Справа № 815/4617/17
08 вересня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління Держпраці в Одеській області до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Середньофонтанський 19-Б» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Держпраці в Одеській області до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Середньофонтанський 19-Б» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Середньофонтанський 19-Б» (код ЄДРПОУ: 35503046, адреса: вул. Середньофонтанська, буд. 19, корпус Б, м. Одеса, 65039), шляхом зобов'язання Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Середньофонтанський 19-Б» (код за ЄДРПОУ: 35503046) повністю зупинення робіт з експлуатації: одинадцяти пасажирських ліфтів облік. №№ 7561, 7562, 7563, 7564, 7565, 7566, 7567, 7568, 7569, 7570, 7571 (тип, ЛП-0621, 2005 року виробництва, ПП «Ліфтмаркет»), розташованих за адресою: вул. Середньофонтанська, буд. 19, корпус Б, м. Одеса, 65039, у зв'язку із загрозою життю та здоров'ю людей.
Відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. ч. 4, 5 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до ст. 56 КАС України законними представниками органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Пунктом 4 ч.3 ст. 108 КАС України встановлено, що позовна заява повертається позивачу, якщо позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
Так, як вбачається адміністративний позов підписаний в.о. начальника Головного управління - ОСОБА_1, але до позову не надані документи щодо підтвердження його повноважень (копія положення, наказу тощо).
Згідно з ч. 2, 3 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Як вбачається з матеріалів справи, перевірка ОСББ «Середньофонтанський 19Б» проведено на підставі скарги ОСОБА_2, яку було направлено до Головного управління Держпраці в Одеській області Департаментом міського господарства Одеської міської Ради листом від 10.05.2017 року №В-946, проте належним чином завірену копію скарги ОСОБА_2 позивачем до суду не надано та не зазначено причин неможливості надання.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
У зв'язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Недоліки повинні бути усунені шляхом надання доказів на підтвердження повноважень в.о. начальника Головного управління - ОСОБА_1 та належним чином завірену копію скарги ОСОБА_2
Керуючись ст. ст. 105, 106, ч. 1 ст. 108 КАС України, -
Адміністративний позов Головного управління Держпраці в Одеській області до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Середньофонтанський 19-Б» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність в п'ятиденний строк з дня отримання ухвали усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде повернутий позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.А. Левчук