Постанова від 11.09.2017 по справі 815/3135/17

Справа № 815/3135/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 вересня 2017 року м. Одеса

09год. 45хв.

Зала судових засідань №19

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Аракелян М.М.

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Аракелян М.М., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративною позовною заявою ОСОБА_1 до Юридичного департаменту Одеської міської ради в особі Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Одеської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_1, в якій позивач просить суд зобов'язати Управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради виправити помилки в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, шляхом внесення змін у відомості у державному реєстрі прав власності на нерухоме майно будинку №7А, по вул. Балківська, у м. Одесі, в частині добавлення спільних наймачів квартир під №30, та під №32, загальною площею 523,0 кв.м., які можуть впливати на права третіх осіб, мешканців будинку №7А, по вул. Балківська, у м. Одесі, які у період з 2007 року по 22.05.2017 рік приватизували приміщення квартири спільного заселення кв. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 36б, для проведення державної реєстрації прав власності, згідно свідоцтва про право власності на житло № 8-25181 від 24.04.2017 року, відповідно до якого ОСОБА_1, на праві спільної часткової власності належить 41/1000 частин приміщення квартири спільного заселення кв. 32, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 30, 31, 33, 34, 35, 36, 36б, що розташоване: Одеська область, м. Одеса, вул. Балківська, буд. 7А, загальною площею 523 кв.м.

В обгрунтування позовних вимог позивачем було зазначено наступне: рішеннями реєстраційної служби Управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень № 35170990 від 15.05.2017 року та № 35493449 від 01.06.2017 позивачу було відмовлено у державній реєстрації права власності, форма власності: приватна, спільна часткова на 41/1000 частин приміщення квартири спільного заселення кв.32, 1,2,3,4,5.6,7,8.9,10,30,31,33,34,35,36,36б, що розташоване Одеська обл., м. Одеса, вулиця Балківська, будинок 7А.

Позивач зазначає, що при наданні довідок (про склад сім'ї наймача, квартири, житлового блоку, секції у гуртожитку, в який мешкають наймачі, та займані ними приміщення), мешканцям будинку №7А, по вул. Балківська, у м. Одесі, у період з 2007 року по 22.05. 2017 року, для приватизації їх квартир, ділянкою № 8 КП "Житлово- комунального сервісу Порто-Франківський", була допущена технічна помилка. У наданих довідках в переліку наймачів спільного заселення, не були вказані квартири під № 30, (в якій проживає та зареєстрований ОСОБА_2І), загальною площею 18, 1 кв.м. та під № 32, (в якій проживає та зареєстрований з 11.12.2007 року, ОСОБА_1) загальною площею 15,1 кв.м. 26.05.2017 року позивач повторно звернуся до реєстраційної служби Управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради з заявою про державну реєстрацію. Рішенням про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень №35493449 від 01.06.2017 року було відмовлено у державній реєстрації права власності з тих самих підстав, а саме: встановлено суперечності між відомостями на об'єкт нерухомого майна, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, та відомостями, що містяться в наданих заявником документах.

На думку позивача, державним реєстратором необґрунтовано відмовлено в державній реєстрації, у зв'язку з чим він звернувся до суду з вимогами зобов'язати Управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради виправити технічні помилки в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Від представника відповідача надійшли письмові заперечення за вх.№ 21822/17 від 04.08.2017 року. В обгрунтування своєї правової позиції представник відповідача зазначив, що державним реєстратором було встановлено, що відповідно до відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно приміщення квартири спільного заселення № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 31, 33, 34, 35, 36, 36б, за адресою: м.Одеса, вул. Балківська, буд. 7А зареєстровано, загальною площею 523,8 кв.м., однак квартира №32 та кв. №30 відсутня. Зважаючи на ці суперечності у проведенні державної реєстрації права власності - відмовлено. 01.06.2017 року ОСОБА_1 повторно звернуся до управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеській міської ради із заявою №22224154 з тими самими вимогами. Разом з заявою на підтвердження факту технічної помилки у свідоцтві про право власності на житло позивачем подано довідку КП «Житлово-комунального сервісу Порто-Франківський».

Представник відповідача вказує, що на підтвердження факту технічної помилки у державному реєстрі прав власності на нерухоме майно позивачем було подано довідку КП "Житлово-комунального сервісу Порто-Франківський", однак видавником свідоцтва про право власності на житло №8-25181 від 24.04.2017 року є Департамент міського господарства Одеської міської ради, а тому довідка КП «Житлово-комунального сервісу Порто-Франківський» не може бути підставою для внесення відповідних змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та проведення державної реєстрації.

