Ухвала від 13.09.2017 по справі 810/2705/17

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у поверненні судового збору

13 вересня 2017 року № 810/2705/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Виноградова О.І., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про повернення судового збору в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Київської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

7 серпня 2017 р. до Київського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з позовом до Київської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити дії.

Ухвалою судді Київського окружного адміністративного суду від 7 серпня 2017 р. повернуто позовну заяву ОСОБА_1, оскільки згідно з вимогами п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України дана позовна заява не підсудна цьому адміністративному суду.

При цьому, питання про повернення судового збору суддею вирішено не було, оскільки сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, а на момент постановлення судом вказаної ухвали таке клопотання у матеріалах справи було відсутнє.

11 вересня 2017 р. до Київського окружного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_1 про повернення сплаченого судового збору за звернення до суду з вищевказаним адміністративним позовом.

При вирішенні заяви про повернення судового збору суддею враховано таке.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з вимогами п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011р. №3674-VI сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду, зокрема, в разі повернення заяви або скарги.

Як убачається з ч. 2 ст. 7 цього ж Закону, у випадках, установлених п. 1 ч. 1 цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною першою цієї статті, - повністю.

Відповідно до опису додатків до позовної заяви зазначається квитанція про сплату про сплату судового збору.

Проте, згідно з актом від 7 серпня 2017 р., складеним Відділом документального забезпечення і контролю (канцелярія), фактично у додатках до позовної заяви не міститься квитанції про сплату судового збору.

Крім того, в системі документообігу Київського окружного адміністративного суду відсутня інформація про сплату такого судового збору та його зарахування на казначейський рахунок.

Одночасно, ОСОБА_1 не долучила до клопотанням про повернення судового збору оригінал або копію квитанції про сплату судового збору.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 98 КАС України, суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою.

Враховуючи викладене, суддя дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про повернення судового збору.

Керуючись ст. ст. 87, 98, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

відмовити у задоволенні клопотання.

Копію ухвали надіслати ОСОБА_1.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Виноградова О.І.