Донецький окружний адміністративний суд
про передачу до іншого суду
19 листопада 2009 р. Справа № 2а-16289/09/0570
приміщення суду за адресою: 3052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі
Головуючий суддя: Буряк І.В.
при секретарі: Могілевському А.А.
за участю представників сторін:
позивача: ОСОБА_1 на підставі паспорту
відповідача-1: не з'явились
відповідача-2: не з'явились
розглянувши у відкритому судовому засіданні
позовну заяву ОСОБА_1
до Голови Іванівської сільської ради
Головного управління Державного казначейства України в Донецькій області
у справі № 2а-16289/09/0570
про визнання дій протиправними, стягнення матеріальних збитків та моральної шкоди
ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся до суду із позовом до Голови Іванівської сільської ради (надалі - відповідач-1) та Управління Державного казначейства у Волноваському районі Головного управління Державного казначейства України в Донецькій області (надалі- відповідач-2) про визнання дій протиправними, стягнення матеріальних збитків та моральної шкоди.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 05.10.2009р. відкрито провадження у справі № 2а-16289/09/0570.
Представник відповідача-1 та відповідача-2 у судове засідання від 19.11.09р. не з'явились, про час та місце судового засідання повідомлені належним чином, щодо причин неявки суду пояснень не надали.
Відповідно п. 4 ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників відповідача-1 та відповідача-2.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам підсудні усі адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;
Відповідно до частин 1-2 ст. 12 Закону України, від 21.05.1997р., № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.
Сільський, селищний, міський голова обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України.
З позовних вимог ОСОБА_1 вбачається, що предметом останніх є - визнання дій голови Іванівської сільської ради протиправними.
Таким чином, суд дійшов висновку що за визначенням предметної підсудності, передбаченої у ст. 18 КАС України, коли відповідачем у спірних правовідносинах є- посадова особа місцевого самоврядування такі справи підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Тобто, провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності.
Той факт, що позивачем заявлено вимоги про стягнення з відповідача за рахунок Державного бюджету України матеріальні збитки та моральну шкоду не змінюють предметної підсудності справи, оскільки не є вимогами про вирішення по суті публічно-правового спору.
Даному висновку кореспондує формулювання надане у ч. 2 ст. 21 КАС України в частині, що вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
Відповідно п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності;
Враховуючи викладене, суд вбачає наявність підстав для застосування нормативного припису ст. 22 КАС України та передання справи до місцевого загального суду як адміністративного суду із врахуванням правил територіальної підсудності, передбачених ч. 2 ст.19 КАС України за місцезнаходженням позивача.
Керуючись ст.ст. 18, 22, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
1. Матеріали справи № 2а-16289/09/0570 передати до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням позивача.
2. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Буряк І. В.