Відповідачем зазначено, що згідно з п.1 ч.3 ст.10 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державний реєєстратор встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяження, зокрема відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих/отриманих документах. Відповідно до ч.1 ст. 24 Закону у державній реєстрації прав та їх обтяжень може бути відмовлено у разі, якщо наявні суперечності між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями. Відповідно до ст. 26 Закону записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав У разі зміни ідентифікаційних даних суб'єкта права, визначення часток у праві спільної власності чи їх зміни, зміни суб'єкта управління об'єктами державної власності, відомостей про об'єкт нерухомого майна, у тому числі зміни його технічних характеристик, виявлення технічної помилки в записах Державного реєстру прав чи документах, виданих за допомогою програмних засобів ведення цього реєстру (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), за заявою власника чи іншого правонабувача, обтяжувача, вносяться зміни до записів Державного реєстру прав. У разі якщо помилка в реєстрі впливає на права третіх осіб, зміни до Державного реєстру прав вносяться за рішенням суду.

Протокольною ухвалою суду від 28.08.2017 року, яка внесена до журналу судового засідання, судом замінено неналежного відповідача - Управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеського міської ради на належного відповідача - Юридичний департамент Одеської міської ради.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи наведене, у зв'язку із неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце судового розгляду, а також за відсутності потреби заслухати свідка чи експерта, суд ухвалив рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у справі письмовими доказами.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд дійшов наступного.

Судом встановлено, що на підставі розпорядження Департаменту міського господарства Одеської міськради від 24.04.2017р. №250641 ОСОБА_1 приватизовано 41/1000 частин квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 30, 31, 33, 34, 35, 36, 36б, передано йому квартиру №32 на праві приватної спільної часткової власності.

24.04.2017р. Департаментом міського господарства Одеської міськради видане Свідоцтво про право власності на житло, яким посвідчено, що ОСОБА_3 на праві приватної спільної часткової власності належить 41/1000 частин квартири №32 і складає 21,46кв.м. загальної площі (523кв.м. - кімнати у квартирі спільного заселення за вказаною адресою).

Свідоцтво від 24.04.2017р. зареєстроване і записано в реєстрову книгу за №8-25181.

За заявою ОСОБА_3 індексний номер 22224154 від 11.05.2017р. рішенням державного реєстратора прав на нерухоме майно Юридичного департаменту Одеської міської ради від 15.05.2017 року №35170990 позивачу відмовлено у державній реєстрації права власності, форма власності: приватна, спільна часткова на 41/1000 частин приміщення квартири спільного заселення кв.32, 1,2,3,4,5.6,7,8.9,10,30,31,33,34,35,36,36б, що розташоване Одеська обл., м. Одеса, вулиця Балківська, будинок 7А.

Як вбачається зі змісту рішення № 35170990 від 15.05.2017 року, підставою для відмови у державній реєстрації права власності визначено наявні суперечності між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями (п.5 ч.1 ст.24 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»).

Для проведення державної реєстрації права власності на заявлений об'єкт нерухомого майна позивачем подано свідоцтво про право власності на житло №8-25181 від 24.04.2017 року, відповідно до якого ОСОБА_1 на праві спільної часткової власності належить 41/1000 частин приміщення квартири спільного заселення кв.32, 1,2,З,4,5,6,7,8,9,10,30,31,33,34,35,36,36б, що розташоване Одеська обл., м. Одеса, вулиця Балківська, будинок 7А, загальною площею 523 кв.м.

Державним реєстратором відповідно до відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено, що приміщення квартири спільного заселення №1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,31,33,34,35,36,36б за адресою: м. Одеса, вулиця Балківська, будинок 7А зареєстровано, однак, кв.№32 та кв. № 30 відсутні. Зважаючи на суперечності між відомостями на об'єкт нерухомого майна, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, та відомостями, що містяться в наданих позивачем документах, провести державну реєстрацію права спільної часткової власності на кв.32, 1,2,З,4,5,6,7,8,9,10,30,31,33,34,35,36,36б за адресою: м. Одеса, вулиця Балківська, будинок 7А, не можливо.

Позивач звернувся до КП "Міське агентство з приватизації житла" за роз'ясненням щодо суперечностей між заявленими позивачем та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяження, а саме щодо відсутності відомостей про кв.32 та кв.30 за адресою: м. Одеса, вулиця Балківська будинок 7А, та розбіжностей загальної площі квартири. На що отримав роз'яснення, що вони здійснили приватизацію квартири спільного заселення за адресою: м. Одеса, вулиця Балківська, будинок 7А на підставі документів які заповнюють та засвідчують печаткою ділянки № 8 КП «Житлово- комунальний сервіс «Порто-Франківський».

