про залишення позовної заяви без руху
06 вересня 2017 року № 810/2994/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лиска І.Г., розглянувши в місті Києві позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС України у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
До Київського окружного адміністративного суду звернулась фізична особа - підприємець ОСОБА_1 з позовом до Головного управління ДФС України у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Вимоги до позовної заяви встановлено статтею 106 КАС України. Зокрема, ч.2 цієї статті передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Суддя вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач оскаржує податкове повідомлення-рішення від 03.03.2017 №0007771406.
Відповідно до частини 4 ст.99 КАС України, якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
Зі змісту позовної заяви та додатків до неї вбачається, що позивачем здійснено адміністративне оскарження та рішенням ДФС України від 28.04.2017 №6056/К/99-99-11-03-01-25 оскаржуване податкове повідомлення-рішення залишено без змін. При цьому відомостей щодо дати ознайомлення з рішенням та дати його отримання позивачем у позовній заяві не наведено. Відтак, з документів не вбачається, коли саме заявник отримав рішення ДФС України від 28.04.2017 №6056/К/99-99-11-03-01-25 і чи дотримано заявником місячний строк звернення до суду для оскарження податкового повідомлення-рішення, оскільки цю позовну заяву подано до суду 04.09.2017 року.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Проте, подана позовна заява та долучені до неї документи не містять таких відомостей про поважність причин пропуску строку звернення до суду і не дають можливості встановити, чи є підстави для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, оскільки відсутні відомості про ознайомлення позивачем з оскаржувальним наказом про звільнення.
У зв'язку з наведеним суддя вважає за необхідне витребувати від позивача письмове обґрунтування причин пропуску строку звернення до суду щодо оскаржуваного податкового повідомлення-рішення №0007771406 від 03.03.2017, докази коли саме позивач отримав рішення ДФС України від 28.04.2017 №6056/К/99-99-11-03-01-25, та, за необхідності, клопотання про поважність причин пропуску строку звернення до адміністративного суду з цим адміністративним позовом, якщо такий строк було пропущено з поважних причин.
Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті до 25 вересня 2017 року шляхом подання заявником до суду письмове обґрунтування причин пропуску строку звернення до суду щодо оскаржуваного податкового повідомлення-рішення №0007771406 від 03.03.2017, докази коли саме позивач отримав рішення ДФС України від 28.04.2017 №6056/К/99-99-11-03-01-25, та, за необхідності, клопотання про поважність причин пропуску строку звернення до адміністративного суду з цим адміністративним позовом, якщо такий строк було пропущено з поважних причин.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС України у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, - залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 25 вересня 2017 року.
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Лиска І.Г.