07 вересня 2017 рокум. Ужгород№ 807/671/17
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.
з участю секретаря судового засідання Кубічек Н.І.
за участі сторін:
представника позивача - не з'явився;
представника відповідача - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Головного управління ДФС у Закарпатській області до Дубівського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення податкового боргу у розмірі 48556,14 грн., -
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 07 вересня 2017 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову у повному обсязі було виготовлено 12 вересня 2017 року.
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулося з позовною заявою Головне управління ДФС у Закарпатській області до Дубівського виробничого управління житлово-комунального господарства, якою просить суд: 1. Прийняти позовну заяву до провадження суду; 2. Розглянути справу без участі представника позивача; 3. Винести судове рішення, яким стягнути податковий борг з Дубівського виробничого управління житлово-комунального господарства, 90575, Закарпатська область, Тячівський район, смт. Дубове, вул.. Гагаріна, буд. 79, код ЄДРПОУ - 22074565 у розмірі 48556,14 грн. по платежу 30 14010100 ?Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)? у розмірі 41143,44грн., в т.ч. пені - 66,01 грн., по платежу 85 11010100 ?Податок на доходи фізичних осіб? у розмірі 74112,70 грн. за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказує, що станом на 20 березня 2017 року за відповідачем рахується податком борг у розмірі 48556,14 грн., а саме: - за платежем 30 14010100 "податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)" у розмірі 41143,44 грн., в тому числі 66,01 грн. пені; - по платежу 85 11010100 "податок на доходи фізичних осіб" у розмірі 7412,70 грн.. Податковий борг відповідачем залишається не погашеним.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, проте, відповідно до пункту 2 прохальної частини позовної заяви позивач просив суд розглядати справу за наявними матеріалами, без участі представника інспекції (а.с. 8).
Відповідач у судове засідання не забезпечив явку свого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 РозділуКАС України. Заперечення проти позову суду не надано.
Розгляд даної справи неодноразово відкладався у зв'язку з існуванням на те об'єктивних причин.
Відповідно до статті 47 КАС України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до статті 36 Податкового Кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Відповідно до Витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Дубівське виробниче управління житлово-комунального господарства знаходиться за адресою: 90531, смт. Дубове, вул. Гагаріна, буд. 79, Тячівського району Закарпатської області, код ЄДРПОУ 22074565 (а.с.а.с. 13, 14).
Судом встановлено, що відповідачем до податкового органу самостійно було подано:
- податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2016 року №9171973002 від 19 вересня 2016 року із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 8082,00 грн. (а.с. 18). Проте самостійно задекларована сума грошового зобов'язання залишається відповідачем не сплаченою в повному обсязі;
- податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2016 року №9196215351 від 19 жовтня 2016 року із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 5684,00 грн. (а.с. 19). Проте самостійно задекларована сума грошового зобов'язання залишається відповідачем не сплаченою в повному обсязі;
- податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2016 року №9220336927 від 17 листопада 2016 року із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 3570,00 грн. (а.с. 20). Проте самостійно задекларована сума грошового зобов'язання залишається відповідачем не сплаченою в повному обсязі;
- податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2016 року №9244994929 від 18 грудня 2016 року із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 3376,00 грн. (а.с. 21). Проте самостійно задекларована сума грошового зобов'язання залишається відповідачем не сплаченою в повному обсязі;
- податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2016 року №9265842445 від 16 січня 2017 року із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 3783,00 грн. (а.с. 22). Проте самостійно задекларована сума грошового зобов'язання залишається відповідачем не сплаченою в повному обсязі;
- податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2017 року №9023530283 від 18 лютого 2017 року із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 2672,00 грн. (а.с. 23). Проте самостійно задекларована сума грошового зобов'язання залишається відповідачем не сплаченою в повному обсязі.
