Справа № 170/537/17
Провадження № 2-а/170/32/17
05.09.2017 смт. Шацьк
Шацький районний суд Волинської області у складі:
головуючого - судді Сушик Н.В.,
за участю секретаря - Копитко І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у смт. Шацьк адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора СРПП №4 Шацького ВП Любомльського ВП ГУНПП у Волинській області Фурмана Віталія Анатолійовича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до інспектора СРПП №4 Шацького ВП Любомльського ВП ГУНПП у Волинській області Фурмана Віталія Анатолійовича про скасування постанови щодо позивача від 19.08.2017 року серії ДР №005736 у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 121 КУпАП.
Позов обґрунтовано тим, що згідно з постановою у справі про адміністративне правопорушення від 19.08.2017 року серії ДР №005736, винесеною інспектором СРПП №4 Шацького ВП Любомльського ВП ГУНПП у Волинській області Фурманом Віталієм Анатолійовичем, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає в АДРЕСА_1, визнано винним у тому, що він 19 серпня 2017 року о 20 год. 20 хв. в смт. Шацьк по вул. 50 років Перемоги, керуючи автомобілем марки Вольксваген Т4, н.з. НОМЕР_1, в якому був несправний задній габаритний ліхтар, чим порушив вимоги пункту 3.1.4.7 ПДР України. Вказаною постановою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 121 КУпАП та застосовано стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн.
Зазначену постанову позивач вважає необґрунтованою та винесеною з порушенням норм процесуального права. Зокрема, позивач вказує на те, що п. 4.7 (ї) параграфу 31 ПДР України зазначено "відсутні або несправні фари і задні габаритні ліхтарі транспортного засобу, що перевозить великогабаритний, великоваговий чи небезпечний вантаж, а також проблискові маячки, світлоповертальні елементи, розпізнавальні знаки, передбачені пунктом 30.3 цих Правил." Оскільки "фари та задні габаритні ліхтарі" зазначено у множині, а у нього був несправний лише лівий габаритний ліхтар, то вважає що це не є порушенням даного пункту РДР України. Разом з тим, керований ним транспортний засіб не є таким, що перевозив великогабаритний, великоваговий чи небезпечний вантаж. Він був порожнім і ніяких вантажів не перевозив.
Тому позивач вважає, що оскаржувана постанова про притягнення його до адміністративної відповідальності внаслідок невірної кваліфікації його дій є протиправною і просить постанову скасувати, провадження у справі закрити.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з'явився, суду подав письмову заяву в якій просить проводити розгляд справи за його відсутності, позов задовольнити повністю.
В судове засідання відповідач СРПП №4 Шацького ВП Любомльського ВП ГУНПП у Волинській області Фурмана В.А. не з'явився, заяви про відкладення судового засідання або про розгляд справи у його відсутності не подав. Заперечень на позов не подав.
Відповідно до вимог ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний на підставі досліджених доказів з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом.
Однак всупереч вказаним вимогам закону під час притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 поза увагою інспектора поліції залишились обставини, які мають суттєве значення для правильного вирішення справи по суті.
Судом встановлено, що постановою у справі про адміністративне правопорушення від 19.08.2017 року серії ДР №005736, винесеною інспектором СРПП №4 Шацького ВП Любомльського ПВ ГУНП у Волинській області Фурманом В.А., ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, який проживає в АДРЕСА_1, визнано винним у тому, що він 19 серпня 2017 року о 20 год. 20 хв., в смт. Шацьк по вул. 50 років Перемоги, керуючи автомобілем марки Вольксваген Т4, н.з. НОМЕР_1, в якому був несправний задній габаритний ліхтар, чим порушив вимоги пункту 3.1.4.7 ПДР України. Вказаною постановою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 121 КУпАП та застосовано стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн.
Частиною 1 ст. 121 КУпАП передбачено відповідальність, зокрема, за керування водієм транспортним засобом, що має несправності зовнішніх світлових приладів (темної пори доби).
Відповідно до п. 31.4.7 ПДР України, забороняється експлуатація транспортних засобів, у яких відсутні або несправні фари і задні габаритні ліхтарі транспортного засобу, що перевозить великогабаритний, великоваговий чи небезпечний вантаж, а також проблискові маячки, світлоповертальні елементи, розпізнавальні знаки, передбачені пунктом 30.3 цих Правил.
Таким чином пункт ПДР, зазначений інспектором в постанові стосується транспортних засобів, що перевозить великогабаритний, великоваговий чи небезпечний вантаж.
Проте як зазначено в поясненнях ОСОБА_1, які не були спростовані відповідачем, даним транспортним засобом позивач не перевозив великогабаритний, великоваговий чи небезпечний вантаж. Цього також не зазначено в постанові серії ДР №005736.
Крім цього, технічні характеристики даного транспортного засобу не дають змогу здійснювати перевезення великогабаритного чи великовагового вантажу.
Оскільки відповідач, як суб'єкт владних повноважень, виносячи спірну постанову притягнув позивача за порушення пункту 31.4.7 ПДР України, який на дану ситуацію не поширюється, а відповідно позивачем не порушився, суд дійшов висновку, що у діях позивача відсутній склад даного адміністративного правопорушення, а винесена постанова про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності передбаченої частиною першою статті 121 КУпАП є протиправною.
З урахуванням викладеного позов ОСОБА_1 слід задовольнити повністю, постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності від 19.08.2017 року серії ДР №005736 у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 121 КУпАП, скасувати і провадження у справі закрити.
На підставі статей 245, 280, 283 ч. 1 ст. 121 КУпАП, керуючись статтями 71, 159, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Постанову інспектора СРПП №4 Шацького ВП Любомльського ВП ГУНПП у Волинській області Фурмана Віталія Анатолійовича серії ДР №005736 від 19.08.2017 року у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 про вчинення ним правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КУпАП, скасувати і провадження у справі закрити.
На постанову суду може бути подано апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду через Шацький районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Повний текст постанови виготовлено 08.09.2017 року
Суддя Н.В.Сушик