Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про залишення позовної заяви без руху
08 вересня 2017 року Справа № 805/3143/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кочанова П.В. розглянувши подання Головного управління ДФС у Донецькій області до Приватного акціонерного товариства «КДЗ» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків, -
Головне управління ДФС у Донецькій області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з поданням до Приватного акціонерного товариства «КДЗ» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків, а саме: підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків Приватного акціонерного товариства « КДЗ» (ЄДРПОУ).
Ознайомившись із поданням та доданими до нього документами, суд дійшов висновку про необхідність залишення подання без руху з огляду на наступне.
Частиною 3 ст.183-3 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) передбачено, що подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити: найменування адміністративного суду; найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника; найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті; підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; перелік документів та інших матеріалів, що додаються; підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
Частиною третьою ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
За визначенням статті 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до частини першої статті 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Одночасно Закон України «Про судовий збір» визначає випадки, коли судовий збір не підлягає сплаті шляхом виключення відповідних заяв із числа об'єктів справляння та судового збору та встановлення пільг щодо слати судового збору.
Так, вичерпний перелік заяв, за подання яких не справляється судовий збір наведено у частині другій статті 3 Закону України «Про судовий збір», а пільги щодо сплати судового збору встановлені у статті 5 цього Закону.
Виходячи зі змісту статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, подання є підставою для здійснення провадження у справі за зверненням органів доходів і зборів за особливою процедурою, а тому, відповідно, вважається особливою формою позовної заяви, яка є об'єктом справляння судового збору.
Суд звертає увагу, що подання органу доходів і зборів не визначено у частині другій статті 3 Закону України «Про судовий збір», а органи доходів і зборів не мають пільг щодо сплати судового збору відповідно до статті 5 Закону України «Про судовий збір».
З таких підстав, позивач зобов'язаний додати до подання документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір».
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011р. № 3674-VІ, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VІ за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано: суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1600 грн.
Разом з цим, ГУ ДФС у Донецькій області до подання не додано доказів на підтвердження сплати судового збору та зарахування його до спеціального фонду Державного бюджету України.
Крім цього, в прохальній частині подання позивач просив підтвердити обґрунтованість адміністративного арешту майна платника податків Приватного акціонерного товариства «КДЗ». Втім, ГУ ДФС у Донецькій області не зазначено у поданні щодо якого саме рішення застосований адміністративний арешт майна платника податків відносно Приватного акціонерного товариства « КДЗ».
В контексті викладеного, суд дійшов висновку, що подання не відповідає вимогам частини третьої статті 183-3 та частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини четвертої статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, в разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.
Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
Частиною 11 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що на встановлення строків, установлених цією статтею, не поширюються правила статті 103 цього Кодексу. Строки визначені цією статтею, обчислюються годинами і закінчуються із закінченням години, на яку припадає таке закінчення. Строки визначені цим підпунктом, не включають добові години, що припадають на вихідні та святкові дні.
Зважаючи на вищевикладене, суд прийшов до висновку про наявність правових підстав для залишення подання без руху із встановленням позивачу строку до 16 год. 00 хв. 11 вересня 2017 року для усунення недоліків шляхом подання до суду: доказів сплати судового збору за звернення до суду з поданням у розмірі 1 600,00 грн. та зазначенням (уточненням) в прохальній частині подання відносно якого рішення застосовано адміністративний арешт майна платника податків до Приватного акціонерного товариства «КДЗ».
Враховуючи викладене та керуючись ч. 3 ст. 106, ст.ст. 108, 160, 165, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Подання Головного управління ДФС у Донецькій області до Приватного акціонерного товариства «КДЗ» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків - залишити без руху.
Встановити заявнику строк до 16 год. 00 хв. 11.09.2017 року для усунення недоліків подання.
Попередити Головне управління ДФС у Донецькій області про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Роз'яснити заявнику, що повернення подання не є перешкодою для повторного звернення з ним до суду після усунення його недоліків, але не пізніше ніж потягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Кочанова П.В.