Ухвала від 07.09.2017 по справі 805/2094/17-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про зупинення провадження у справі

07 вересня 2017 року Справа № 805/2094/17-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кочанова П.В., при секретарі судового засідання Притулі С.С., розглянувши у судовому засіданні матеріали адміністративного позова Державної служби України з питань праці до Селянського ( фермерського) господарства «Афродіта» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), шляхом зобов'язання повного зупинення ведення робіт з експлуатації,

за участю сторін,-

від позивача - Кудлаєнко В.Г., довіреність № 43 від 18.07.2017 року

від відповідача - Тарасов Ю.В., довіреність № 14 від 01.06.2017 року

Хачхараджи Є.І., довіреність № 7 від 01.03.2017 року

ВСТАНОВИВ:

30 травня 2017 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Держаної служби України з питань праці до Селянського ( фермерського) господарства «Афродіта» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду( контролю), шляхом зобов'язання повного зупинення ведення робіт з експлуатації, а саме: технологічного устаткування, лінійних частин та їх елементів системи газопостачання природним газом і газовикористовуюче обладнання, яке експлуатується СФГ «Афродіта», встановленого на території виробничого комплексу хлібозаводу; експлуатацію посудини реєстр. № Д1282/Ап, що працює під тиском; експлуатацію машин , механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що експлуатується (застосовується) без декларації матеріально - технічної бази роботодавця вимогам чинного законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки; таль ланцюгова, яка знаходиться у гаражі СФГ «Афродіта»; дежепод'ємоопрокідиватель ПО - 1; роботи в електроустановках працівниками, що не пройшли щорічне навчання і перевірку знань з безпечної експлуатації електроустановок; вантажопідіймальна установка (електроталь) в моторному цеху авто гаража; вантажопідіймальна установка (електроталь) в ремонтній зоні автогаража; роботи з управління електричними талями працівниками, які не пройшли навчання, у зв'язку з загрозою життю людей.

01 червня 2017 року судом була постановлена ухвала про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі № 805/2094/17-а без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі та встановлено відповідачу десятиденний строк з дня одержання копії даної ухвали для надання до суду письмових заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову.

14 червня 2017 року відповідач до суду надав письмові заперечення проти адміністративного позову.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 16 червня 2017 року призначено справу № 805/2094/17-а до розгляду.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 03 липня 2017 року зупинено провадження по справі до 07 вересня 2017 року.

В судовому засіданні представник позивача заявив письмове клопотання про уточнення позовних вимог, в яких просив суд розглядати адміністративну справу за виключенням позовних вимог, щодо: роботи в електроустановках працівниками, що не пройшли щорічне навчання і перевірку знань з безпечної експлуатації електроустановок та роботи з управління електричними талями працівниками, які не пройшли навчання у зв'язку з загрозою життю людей.

Відповідно до статті 137 КАС України, позивач може протягом всього часу судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи.

В контексті викладеного суд задовольнив клопотання позивача про уточнення позовних вимог.

Також, у судовому засіданні представником позивача заявлено клопотання про зупинення провадження у справі №805/2094/17-а у зв'язку з обставинами, що стали відомі під час судового засідання, необхідністю надання додаткових доказів та уточнення позовних вимог позивачем.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі за наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору - до терміну, встановленого судом.

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до 26 вересня 2017 року для надання додаткових доказів та уточнення позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 58, 137, 156, 160, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання позивача про уточнення позовних вимог задовольнити.

Клопотання позивача про зупинення провадження в адміністративній справі № 805/2094/17-а - задовольнити.

Зупинити провадження по адміністративній справі № 805/2094/17-а до 26 вересня 2017 року о 13-00 год.

Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі, якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, складеної в повному обсязі.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Кочанова П.В.