлогістик» (далі - ТОВ «Трейдлогістик»), про визнання протиправними та скасування реєстраційних дій:

- державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи; 01.12.2016 року 10711050017027503; Панкова Олександра Євгенівна; Печерська районна в місті Києві державна адміністрація (далі - Печерська РДА); зміна складу або інформації про засновників;

- внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах; 01.12.2016 року 10711070018027503; Панкова Олександра Євгенівна; Печерська РДА; зміна керівника юридичної особи;

- державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи; 12.12.2016 року 10711050019027503; Хроменко Володимир Леонідович; Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація (далі - Деснянська РДА); зміна повного найменування, зміна скороченого найменування, зміна місцезнаходження, зміна видів діяльності, зміна складу або інформації про засновників;

- внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах; 12.12.2016 року 10711070020027503; Хроменко Володимир Леонідович; Деснянська РДА; зміна керівника юридичної особи;

- державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи; 14.02.2017 року 10711050029027503; Павленко Ірина Миколаївна; Печерська РДА; зміна місцезнаходження, зміна складу або інформації про засновників;

- внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах; 15.02.2017 року 10711070030027503; Панкова Олександра Євгенівна; Печерська РДА; зміна керівника юридичної особи.

В обґрунтування позову зазначено, що перелічені вище дії по внесенню змін складу або інформації про засновників ТОВ «Київперсонал» (код ЄДРПОУ 36591458) та змін до відомостей про вказану юридичну особу щодо її керівника є протиправними, а самі зміни підлягають скасуванню, оскільки такі реєстраційні дії вчинено на підставі інших реєстраційних дій, які визнані протиправними та скасовані у судовому порядку.

Відповідною ухвалою суду відкрито провадження в адміністративній справі №826/7452/17 (далі - справа), яку призначено до розгляду у судовому засіданні, та, відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, залучено ТОВ «Трейдлогістик» (далі - третя особа).

У відповідному судовому засіданні судом, згідно зі ст. 52 КАС України, допущено заміну первинного відповідача на належних - начальника відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, державного реєстратора Печерської РДА Панкову Олександру Євгенівну (далі - відповідач-1), державного реєстратора Печерської РДА Павленко Ірину Миколаївну (далі - відповідач-2) та державного реєстратора Деснянської РДА Хроменка Володимира Леонідовича (далі - відповідач-3).

Крім того, відповідними ухвалами суду відмовлено в об'єднанні адміністративних справ №826/7452/17 та №826/13780/16 в одне провадження, а також у зупиненні провадження у справі до перегляду Вищим адміністративним судом України судових рішень в адміністративній справі №826/13780/16.

Під час переходу до розгляду справи по суті позивач та її представник підтримали позов та просили задовольнити його повністю з підстав, зазначених у ньому та наданих на його обґрунтування доказах, а представник третьої особи просив відмовити у задоволенні позову повністю з підстав, зазначених у письмових запереченнях проти позову.

Відповідачі (їх уповноважені представники) у судові засідання не прибули, хоча про дати, час та місце судового розгляду справи відповідачі повідомлені належним чином, заяви про розгляд справи за їх відсутності до суду не надійшли.

Враховуючи викладене та зважаючи на достатність наявних у матеріалах справи доказів для розгляду та вирішення справи по суті, у відповідному судовому засіданні судом, згідно з ч. 6 ст. 128 КАС України, прийнято рішення про подальший розгляд та вирішення справи у порядку письмового провадження.

Оцінивши у порядку письмового провадження належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у матеріалах справи доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд встановив наступне.

Як з'ясовано у ході судового розгляду справи та підтверджується наявними у матеріалах справи доказами, відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, сформованої 08.07.2015 року о 14:01:18, ТОВ «Київперсонал» (код ЄДРПОУ 36591458; місцезнаходження: 04208, м. Київ, просп. Гонгадзе, буд. 5-А, офіс 6) зареєстровано як юридичну особу 22.07.2009 року, номер запису 10741020000034113, керівник - ОСОБА_1.

Як зазначено позивачем у позові, вона включена до складу учасників ТОВ «Київперсонал» з визначеною часткою статутного капіталу в розмірі 100% такого статутного капіталу товариства та обрана на посаду керівника юридичної особи за рішеннями Загальних зборів учасників ТОВ «Київперсонал», що оформлені протоколом від 26.06.2015 року №7 та протоколом про правомочність прийнятого рішення від 26.06.2015 року.

