13 вересня 2017 року м. Чернігів Справа № 825/1323/17
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Бородавкіної С.В.,
за участі секретаря - Гайдука С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові, без фіксації судового процесу, в порядку ч.1 ст. 41 КАС України, справу за адміністративним позовом Приватного підприємства "Семенівська мануфактура" до Одеської митниці Державної фіскальної служби про скасування рішення про коригування митної вартості товарів та картки відмови,
Позивач 23.08.2017 звернувся до суду з адміністративним позовом до Одеської митниці ДФС та просить скасувати:
- рішення про коригування митної вартості товарів від 10.06.2017 № UAUA500030/2017/000017/2;
- картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA500030/2017/00141.
13.09.2017 від представника відповідача, до початку розгляду справи по суті, надійшло клопотання про зупинення провадження по справі у зв'язку з неможливістю вчасно зібрати і підготувати матеріали для підтвердження позиції митного органу. Розгляд справи просить здійснювати без його участі.
Представник позивача надав клопотання про розгляд справи без його участі.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання представника відповідача має бути задоволене, з огляду на наступне.
Частинами 1 та 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно із частиною 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості заявленого представником відповідача клопотання та необхідності зупинення провадження у справі.
Керуючись статтями 122, 156, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Клопотання представника Одеської митниці Державної фіскальної служби - задовольнити.
Провадження у справі за адміністративним позовом Приватного підприємства "Семенівська мануфактура" до Одеської митниці Державної фіскальної служби про скасування рішення про коригування митної вартості товарів та картки відмови - зупинити до 11 жовтня 2017 року 11:00 год.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.В. Бородавкіна