Ухвала від 11.09.2017 по справі 174/428/17

ЄУН 174/428/17

н/п 1-в/174/24/2017

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 вересня 2017 р. Вільногірський міський суд Дніпропетровської області у складі: головуючого - судді ОСОБА_1 ,

при секретарі - ОСОБА_2 ,

з участю представника Вільногірського ВП Жовтоводського ВП ГУНП - ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Вільногірська подання начальника Вільногірського ВП Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області про встановлення адміністративного нагляду відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в м.Зарафшан Бухарської області, Узбекистан, громадянина України, освіта професійно-технічна, не працює, мешкає по АДРЕСА_1 , раніше судимого, останній раз 15.06.2010 року Мелітопольським міським судом Запорізької області за ст.115 ч.1, 71 КК України до 8 років 6 міс. позбавлення волі, згідно ухвали Дзержинського районного суду м.Кривий Ріг Дніпропетровській області від 02.02.2016 року зараховано строк попереднього ув'язнення на підставі ст.72 ч.5 КК України,

Звільнений з Криворізської ВК в Дніпропетровській області №80 17.05.2016 року умовно-достроково на 01 рік 08 місяців 25 днів згідно ухвали Дзержинського районного суду м.Кривий Ріг Дніпропетровській області від 10.05.2016 року, -

ВСТАНОВИВ:

Начальник Вільногірського ВП Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_5 звернувся 07 вересня 2017 року до Вільногірського міського суду Дніпропетровської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , вказуючи, що останній з місць позбавлення волі був звільнений 17.05.2016 року умовно-достроково на 01 рік 08 місяців 25 днів згідно ухвали Дзержинського районного суду м.Кривий Ріг Дніпропетровській області від 10.05.2016 року на підставі ст.81 КК України. 19.05.2016 року ОСОБА_4 було письмово попереджено про недопустимість скоєння адміністративних правопорушень та можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, однак останній висновків не зробив, на шлях виправлення не став, притягувався до адміністративної відповідальності 18.07.2016 року, по ч.1 ст.178 КУпАП, за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях, за що накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження. Після чого ОСОБА_6 повторно неодноразово попереджувався дільничними офіцерами поліції про недопустимість скоєння адміністративних правопорушень та можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду. Однак, притягувався до адміністративної відповідальності 06.06.2017 року по ч.1 ст.175-1 КУпАП за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях, та 08.06.2017 року по ч.2 ст.178 КУпАП за появу в п'яному стані в громадському місці, за що накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн. На профілактичні бесіди ОСОБА_6 реагував негативно. На підставі п. «в» ст.3 та ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», просить вирішити питання про встановлення відносно раніше засудженого ОСОБА_4 адміністративного нагляду, з встановленням відповідних обмежень.

В судовому засіданні представник Вільногірського ВП Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 подання підтримав, посилаючись на вищевказані обставини. Пояснив, що вважає доцільним встановити строк адміністративного нагляду 1 рік.

Засуджений ОСОБА_4 пояснив, що дійсно в травні 2016 р. звільнився з місць позбавлення волі умовно-достроково. На даний час постійного місця проживання не має, періодично проживає з матір'ю або за місцем тимчасової роботи, працює на будівництві по договорам з приватними особами. Притягувався до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов'язані з вживанням алкоголю, вживав алкогольні напої з приводу свят та поминок батька. Проти клопотання не заперечує.

Вислухавши сторони, дослідивши письмові матеріали справи, суд прийшов до висновку, що подання не підлягає задоволенню по наступним підставам.

Так, відповідно п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі

злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за

умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або

умовно-дострокового звільнення від відбування покарання,

незважаючи на попередження органів Національної поліції,

систематично порушують громадський порядок і права інших громадян,

вчиняють інші правопорушення.

Відповідно п. «в» ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставами для встановлення адміністративного

нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб,

зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.

Відповідно ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу

Національної поліції.

У поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує

встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник

органуНаціональної поліції щодо поведінки піднаглядного та обґрунтування доцільності

таких заходів. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.