06.07.2015 року державним реєстратором Подільської районної в місті Києві державної адміністрації Дмитрієвою Т.Б. на підставі вказаних документів проведені реєстраційні дії №10711050014027503 та №10711070013027503 щодо державної реєстрації змін до установчих документів ТОВ «Київперсонал» (код ЄДРПОУ 36591458), що пов'язані зі зміною складу або інформації про засновників, зміни місцезнаходження юридичної особи, та внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах (зміна керівника юридичної особи).

16.08.2016 року, у зв'язку із проведенням досудового розслідування у кримінальному провадженні №12016100070005218 (витяг з кримінального провадження №12016100070005218 від 16.08.2016 року міститься у матеріалах справи. Фабула: « 13.07.2016, за адресою: м. Київ, просп. Г. Гонгадзе, -5А, офіс 6, невстановлена особа з метою заволодіння майном ТОВ «Київперсонал», використовуючи підроблені документи, змінила керівника підприємства»), працівники правоохоронного органу звернулися до позивача з метою з'ясування обставин підпису нею документів: протоколу Загальних зборів учасників ТОВ «Київперсонал» від 12.07.2016 року №01/16 та договору відступлення шляхом купівлі-продажу частки в статутному капіталі ТОВ «Київперсонал» від 12.07.2016 року. За змістом даних документів, підписаних нібито ОСОБА_1, та скріплених печаткою ТОВ «Київперсонал», вбачалося виключення ОСОБА_1 зі складу учасників товариства та звільнення її з посади керівника цього товариства.

Ознайомившись із копіями зазначених документів, позивач повідомила правоохоронців про свою необізнаність щодо таких документів, відмінність підпису вчинених невідомою особою від її імені від підпису ОСОБА_1 та про відмінність печатки ТОВ «Київперсонал» на пред'явлених копіях документів від зразка печатки товариства, що наявна у позивача як керівника юридичної особи.

Між тим, за даними отриманого 17.08.2016 витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань №1001282735, позивач дізналася, що 14.07.2016 року державним реєстратором Печерської РДА Орел Ларисою Вікторівною були проведені наступні реєстраційні дії:

- за №10711050015027503 щодо державної реєстрації змін до установчих документів ТОВ «Київперсонал» (код ЄДРПОУ 36591458), в частині змін складу засновників (учасників) товариства;

- за №10711070016027503 щодо внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі про юридичну особу ТОВ «Київперсонал» (код ЄДРПОУ 36591458) та не пов'язані зі змінами в установчі документи, в частині зміни керівника.

Не погоджуючись з правомірністю таких дій відповідача з тих підстав, що при проведенні реєстраційних дій державним реєстратором всупереч вимогам п.п. 2, 10 ст. 17, п. 6 ч. 1 ст. 15, п.п. 2, 4 ч. 1 ст. 27, п. 5 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» були враховані нелегітимні документи, подані не уповноваженою особою, позивач звернулася із відповідним позовом до суду.

Наявними у матеріалах справи документами підтверджується, що за результатами розгляду та вирішення публічного-правового спору, з приводу якого ОСОБА_1 зверталася до суду, останнім прийнято судове рішення, а саме постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.03.2017 року в адміністративній справі №826/13780/16, якою позов ОСОБА_1 задоволено: визнано протиправними та скасовано реєстраційні дії від 14.07.2016 року №10711070016027503 та №10711050015027503, вчинені державним реєстратором Печерської РДА Орел Ларисою Вікторівною, шляхом внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи - ТОВ «Київперсонал» (код ЄДРПОУ 36591458), а саме в частині зміни складу або інформації про засновників та в частині зміни керівника юридичної особи.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 10.05.2017 року постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.03.2017 року в адміністративній справі №826/13780/16 залишено без змін.

Згідно з ч.ч. 1, 3, 5 ст. 254 КАС України, постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Отже, на час постановлення даного судового рішення постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.03.2017 року в адміністративній справі №826/13780/16, є такою, що набрала законної сили.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Зважаючи на викладені норму та обставини, на які позивач посилається як на підставу для задоволення позову, що встановлені у ході постановлення судового рішення в адміністративній справі №826/13780/16, суд приймає до уваги такі обставини та зазначає нижчевикладене.

Правовідносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців, врегульовані Законом (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 1, ч. 1 ст. 4 Закону, державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців (далі - державна реєстрація) - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об'єднання, професійної спілки, її організації або об'єднання, політичної партії, організації роботодавців, об'єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом.

