Постанова від 18.11.2009 по справі 2а-14044/09/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2009 р. справа № 2а-14044/09/0570

час прийняття постанови: 14.45 година

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Могильницького М.С.

при секретарі Ємцової Н.В., Фенделєвій В.Є.

за участю:

представника позивача - Садікової М.А.

представника відповідача - Гаєвого Р.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» про зобов'язання відповідача допустити посадових осіб Жовтневої МДПІ м. Маріуполя до проведення позапланової виїзної перевірки структурної одиниці - Приазовські електричні мережі ВАТ «Донецькобленерго» з питань правових відносин з ТОВ «Маріст-Трейд» за період з 01.09.2008 року по 31.10.2008 року,

ВСТАНОВИВ:

Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція м. Маріуполя звернулась до суду з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» про зобов'язання відповідача допустити посадових осіб Жовтневої МДПІ м. Маріуполя до проведення позапланової виїзної перевірки структурної одиниці - Приазовські електричні мережі ВАТ «Донецькобленерго», яка розташована за адресою: м. Маріуполь, вул. Войнич, буд. 2.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: проводити планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи.

Також, позивач зазначає, що при виході на перевірку Приазовських ЕМ ВАТ «Донецькобленерго» посадовою особою Жовтневої МДПІ м. Маріуполя було запропоновано надати до проведення перевірки документів бухгалтерського та податкового обліку, інші документи, пов'язані з нарахування та сплатою податків, зборів (обов'язкових платежів). Проте, як зазначає позивач, відповідач в порушення норм Закону України «Про систему оподаткування» відмовився надати необхідн документи про, що складено акт.

З огляду на зазначене, позивач вважає, що дії посадових осіб Приазовських ЕМ ВАТ «Донецькобленерго» є неправомірними, які порушують права органів ДПС передбачені Законом України «Про державну податкову службу в Україні» в частині проведення планових та позапланових перевірок юридичних осіб - платників податків. Крім того, позивач зазначає, що відповідачем порушено п. 8 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».

Тому просить суд зобов'язати відповідача допустити посадових осіб Жовтневої МДПІ м. Маріуполя до проведення позапланової виїзної перевірки структурної одиниці - Приазовські електричні мережі ВАТ «Донецькобленерго», яка розташована за адресою: м. Маріуполь, вул. Войнич, буд. 2, в рамках повноважень органів державної податкової служби.

Крім того, під час судового розгляду справи представника позивача надав суду заяву про уточнення позовних вимог, відповідно до якої просить суд зобов'язати відповідача допустити посадових осіб Жовтневої МДПІ м. Маріуполя до проведення позапланової виїзної перевірки структурної одиниці - Приазовські електричні мережі ВАТ «Донецькобленерго» з питань правових відносин з ТОВ «Маріст-Трейд» за період з 01.09.2008 року по 31.10.2008 року

Відповідач надав суду заперечення проти позову, в яких зазначив, що 14.08.2009 року позивачем було розпочато планову виїзну перевірку відокремленого підрозділу ВАТ «Донецькобленерго» - Приазовські електричні мережі, за період з 01.04.2008 року по 31.03.2009 року. При проведенні перевірки посадовим особам Жовтневої МДПІ м. Маріуполя були надані всі необхідні документи. Будь-яких порушень щодо перевірених податкових накладних позивачем не встановлено.

Відповідач зазначає, що діюче законодавство України не дає право позивачу здійснювати перевірки вже перевірених документів та за вже перевірений період.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав суду пояснення аналогічні обґрунтуванню позовних вимог та додатково пояснив, що підстави для проведення позапланової перевірки Приазовських ЕМ ВАТ «Донецькобленерго» були обумовлені інформацією, яка стала відома податковій інспекції під час проведення позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ «Маріст-Трейд» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування з ПДВ у термін з 01.02.2009 року по 31.03.2009 року. При перевірці правильності призначення податкового кредиту, зокрема, за 2008р., встановлено, що при здійсненні будівельних робіт ТОВ «Маріс-Трейд» було використано електроенергію, придбану у Приазовських ЕМ ВАТ «Донецькобленерго» згідно отриманих податкових накладних. Просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надані пояснення співпадали з запереченнями проти позову. Просив у задоволенні позову відмовити.

Розгляд справи здійснювався із фіксуванням судового процесу за допомогою звукозаписувального пристрою «Камертон».

Вислухавши у судовому засіданні представників сторін, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України та частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про державну податкову служу в Україні» органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.