З матеріалів справи вбачається, що позивач звернувся до начальника ділянки № 8 КП "Житлово-комунальний сервіс Порто-Франківський", який повідомив про те, що при наданні довідок (про склад сім'ї наймача, квартири, житлового блоку,секції у гуртожитку, в який мешкають наймачі, та займані ними приміщення), мешканцям будинку №7А, по вул. Балківська, у м. Одесі, у період з 2007 року по 22.05. 2017 року, для приватизації їх квартир, ділянкою № 8 КП "Житлово- комунального сервісу Порто-Франківський", була допущена технічна помилка, а саме: у наданих довідках в переліку наймачів спільного заселення не були вказані квартири під № 30, (у якої проживає та зареєстрован ОСОБА_2І), загальною площею 18, 1 кв.м. та під № 32, (у якої проживає та зареєстрований з 11.12.2007 року ОСОБА_1) загальною площею 15,1 кв.м.

26.05 2017 року позивач повторно звернувся із заявою (індексний номер 22493872) про державну реєстрацію реєстрації права власності, спільна часткова, 41/1000 частин приміщення квартири спільного заселення кв.32, 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,30,31,33,34,35,36,36б, що розташоване Одеська обл., м. Одеса, вулиця Балківська, будинок 7А.

До заяви ОСОБА_1 додатково до раніше поданих документів додав також лист начальника ділянки №8 ЖСК «Порто-Франковський», довідку №252 від 11.05.2017р. КП «Міське агентство з приватизації житла», ОСОБА_2 з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації його місця проживання за адресою:ІНФОРМАЦІЯ_1, дата реєстрації 11.02.2017р.

Рішенням державного реєстратора прав на нерухоме майно Юридичного департаменту Одеської міської ради №35493449 від 01.06.2017 року відмовлено у державній реєстрації права власності з тих самих підстав, що відображені у рішенні про відмову № 35170990 від 15.05.2017 року, додатково із зазначенням, що наявні розбіжності у даних Державного реєстру прав щодо загальної площі квартири спільного заселення (523,8кв.м.) та площі у Свідоцтві від 24.04.2017р. - 523кв.м. Також держреєстратором не взята до уваги довідка КП «ЖКС «Порто-Франківський», оскільки Свідоцтво про право власності від 24.04.2017р. видане Департаментом міського господарства Одеської міськради.

Позивач просить зобов'язати відповідача внести зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, виправивши відповідні помилки для проведення за ним державної реєстрації права власності згідно Свідоцтва про право власності від 24.04.2017р. №8-25151.

Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - Закон №1952-15), (в редакції чинній станом на 04.06.2017 р.),у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди (їх окремі частини), квартири, житлові та нежитлові приміщення.

Відповідно до ч.3 ст.10 Закону державний реєстратор: встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема: відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення у випадках, передбачених законом; відповідність повноважень особи, яка подає документи для державної реєстрації прав; відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих/отриманих документах; наявність обтяжень прав на нерухоме майно; наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або відповідний правочин пов'язує можливість виникнення, переходу, припинення речового права, що підлягає державній реєстрації; перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення; під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, обов'язково запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних носіїв інформації, що містять відомості, необхідні для проведення державної реєстрації прав, чи у разі відсутності необхідних відомостей в єдиних та державних реєстрах, доступ до яких визначено цим Законом, та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником. Органи державної влади, підприємства, установи та організації зобов'язані безоплатно протягом трьох робочих днів з моменту отримання запиту надати державному реєстратору запитувану інформацію в паперовій та (за можливості) в електронній формі; під час проведення реєстраційних дій обов'язково використовує відомості Державного земельного кадастру та Єдиного реєстру дозвільних документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, а також використовує відомості, отримані у порядку інформаційної взаємодії Державного реєстру прав з Єдиним державним реєстром судових рішень; відкриває та/або закриває розділи в Державному реєстрі прав, вносить до відкритого розділу або спеціального розділу Державного реєстру прав відповідні відомості про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об'єкти та суб'єктів таких прав; присвоює за допомогою Державного реєстру прав реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна у випадках, передбачених цим Законом; виготовляє електронні копії документів, поданих у паперовій формі, та розміщує їх у реєстраційній справі в електронній формі у відповідному розділі Державного реєстру прав (у разі якщо такі копії не були виготовлені під час прийняття документів за заявами у сфері державної реєстрації прав); формує за допомогою Державного реєстру прав документи за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав; формує реєстраційні справи у паперовій формі. здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Згідно ст.11 Закону державний реєстратор самостійно приймає рішення за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав. Втручання, крім випадків, передбачених цим Законом, будь-яких органів влади, їх посадових осіб, юридичних осіб, громадян та їх об'єднань у діяльність державного реєстратора під час проведення реєстраційних дій забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Згідно ст.22 Закону документи, що подаються для державної реєстрації прав, повинні відповідати вимогам, встановленим цим Законом та іншими нормативно-правовими актами. Електронні документи, подані для проведення державної реєстрації прав, оформляються згідно з вимогами, встановленими цим Законом та іншими нормативно-правовими актами. Не розглядаються документи з підчищеннями або дописками, закресленими словами та іншими не обумовленими в них виправленнями, заповнені олівцем, з пошкодженнями, що не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст, а також оформлені з порушенням вимог законодавства. Відповідальність за достовірність даних, що містяться в документах, поданих для державної реєстрації прав, несе заявник, якщо інше не встановлено судом. Відповідальність за відповідність електронних копій документів, поданих для державної реєстрації прав, оригіналам таких документів у паперовій формі у разі подання заяви в електронній формі несе особа, яка виготовила електронні копії документів.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.27 Закону №1952-15 державна реєстрація прав проводиться на підставі: свідоцтва про право власності, виданого органом приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді, чи його дубліката.