Державна реєстрація базується на таких основних принципах: 1) обов'язковості державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі; 2) публічності державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі та документів, що стали підставою для її проведення; 3) врегулювання відносин, пов'язаних з державною реєстрацією, та особливостей державної реєстрації виключно цим Законом; 4) державної реєстрації за заявницьким принципом; 6) єдності методології державної реєстрації; 7) об'єктивності, достовірності та повноти відомостей у Єдиному державному реєстрі; 8) внесення відомостей до Єдиного державного реєстру виключно на підставі та відповідно до цього Закону; 9) відкритості та доступності відомостей Єдиного державного реєстру.

Згідно з ч. 2 ст. 6 Закону, державний реєстратор: 1) приймає документи; 2) перевіряє документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів; 3) перевіряє документи на наявність підстав для відмови у державній реєстрації; 4) проводить реєстраційну дію (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; 5) веде Єдиний державний реєстр; 6) веде реєстраційні справи; 7) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Відомості про юридичну особу, громадське формування, що не має статусу юридичної особи, та фізичну особу - підприємця вносяться до Єдиного державного реєстру на підставі: 1) відповідних заяв про державну реєстрацію; 2) документів, що подаються для проведення інших реєстраційних дій; 3) відомостей, отриманих у результаті інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів (ч. 1 ст. 9 Закону).

До Єдиного державного реєстру в тому числі вносяться такі відомості про юридичну особу як перелік засновників (учасників) юридичної особи та відомості про керівника юридичної особи (п. 8 і 13 ч. 2 ст. 9 Закону), які в подальшому використовуються для ідентифікації юридичної особи.

Розділом IV Закону визначений порядок проведення державної реєстрації.

В силу норм ч.ч. 1, 2 і 4 ст. 14 Закону, документи для державної реєстрації можуть подаватися у паперовій або електронній формі. У паперовій формі документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням.

Якщо документи подаються особисто, заявник пред'являє свій паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, або паспортний документ іноземця, або посвідчення особи без громадянства, або посвідку на постійне або тимчасове проживання.

У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження.

Документи в паперовій формі приймаються за описом, примірник якого в день їх надходження видається заявнику з відміткою про дату їх отримання та кодом доступу в той спосіб, відповідно до якого були подані документи.

Загальні вимоги до документів, що подаються для державної реєстрації, визначені ст. 15 Закону, серед яких п.п. 5 і 6 ч. 1 встановлено, що заява про державну реєстрацію підписується заявником, а рішення уповноваженого органу управління юридичної особи повинно бути оформлено з дотриманням вимог, встановлених законом, та відповідати законодавству.

Відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону, Для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, подаються такі документи:

1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;

2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру, крім внесення змін до інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник - юридична особа, про місцезнаходження та про здійснення зв'язку з юридичною особою;

3) реєстр осіб (громадян), які брали участь в засіданні уповноваженого органу управління юридичної особи, - у разі внесення змін до відомостей про громадські об'єднання, політичні партії;

4) документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення відповідно до статуту громадського формування про внесення змін до Єдиного державного реєстру, - у разі державної реєстрації змін до відомостей про громадське формування;

5) відомості про керівні органи громадського формування (ім'я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв'язку) - у разі внесення змін до складу керівних органів;

6) документ, що підтверджує реєстрацію іноземної особи в країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстру тощо), - у разі змін, пов'язаних із входженням до складу засновників юридичної особи іноземної юридичної особи;

7) документ про сплату адміністративного збору - у випадках, передбачених статтею 36 цього Закону;

8) установчий документ юридичної особи в новій редакції - у разі внесення змін, що містяться в установчому документі;

9) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) передавального акта або розподільчого балансу - у разі внесення змін, пов'язаних із внесенням даних про юридичну особу, правонаступником якої є зареєстрована юридична особа;

10) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про вихід із складу засновників (учасників) та/або заява фізичної особи про вихід із складу засновників (учасників), справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, та/або договору, іншого документа про перехід чи передачу частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи, та/або рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про примусове виключення із складу засновників (учасників) юридичної особи або ксерокопія свідоцтва про смерть фізичної особи, судове рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою - у разі внесення змін, пов'язаних із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи;

11) заява про обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість, та/або заява про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій за формами, затвердженими відповідно до законодавства, - за бажанням заявника у разі внесення до установчих документів змін, які впливають на систему його оподаткування.

У разі подання документів, крім випадку, коли відомості про повноваження цього представника містяться в Єдиному державному реєстрі, представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження (ч. 19 ст. 17 Закону).