Відповідно до статті 46 пункту 46.1 Податкового кодексу України (далі по тексту ПК України), податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до статті 49 пункту 49.1 ПК України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Відповідно до статті 54 ПК України, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до статті 57 пункту 57.1 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до статті 56 пункту 56.11 ПК України, не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Крім того, Державною податковою інспекцією у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області було проведено камеральну перевірку дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати податків, зборів та інших платежів Дубівського виробничого управління житлово-комунального господарства. За результатами вищевказаної перевірки було складено акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість від 30 вересня 2016 року № 2431/12-00/22074565 (а.с. 24). На підставі даного акту перевірки було прийнято податкове повідомлення-рішення від 30 вересня 2016 року № НОМЕР_1, яким відповідачу визначено суму штрафної санкції по платежу "податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)" у розмірі 4,53 грн. (а.с. 25).
Також Державною податковою інспекцією у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області було проведено камеральну перевірку дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати податків, зборів та інших платежів Дубівського виробничого управління житлово-комунального господарства. За результатами вищевказаної перевірки було складено акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість від 15 листопада 2016 року № 3093/12-00/22074565 (а.с. 27). На підставі даного акту перевірки було прийнято податкове повідомлення-рішення від 15 листопада 2016 року № НОМЕР_2, яким відповідачу визначено суму штрафної санкції по платежу "податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)" у розмірі 21,78 грн. (а.с. 26).
Судом також встановлено, що заборгованість відповідача по "податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)" у розмірі 13950,13 грн. (в тому числі 66,01 грн. пені) виникла у зв'язку з невиконанням рішення Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області від 30 листопада 2011 року № 25 про розстрочення (відстрочення) заборгованості (а.с. 28) за період жовтень-грудень 2016 року та січень-квітень 2017 року в сумі по 2314,02 грн. щомісяця. Заборгованість з "податку на доходи фізичних осіб" відповідно до облікової картки платника податку в розмірі 7412,70 грн. виникла на підставі рішення про розстрочення (відстрочення) по строках сплати з 17 жовтня 2016 року по 15 квітня 2017 року по 1235,45 грн. щомісяця.
Порядок розстрочення або відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу встановлено у статті 100 ПК України. Так, Згідно з пунктом 100.1 цієї статті - Розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному пунктом 129.4 статті 129 цього Кодексу.
Відповідно до статті 57 пункту 57.3 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.156 ПК України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Статтею 14 пунктом 14.1 підпунктом 14.1.175 ПК України встановлено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно статті 59 пункту 59.1 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.153 даного Кодексу податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Так податкова вимога № 1/810 від 08 січня 2002 року та податкова вимога №2/1094 від 11 лютого 2002 року були вручені Відповідачу, про що свідчить його підпис на корінцях податкових вимог (а.с. 29).
При цьому, з часу виставлення податкової вимоги податковий борг не переривався. Заперечень щодо суми податкового боргу або доказів його сплати відповідачем суду не надано.
Відповідно до статті 129 ПК України відповідачу було нараховано 66,01 грн. пені.
Податковий борг відповідача підтверджений матеріалами справи, зокрема обліковою карткою платника податків (а.с. 16) та розрахунком податкового боргу (а.с. 15).
Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.19 ПК України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.34 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до статті 102 пункту 102.4 ПК України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Відповідно до статті 71 частини 1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними і допустимими доказами, а саме: карткою обліку (а.с. 16), податковими вимогами (а.с. 29), податковими деклараціями (а.с.а.с. 18-23), податковими повідомленнями-рішеннями (а.с.а.с. 25, 26), розрахунком податкового боргу (а.с. 15) відповідачем не спростовані (заперечення проти позову відповідач суду не надав) та підлягають до задоволення повністю.
Застосоване судом законодавство - використане в редакції, станом на час виникнення спірних правовідносин.
Відповідно до статті 94 частини 4 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163, КАС України, суд, -
Позовну заяву Головного управління ДФС у Закарпатській області до Дубівського виробничого управління житлово-комунального господарства - задовольнити.
Стягнути з Дубівського виробничого управління житлово-комунального господарства (90531, смт. Дубове, вул. Гагаріна, буд. 79, Тячівського району Закарпатської області, код ЄДРПОУ 22074565) з коштів, які перебувають у його власності, в тому числі коштів з рахунків у банках, обслуговуючих Дубівське виробниче управління житлово-комунального господарства, податковий борг у розмірі 48556,14 (сорока восьми тисяч п'ятиста п'ятидесяти шести грн. 14 коп.) грн..
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяОСОБА_1