ОСОБА_1 подав державному реєстратору прав Свідоцтво про право власності на житло від 24.04.2017р. №8-25181, що підтверджує належність йому на праві власності кв.32, яка має 41/1000 частин у квартирі спільного заселення загальною площею 523кв.м.

Згідно до ч.1 ст.24. Закону №1952-15 у державній реєстрації прав та їх обтяжень може бути відмовлено у разі, якщо: 1) заявлене речове право, обтяження не підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону; 2) заява про державну реєстрацію прав подана неналежною особою; 3) подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом; 4) подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження; 5) наявні суперечності між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями; 6) наявні зареєстровані обтяження речових прав на нерухоме майно; 7) заяву про державну реєстрацію обтяжень щодо попереднього правонабувача подано після державної реєстрації права власності на таке майно за новим правонабувачем; 8) після завершення строку, встановленого частиною третьою статті 23 цього Закону, не усунені обставини, що були підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав; 9) заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва подано не до нотаріуса, який вчинив таку дію; 10) заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень в електронній формі подано особою, яка згідно із законодавством не має повноважень подавати заяви в електронній формі; 11) заявником подано ті самі документи, на підставі яких заявлене речове право, обтяження вже зареєстровано у Державному реєстрі прав; 12) заявника, який звернувся із заявою про державну реєстрацію прав, що матиме наслідком відчуження майна, внесено до Єдиного реєстру боржників.

Згідно до ч.2 ст. 24 Закону за наявності підстав для відмови в державній реєстрації прав державний реєстратор приймає рішення про відмову в державній реєстрації прав. Рішення про відмову в державній реєстрації прав повинно містити вичерпний перелік обставин, що стали підставою для його прийняття.

Як убачається з рішень про відмову у державній реєстрації, невідповідність відомостей в Реєстрі та в поданих ОСОБА_1 документах полягає у розбіжності загальної площі квартири спільного заселення на 0,8кв.м. (523,0 замість 523,8) та відсутності відомостей про квартири №32,30 в Державному реєстрі прав.

В матеріалах облікових справ,наданих відповідачем щодо об'єкта АДРЕСА_2, 30-36, 36б наявна сформована державним реєстратором Інформація з Державного реєстру прав щодо об'єкта нерухомого майна, реєстраційний номер 111707051101, приміщення квартири спільного заселення, кімнати №1-10, 31, 32, 33, 34, 35 ,36 ,36б, загальна площа 523,8кв.м. по вул.Балківській, буд 7-а, м.Одеса, Одеська область.

За даними Реєстру 25.11.2016р. проведено державну реєстрацію права спільної часткової власності, розмір частки 51/1000, власник ОСОБА_4 Додаткові відомості: квартира №30, 09.07.2013р. дата державної реєстрації, підстава виникнення права власності Свідоцтво про право власності №8-24050 від 12.03.2013р., Департамент міського господарства Одеської міської ради, власник ОСОБА_5, спільна часткова власність, частка - 94/1000.