Відповідно до вимог ст. 8 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державна податкова адміністрація України здійснює такі функції:

1) виконує безпосередньо, а також організовує роботу державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану із: здійсненням контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів; здійсненням контролю за додержанням виконавчими комітетами сільських і селищних рад порядку прийняття і обліку податків, інших платежів від платників податків, своєчасністю і повнотою перерахування цих сум до бюджету; обліком платників податків, інших платежів; виявленням і веденням обліку надходжень податків, інших платежів; проведенням роботи по боротьбі з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, веденням реєстрів імпортерів, експортерів, оптових та роздрібних торговців, місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, участю у розробленні пропозицій щодо основних напрямів державної політики і проектів державних програм у сфері боротьби з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, організацією виконання актів законодавства у межах своїх повноважень, здійсненням систематичного контролю за їх реалізацією, узагальненням практики застосування законодавства, застосуванням у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво і обіг спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, здійсненням заходів по вилученню та знищенню або передачі на промислову переробку алкогольних напоїв, знищенню тютюнових виробів, що були незаконно вироблені чи знаходилися у незаконному обігу;

2) видає у випадках, передбачених законом, нормативно-правові акти і методичні рекомендації з питань оподаткування, які підлягають обов'язковому опублікуванню;

3) затверджує форми податкових розрахунків, звітів, декларацій та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, інших платежів, декларацій про валютні цінності, зразок картки фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів, форму повідомлення про відкриття або закриття юридичними особами, фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності банківських рахунків, а також форми звітів про роботу, проведену органами державної податкової служби;

4) в порядку, встановленому законом, надає податкові роз'яснення, організовує виконання цієї роботи органами державної податкової служби;

5) здійснює заходи щодо добору, розстановки, професійної підготовки та перепідготовки кадрів для органів державної податкової служби;

6) подає органам державної податкової служби методичну і практичну допомогу в організації роботи, проводить обстеження та перевірки її стану;

7) організовує роботу по створенню інформаційної системи автоматизованих робочих місць та інших засобів автоматизації та комп'ютеризації робіт органів державної податкової служби;

8) розробляє проекти законів України та інших нормативно-правових актів щодо форм та методів проведення планових та позапланових виїзних перевірок у рамках контролю за додержанням законодавства;

9) при виявленні фактів, що свідчать про організовану злочинну діяльність, або дій, що створюють умови для такої діяльності, направляє матеріали з цих питань відповідним спеціальним органам по боротьбі з організованою злочинністю;

10) передає відповідним правоохоронним органам матеріали за фактами правопорушень, за які передбачено кримінальну відповідальність, якщо їх розслідування не належить до компетенції податкової міліції;

11) подає Міністерству фінансів України та Головному управлінню Державного казначейства України звіт про надходження податків, інших платежів;

12) вносить пропозиції та розробляє проекти міжнародних договорів стосовно оподаткування, виконує в межах, визначених законодавством, міжнародні договори з питань оподаткування;

13) надає фізичним особам - платникам податків та інших обов'язкових платежів ідентифікаційні номери і направляє до державної податкової інспекції за місцем проживання фізичної особи або за місцем отримання нею доходів чи за місцезнаходженням об'єкта оподаткування картку з ідентифікаційним номером та веде Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб;

14) прогнозує, аналізує надходження податків, інших платежів, джерела податкових надходжень, вивчає вплив макроекономічних показників і податкового законодавства на надходження податків, інших платежів, розробляє пропозиції щодо їх збільшення та зменшення втрат бюджету;

15) забезпечує виготовлення марок акцизного збору, їх зберігання, продаж та організовує роботу, пов'язану із здійсненням контролю за наявністю цих марок на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв і на пачках (упаковках) тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання і реалізації;

15-1) організовує роботу, пов'язану із здійсненням контролю за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють роздрібну торгівлю тютюновими виробами, максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів;

16) вносить в установленому порядку пропозиції щодо вдосконалення податкового законодавства;

17) організовує у межах своїх повноважень роботу щодо забезпечення охорони державної таємниці в органах державної податкової служби.

Як передбачено ст. 9 зазначеного Закону, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в містах з районним поділом (крім міст Києва та Севастополя) виконують функції, передбачені статтею 8 цього Закону, крім функцій, зазначених у пунктах 2, 3, 8, 11, 12, 13, 16, а також пункті 15 цієї статті у частині забезпечення виготовлення марок акцизного збору. У разі коли зазначені в частині першій цієї статті органи державної податкової служби безпосередньо здійснюють контроль за платниками податків, інших платежів, вони виконують щодо цих платників ті ж функції, що й державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції.