Згідно копії довідки про звільнення ОСОБА_4 /а.с.16/, останній, з 19.01.2010 р. по 17.05.2016 р. відбував покарання по вироку Мелітопольського міскрайсуду Запорізької області від 15.06.2010 р., яким був засуджений по ч.1 ст. 115, 71 КК України до 8 р. 6 місяців позбавлення волі, звільнився 17.05.2016 р. умовно-достроково на 1 р. 8 міс. 25 днів.

Відповідно до копій постанов від 18.07.2016 р., ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП у вигляді попередження, від 06.06.2017 року за ч.1 ст.175-1 КУпАП у вигляді попередження, від 08.06.2017 року за ч.2 ст.178 КУпАП у вигляді штрафу.

Разом з тим, згідно з п.4.3 Інструкції «Про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць

позбавлення волі», затвердженого Наказом МВС України,

Державногодепартаменту України з питань виконання

покарань 04.11.2003 N 1303/203, зареєстрованого в Міністерстві

юстиціїУкраїни від 15.01.2004 р. за N 46/8645, у разі встановлення факту порушення громадського порядку або прав інших громадян, учинення інших правопорушень цією особою, дільничний інспектор міліції виносить письмове попередження особи,

стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд

(додаток 10), однак матеріали справи не містять будь-яких даних про те, що ОСОБА_4 після вчинення ним адміністративних правопорушень отримував вказані попередження, під час розгляду справи судом такі дані також не надані, а відсутність вказаних даних унеможливлює вирішення питання про встановлення адміністративного нагляду, оскільки вжиття відносно особи, звільненої з місць позбавлення волі вказаних заходів, які носять характер превентивних, має по справі преюдиціальне значення.

Крім того, відповідно до п.п. 4.4., 4.5 вказаної Інструкції, у разі, якщо особа, яка підпадає під дію Закону, незважаючи на письмове попередження органів

внутрішніх справ продовжує порушувати громадський порядок і права інших громадян, учиняє інші правопорушення, за які чинним

законодавством встановлена адміністративна відповідальність,

дільничний інспектор міліції доповідає про це рапортом начальнику

міськ-райвідділу для прийняття рішення про доцільність

встановлення за нею адміністративного нагляду.

До рапорту додаються:

- копія вироку суду про попереднє засудження до позбавлення

волі; - довідка про перевірку на наявність судимостей;

- характеристика особи та матеріали, які свідчать про вчинені

особою правопорушення і накладені стягнення:

- засвідчені копії протоколів та постанов про притягнення до

адміністративної відповідальності;

- письмове попередження, винесене цій особі, стосовно якої

може бути встановлено адміністративний нагляд;

- пояснення правопорушника;

- пояснення громадян, що характеризують їх поведінку;

- пропозиції щодо застосування обмежень дій піднаглядному;

- інші матеріали.

Начальник міськ-, райвідділу, розглянувши ці матеріали,

приймає рішення щодо підготовки подання про встановлення стосовно

цієї особи адміністративного нагляду (додаток 11), підписує його

та разом з вищезазначеними матеріалами направляє до суду.

Разом з тим, в матеріалах справи відсутні і під час розгляду справи судом не надані: копія вироку суду про попереднє засудження до позбавлення

волі; довідка про перевірку на наявність судимостей; характеристика особи ОСОБА_4 , пояснення громадян, що характеризують його поведінку.

Крім того, в матеріалах справи міститься копія подання начальника Криворізької ВП № 80 від 11.05.2016 р. про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду на час звільнення, однак будь-які дані про результати його розгляду в справі відсутні і не надані під час судового розгляду справи, що фактично унеможливлює вирішення питання про встановлення адмінагляду відносно ОСОБА_7 на даний час, оскільки існує ймовірність встановлення вказаного нагляду відносно останнього на час звільнення.

До того ж, в поданні не зазначено строк, на який слід встановити нагляд відносно ОСОБА_4 , а визначення вказаного строку на свій розсуд до повноважень суду не входить.

Таким чином, достатні підстави для встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду відсутні, а у задоволенні подання слід відмовити.

Керуючись ст.3,4,5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» N 264/94-ВР від 1 грудня 1994 року зі змінами та доповненнями, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні подання начальника Вільногірського ВП Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Вільногірський міський суд Дніпропетровської області суд шляхом подачі протягом семи діб з дня її оголошення апеляційної скарги.

Головуючий - суддя: підпис ОСОБА_1