Отже відомості щодо квартири №30 наявні в Реєстрі, всупереч викладеному в рішеннях Державного реєстратора, як додаткова інформація, тому відсутність відомостей про квартиру №32, відображену в технічному паспорті та Свідоцтві про право власності, не може бути перешкодою для проведення державної реєстрації права власності за ОСОБА_1

Щодо розбіжностей у загальній площі квартири спільного заселення, до складу якої входить кВ. №32, то має місце технічна помилка, що не може впливати на право ОСОБА_1 на проведення державної реєстрації права власності за наявності у нього всіх необхідних документів, поданих для її проведення.

З технічного паспорту на АДРЕСА_3, виконаного станом на 14.03.2017р. на замовлення ОСОБА_1 та наданого із заявами про державну реєстрацію, убачається, що загальна площа 20 житлових кімнат (у тому числі квартири №30) складає 523,0кв.м., отже ці відомості вважаються достовірними, адже щодо їх неправильності відповідачем доказів не надано.

Разом з цим при проведенні державної реєстрації права спільної часткової власності - 51/1000 частин за ОСОБА_4 були використані дані технічного паспорту б/н виданого 29.05.2015р. та Свідоцтва про право власності від 08.06.2016р. №8-25026 (щодо площі 523,8кв.м.).

Наразі є невідомим, які саме дані щодо загальної площі об'єкта нерухомості реєстраційний номер 111707051101 не є достовірними, можливо, розбіжності у площі виникли внаслідок неточного обміру внутрішніх площ при проведенні інвентаризації, проте суд спирається на дані щодо площі, підтверджені допустимим доказом у матеріалах справи (технічний паспорт від 14.03.2017р.).

Відповідно до ст.26 Закону №1952 записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав. У разі зміни ідентифікаційних даних суб'єкта права, визначення часток у праві спільної власності чи їх зміни, зміни суб'єкта управління об'єктами державної власності, відомостей про об'єкт нерухомого майна, у тому числі зміни його технічних характеристик, виявлення технічної помилки в записах Державного реєстру прав чи документах, виданих за допомогою програмних засобів ведення цього реєстру (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), за заявою власника чи іншого правонабувача, обтяжувача, а також у випадку, передбаченому підпунктом "в" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, вносяться зміни до записів Державного реєстру прав. У разі якщо помилка в реєстрі впливає на права третіх осіб, зміни до Державного реєстру прав вносяться на підставі відповідного рішення суду. У разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав, документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування записів про проведену державну реєстрацію прав, а також у випадку, передбаченому підпунктом "а" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.

У разі скасування судом документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав до 1 січня 2013 року, або скасування записів про державну реєстрацію прав, інформація про які відсутня в Державному реєстрі прав, запис про державну реєстрацію прав вноситься до Державного реєстру прав та скасовується. У разі скасування на підставі рішення суду рішення про внесення змін до запису Державного реєстру прав, про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна відповідний запис скасовується. У разі скасування на підставі рішення суду рішення державного реєстратора про відмову в державній реєстрації прав, про зупинення розгляду заяви, а також у випадку, передбаченому підпунктом "б" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування відповідного рішення та відновлюється розгляд документів за відповідною заявою у сфері державної реєстрації прав. Внесення змін до записів Державного реєстру прав, зупинення реєстраційних дій, внесення запису про скасування державної реєстрації прав або скасування рішення державного реєстратора здійснюються у порядку, передбаченому для державної реєстрації прав (крім випадків, коли такі дії здійснюються у порядку, передбаченому статтею 37 цього Закону).

Отже зміни до державного реєстру прав можуть бути внесені на підставі відповідного рішення суду.

Враховуючи, що дані про квартиру №30 наявні в технічному паспорті від 14.03.2017р., як і відомості про квартиру №32, суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1 шляхом їх викладення в редакції, що відповідає суті порушеного права та фактичним обставинам справи на підставі ст.162 КАС України.

Керуючись, ст.128, ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Юридичного департаменту Одеської міської ради в особі Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Одеської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Зобов'язати Юридичний департамент Одеської міської ради в особі Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Одеської міської ради виправити помилки в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, шляхом внесення змін до відомостей стосовно об'єкту нерухомого майна, реєстраційний номер 111707051101, в частині опису об'єкту нерухомого майна, що розташований за адресою: Одеська область, м.Одеса, вул.Балківська, буд.7-А, із зазначенням в ньому відомостей про квартиру №32 серед переліку приміщень квартири спільного заселення, кімнати 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 36б, виправленням площі об'єкта з 523,8кв.м. на 523,0кв.м., для проведення за ОСОБА_1 державної реєстрації права спільної часткової власності на 41/1000 частин приміщення квартири спільного заселення на підставі Свідоцтва про право власності на житло №8-25181 від 24.04.2017р., виданого Департаментом міського господарства Одеської міської ради.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя М.М. Аракелян