про залишення позовної заяви без руху
11 вересня 2017 рокум. ПолтаваСправа № 816/1497/17
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Сич С.С., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання протиправними дії та бездіяльності, скасування наказів, скасування державної реєстрації, -
07 вересня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, у якій просить:
- визнати бездіяльність та протиправними дії Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, щодо розгляду заяви громадянина ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства на території Ковалівської сільської ради Полтавського району Полтавської області;
- скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 29.11.2016 № 9351-сг, яким громадянину ОСОБА_2 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства на території Ковалівської сільської ради Полтавського району Полтавської області (кадастровий номер 5324081900:00:032:0025);
- скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 06.04.2017 № 3678-сг, яким громадянину ОСОБА_3 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства на території Ковалівської сільської ради Полтавського району Полтавської області (кадастровий номер 5324081900:00:032:0021);
- скасувати державну реєстрацію у Державному земельному кадастрі земельних ділянок з кадастровими номерами 5324081900:00:032:0025 та 5324081900:00:032:0025.
Частиною 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Однак, позивачем не надано до суду копій наказів Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 29.11.2016 № 9351-сг та від 06.04.2017 № 3678-сг, які він просить скасувати.
Також до позовної заяви не додано доказів на підтвердження державної реєстрації у Державному земельному кадастрі земельних ділянок з кадастровими номерами 5324081900:00:032:0025 та 5324081900:00:032:0025, яку позивач також просить скасувати.
При цьому, позивачем у позовній заяві не зазначено причин неможливості подання таких доказів.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами 4 і 5 статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Частиною 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
В позовній заяві позивач, серед іншого, просить визнати бездіяльність та протиправними дії Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, щодо розгляду заяви громадянина ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства на території Ковалівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.
Однак, позивачем не зазначено, якою саме бездіяльністю чи дією порушені права та інтереси позивача, а також коли (у якому часовому проміжку) здійснено оскаржувану дію чи бездіяльність відповідачем, у зв'язку з чим не конкретизовано предмет позову та зміст позовних вимог.
Суд зауважує, що підставою адміністративного позову є обставини (юридичні факти) і норми права, які у своїй сукупності дають право особі звернутися до суду з вимогами до іншої особи, предметом адміністративного позову є матеріально-правові вимоги позивача до відповідача.
За змістом частин 1, 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Без конкретизації змісту вказаної позовної вимоги не можливо встановити момент, коли позивач дізнався про його порушене право чи інтерес та не можливо встановити, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.
Таким чином, у зв'язку з не уточненням позивачем якими саме діями чи бездіяльністю порушені його права чи інтереси з прив'язкою до конкретного прийнятих рішень та дат, у суду відсутня можливість вирішити питання про дотримання позивачем строку звернення до суду в частині позовної вимоги про визнання бездіяльності та протиправними дій Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, щодо розгляду заяви громадянина ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства на території Ковалівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.
Отже, позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до приписів частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання протиправними дії та бездіяльності, скасування наказів, скасування державної реєстрації залишити без руху.
Позивачеві надати строк для усунення недоліків до 26 вересня 2017 року та роз'яснити, що в разі неусунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута.
Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду:
- копій наказів Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 29.11.2016 № 9351-сг та від 06.04.2017 № 3678-сг, доказів на підтвердження державної реєстрації у Державному земельному кадастрі земельних ділянок з кадастровими номерами 5324081900:00:032:0025 та 5324081900:00:032:0025, а також їх копій відповідно до кількості відповідачів або у разі неможливості самостійно їх надати, зазначити причин неможливості подання таких доказів;
- позовної заяви із зазначенням змісту позовних вимог, а саме конкретної дії чи бездіяльності із зазначенням дати її вчинення, а також копій такої позовної заяви відповідно до кількості відповідачів.
Копію ухвали направити особі, що звернулася з позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.С. Сич