На підставі ст. 10 Закону, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів; аналізують причини і оцінюють дані про факти порушень податкового законодавства; проводять перевірки фактів приховування і заниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та іншими законами України тощо.

Відкрите акціонерне товариство «Донецькобленерго» є юридичною особою, включено до ЄДРПОУ та має ідентифікаційний код - 00131268.

Приазовські електричні мережі є підрозділом відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» без права юридичної особи, який перебуває на податкову обліку в Жовтневій МДПІ м. Маріуполя з 10.10.1995 року за № 3, включений до ЄДРПОУ та має ідентифікаційний код - 00131096.

24 липня 2009 року на адресу ВАТ «Донецькобленерго ПЕС» м. Маріуполь надійшов лист з Жовтневої МДПІ м. Маріуполя щодо необхідності надання пояснень та їх документальних підтверджень, відповідно до якого відповідачу треба не пізніше ніж за 10 робочих днів після отримання даного листа надати пояснення та їх документальні підтвердження правових відносин з ТОВ «Маріст-Трейд» та зазначено про необхідність надати до Жовтневої МДПІ м. Маріуполя копії документів (завірені належним чином) щодо взаємовідносин із зазначеним підприємством та усіма постачальниками наданих послуг (угоди, контракти з додатками, реєстри отриманих та виданих податкових накладних, податкові накладні, видаткові та прибуткові накладні тощо). При цьому в листі було вказано, що у разі ненадання пояснень та зазначених документів відповідно до п. 5 ч. 6 ст. 111 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» буде проведена позапланова виїзна перевірка.

6 серпня 2009 року начальником Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя згідно з п. 1 ч. 1 ст. 11, п. 5 ч. 6 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» було прийнято наказ № 1562 про проведення позапланової виїзної документальної перевірки Приазовські ЕМ ВАТ «Донецькобленерго» з питань правових відносин з ТОВ «Маріст-Трейд» за період з 01.09.2008 року по 31.10.2008 року.

Цього ж дня, 6 серпня 2009 року, податковим органом було виписано направлення на проведення позапланової виїзної перевірки Приазовські ЕМ ВАТ «Донецькобленерго» № 1526 на головного державного податкового ревізора Боєвську Н.В.

13 серпня 2009 року посадова особа Жовтневої МДПІ м. Маріуполя вийшла на адресу Приазовських ЕМ ВАТ «Донецькобленерго» з метою проведення позапланової виїзної документальної перевірки, але посадова особа Приазовських ЕМ ВАТ «Донецькобленерго» відмовилась від ознайомлення та підписання наказу про проведення перевірки та направлення на проведення перевірки і в проведенні позапланової виїзної документальної перевірки було відмовлено, що підтверджується актом від 13.08.2009 року № 204/23-3, також даний факт не заперечується відповідачем.

Проти того, що зазначений вище наказ та направлення на проведення позапланової виїзної перевірки відповідають вимогам ч. 1 ст. 11І Закону України «Про державну податкову службу в Україні», відповідач не заперечує.

Статтею 11№ Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначені підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка.

Планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності платника податків за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної податкової служби не частіше одного разу на календарний рік.

Забороняється проведення планових виїзних перевірок за окремими видами зобов'язань перед бюджетами, крім зобов'язань за бюджетними позиками і кредитами, що гарантовані бюджетними коштами.

Право на проведення планової виїзної перевірки платника податків надається лише у тому випадку, коли йому не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.

Проведення планових виїзних перевірок здійснюється органами державної податкової служби одночасно з іншими органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням та сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів). Порядок координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням та сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), визначається Кабінетом Міністрів України (619-2005-п).

Позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин:

1) за наслідками перевірок інших платників податків виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків законів України про оподаткування, валютного законодавства, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;

2) платником податків не подано в установлений строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом;

3) виявлено недостовірність даних, що містяться у податковій декларації, поданій платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;

4) платник податків подав у встановленому порядку скаргу про порушення законодавства посадовими особами органу державної податкової служби під час проведення планової чи позапланової виїзної перевірки, в якій вимагає повного або часткового скасування результатів відповідної перевірки;

5) у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;

6) проводиться реорганізація (ліквідація) підприємства;

7) стосовно платника податків (посадової особи платника податків) у порядку, встановленому законом, податковою міліцією заведено оперативно-розшукову справу, у зв'язку з чим є потреба у проведенні позапланової виїзної перевірки фінансово-господарської діяльності такого платника податків;

8) у разі, коли вищестоящий орган державної податкової служби в порядку контролю за достовірністю висновків нижчестоящого органу державної податкової служби здійснив перевірку документів обов'язкової звітності платника податків або висновків акта перевірки, складеного нижчестоящим контролюючим органом, та виявив їх невідповідність вимогам законів, що призвело до ненадходження до бюджетів сум податків та зборів (обов'язкових платежів). Позапланова виїзна перевірка в цьому випадку може ініціюватися вищестоящим органом державної податкової служби лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб нижчестоящого органу державної податкової служби, які проводили планову або позапланову виїзну перевірку зазначеного платника податків, розпочато службове розслідування або порушено кримінальну справу;

9) платником подано декларацію з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.