У разі участі представника засновника (учасника) юридичної особи у прийнятті рішення уповноваженим органом управління юридичної особи додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження (ч. 20 ст. 17 Закону).

Відповідно до ч. 1 ст. 25 Закону, державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі: 1) документів, що подаються заявником для державної реєстрації; 2) судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, а також що надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" щодо: визнання повністю або частково недійсними рішень засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу; визнання повністю або частково недійсними змін до установчих документів юридичної особи; заборони (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій; накладення/зняття арешту корпоративних прав; зобов'язання вчинення реєстраційних дій; скасування реєстраційної дії/запису в Єдиному державному реєстрі; виділу юридичної особи; провадження у справах про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, прийнятих відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»; припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи; відміни державної реєстрації припинення юридичної особи; припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи; відміни державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця; відміни в порядку апеляційного/касаційного оскарження рішення суду, на підставі якого вчинено реєстраційну дію; 3) рішень, прийнятих за результатами оскарження в адміністративному порядку відповідно до статті 34 цього Закону.

Порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, включає:

1) заповнення форми заяви про державну реєстрацію - у разі подання документів особисто заявником (за бажанням заявника);

2) прийом документів за описом - у разі подання документів у паперовій формі;

3) виготовлення копій документів в електронній формі - у разі подання документів у паперовій формі;

4) внесення копій документів в електронній формі до Єдиного державного реєстру;

5) перевірку документів на наявність підстав для зупинення розгляду документів;

6) перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації;

7) прийняття рішення про проведення реєстраційної дії - для громадських формувань, символіки та засвідчення факту наявності всеукраїнського статусу громадського об'єднання;

8) проведення реєстраційної дії (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови в державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру;

9) формування та оприлюднення на порталі електронних сервісів виписки, результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації та установчих документів;

10) видача за бажанням заявника виписки з Єдиного державного реєстру у паперовій формі за результатами проведеної реєстраційної дії (у разі подання заяви про державну реєстрацію у паперовій формі) (ч. 2 ст. 25 Закону).

З аналізу норм ст.ст. 6, 25 Закону суд робить підсумок, що порядок проведення державної реєстрації юридичних осіб включає, зокрема: перевірку документів, які подаються державному реєстратору, на відсутність підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації; виготовлення електронних копій документів, у разі подання таких у паперовій формі; проведення реєстраційної дії за відсутності підстав для зупинення розгляду документів, які передбачені ч. 1 ст. 27 Закону, та підстав для відмови в державній реєстрації, які визначені у ст. 28 цього Закону, шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру.

Розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій, здійснюється у такі строки: щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - протягом 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій, крім вихідних та святкових днів (п. 1 ч. 1 ст. 26 Закону).

Підставами для зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації юридичної особи, згідно норм ч. 1 ст. 27 Закону, зокрема, є: 1) подання документів або відомостей, визначених цим Законом, не в повному обсязі; 2) невідповідність документів вимогам, установленим статтею 15 цього Закону; 3) невідповідність відомостей, зазначених у заяві про державну реєстрацію, відомостям, зазначеним у документах, поданих для державної реєстрації, або відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі; 4) невідповідність відомостей, зазначених у документах, поданих для державної реєстрації, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі; 5) невідповідність реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта) відомостям, наданим відповідно до статті 13 цього Закону; 6) несплата адміністративного збору або сплата не в повному обсязі; 7) подання документів з порушенням встановленого законодавством строку для їх подання.

Розгляд документів зупиняється на строк, що становить 15 календарних днів з дати їх подання (ч. 3 ст. 27 Закону).

Одночасно, нормами п.п. 1, 5 ч. 1 ст. 28 Закону визначено, що державний реєстратор зобов'язаний відмовити у державній реєстрації, зокрема, якщо: документи подано особою, яка не має на це повноважень; документи суперечать вимогам Конституції та законів України.

При цьому, як обумовлено ст. 33 Закону, у разі якщо під час прийому документів для державної реєстрації або проведення реєстраційних дій у суб'єкта державної реєстрації, державного реєстратора виникає сумнів щодо справжності поданих документів, вони негайно повідомляють про це відповідні правоохоронні органи для вжиття необхідних заходів.

Повідомлення правоохоронних органів для вжиття необхідних заходів не є підставою для зупинення розгляду документів або відмови у державній реєстрації.