Як зазначалось судом вище посадові особи Приазовських ЕМ ВАТ «Донецькобленерго» посадових осіб Жовтневої МДПІ м. Маріуполя до проведення позапланової виїзної документальної перевірки не допустили про, що було складено відповідний Акт.

Судом встановлено, що 3 серпня 2009 року Жовтневою МДПІ м. Маріуполя було повідомлено Приазовські ЕМ ВАТ «Донецькобленерго» про проведення виїзної планової перевірки у період з 14 серпня 2009 року по 11 вересня 2009 року з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, що підтверджується повідомленням № 51/10/23-213 від 17.07.2009 року.

Так, з 14 серпня 2009 року по 25 вересня 2009 року позивачем проводилась планова виїзна перевірка Приазовських електричних мереж відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2008 року по 31.03.2009 року, результати якої викладені в акті від 02.10.2009 року № 2139/23-2/00131096.

Судом встановлено, що при проведенні планової виїзної перевірки Приазовських електричних мереж відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» посадовим особам Жовтневої МДПІ м. Маріуполя були надані всі необхідні документи, в тому числі й податкові накладні, які витребувались Жовтневою МДПІ м. Маріуполя згідно листа № 43862/10/23413 від 24.07.2009 року. Даний факт підтверджується листом від 26.08.2009 року, в якому зазначено, що станом на 26.08.2009 року отримані первинні документи від посадових осіб Приазовських ЕМ ВАТ «Донецькобленерго», зокрема, реєстри отриманих та виданих податкових накладних, податкові накладні та банківські виписки, зазначений лист підписаний головними державними ревізорами Жовтневої МДПІ м. Маріуполя (Амеліна, Середа). Також, на адресу Жовтневої МДПІ м. Маріуполя відповідачем були направлені на вимогу податкового органу № 43862/10/23413 від 24.07.2009 року податкові накладні: № 64855/007 від 30.09.2008 року та № 64905/007 від 03.10.2008 року, які підтверджують факт взаємовідносин з ТОВ «Маріст-Трейд».

Таким чином, відповідачем не було порушено п. 8 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», відповідно до якої зазначено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, вимагати від платників податків, діяльність яких перевіряється припинити дії, які перешкоджають здійсненню повноважень посадовими особами органів державної податкової служби. Оскільки посадовими особами Приазовських ЕМ ВАТ «Донецькобленерго» були надані всі необхідні документи і крім того, питання проведення позапланової виїзної перевірки позивачем досліджені при проведенні планової виїзної перевірки.

Крім того, суд проаналізувавши положення Закону України «Про державну податкову службу в Україні» дійшов висновку, що даний Закон не наділяє органи державної податкової служби правом витребувати копії фінансово-господарських та бухгалтерських документів від підприємств, установ та організацій письмовим запитом.

Таким чином, суд вважає, що посилання позивача на п. 5 ч. 6 ст. 111 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», як на підставу своїх позовних вимог є безпідставним, оскільки п. 5 ч. 6 ст. 111 зазначеного Закону визначає одну з підстав для проведення позапланової виїзної перевірки, а не наділяє органи державної податкової служби правом витребувати копії фінансово-господарських та бухгалтерських документів шляхом направлення письмових запитів.

У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.п. 2, 3, 4 ч. 2 ст. 129 Конституції України, основними засадами судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом, забезпечення доведеності вини, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, суд вважає що позивач не довів обставини на яких грунтуються його позовні вимоги у зв'язку з чим підстави для задоволення позову відсутні.

Враховуючи вищенаведене, та керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позовних вимог Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» про зобов'язання відповідача допустити посадових осіб Жовтневої МДПІ м. Маріуполя до проведення позапланової виїзної перевірки структурної одиниці - Приазовські електричні мережі ВАТ «Донецькобленерго» з питань правових відносин з ТОВ «Маріст-Трейд» за період з 01.09.2008 року по 31.10.2008 року, відмовити у повному обсязі.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 18 листопада 2009 року в присутності представників сторін. Постанова виготовлена в повному обсязі 23 листопада 2009 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Могильницький М.С.