У разі виявлення державним реєстратором невідповідності законодавству проведеної реєстраційної дії державний реєстратор зобов'язаний повідомити про це юридичну особу, громадське формування, що не має статусу юридичної особи, або фізичну особу - підприємця, стосовно яких проведено реєстраційну дію, для подачі державному реєстратору документів, передбачених цим Законом, або звернення до суду для вжиття заходів щодо усунення виявлених порушень.

Зважаючи на викладені вище норми, суд зазначає, що у ході судового розгляду справи відповідачами не надано суду жодних документів, які стосуються проведених реєстраційних дій, оскаржуваних позивачем у судовому порядку. Зокрема, відповідачами суду не пред'явлено документів, на підставі яких останніми проведено спірні реєстраційні дії.

Поряд з цим, до суду через канцелярію від Печерської РДА надійшли копії документів, на підставі яких державними реєстраторами проведені спірні реєстраційні дії.

Дослідивши подані до суду документи, суд зазначає, що спірні реєстраційні дії не можуть бути правомірними, оскільки реєстраційні дії, які стали підставою для вчинення дій, які є предметом оскарження у даній справі, є такими, що визнані протиправними та скасовані у судовому порядку.

Зокрема, як з'ясовано у ході судового розгляду даної справи, реєстраційні дії, які стосувалися, зокрема зміни засновника та керівника ТОВ «Київперсонал» з «ОСОБА_1 на ОСОБА_7.», визнані протиправними та скасовані відповідним судовим рішенням в адміністративній справі №826/13780/16. У межах даної справи позивачем оскаржуються реєстраційні дії щодо послідовної зміни засновників та керівників ТОВ «Київперсонал» з: «ОСОБА_7 на ОСОБА_8.», з «ОСОБА_8 на ОСОБА_9.» та з «ОСОБА_9 на ОСОБА_10.».

Тобто, вчинення реєстраційних дій, які оскаржуються судом у межах даної справи, стало наслідком вчинення реєстраційних дій, які визнані протиправними та скасовані у результаті розгляду та вирішення по суті адміністративної справи №826/13780/16.

Таким чином, підсумовуючи викладене, суд приходить до висновку про наявність обґрунтованих підстав для задоволення заявлених позивачем вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 11, ч. 1 ст. 69, ч.ч. 1, 2, 6 ст. 71 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Із системного аналізу вище викладених норм та з'ясованих судом обставин вбачається, що позов ОСОБА_1 до начальника відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, державного реєстратора Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Панкової Олександри Євгенівни, державного реєстратора Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Павленко Ірини Миколаївни та державного реєстратора Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Хроменка Володимира Леонідовича, третя особа: товариство з обмеженою відповідальністю «Трейдлогістик», про визнання протиправними та скасування реєстраційних дій є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню повністю.

Згідно з ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 69-71, 86, 94, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними та скасувати наступні реєстраційні дії:

- державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи; 01.12.2016 року №10711050017027503, Панкова Олександра Євгенівна; Печерська районна в місті Києві державна адміністрація; зміна складу або інформації про засновників;

- внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах; 01.12.2016 року №10711070018027503; Панкова Олександра Євгенівна; Печерська районна в місті Києві державна адміністрація; зміна керівника юридичної особи;

- державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи; 12.12.2016 року №10711050019027503; Хроменко Володимир Леонідович; Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація; зміна повного найменування, зміна скороченого найменування, зміна місцезнаходження, зміна видів діяльності, зміна складу або інформації про засновників;

- внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах; 12.12.2016 року №10711070020027503; Хроменко Володимир Леонідович; Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація; зміна керівника юридичної особи;

- державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи; 14.02.2017 року №10711050029027503; Павленко Ірина Миколаївна; Печерська районна в місті Києві державна адміністрація; зміна місцезнаходження, зміна складу або інформації про засновників;

- внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах; 15.02.2017 року №10711070030027503; Панкова Олександра Євгенівна; Печерська районна в місті Києві державна адміністрація; зміна керівника юридичної особи.

3. Присудити на корить ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) здійснений нею судовий збір у розмірі 3840,00 грн. (три тисячі вісімсот сорок гривень 00 копійок) солідарно за рахунок бюджетних асигнувань Печерської районної в місті Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ 37401206) та Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ 37415088).

Копії постанови направити (вручити) сторонам та третій особі (їх уповноваженим представникам) у порядку та строки, встановлені ст. 167 КАС України.

Згідно зі ст.ст. 185, 186 КАС України, постанова може бути оскаржена шляхом подання до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги протягом десяти днів із дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до ст. 254 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя І.В. Смолій