Ухвала від 04.09.2017 по справі 910/2160/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

УХВАЛА

04.09.2017 Справа № 910/2160/17

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Імперіал-СІ"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Імперіал-СІ"

про банкрутство

Суддя Яковенко А.В.

Представники :

від позивача (боржника)Короткий Є.В.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ :

У лютому 2017 року до Господарського суду м. Києва надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Імперіал-СІ" про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Імперіал-СІ"

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.02.2017 № 910/2160/17 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Імперіал-СІ" було прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 20.02.2017 р.

Судове засідання, призначене на 20.02.2017, не відбулось у зв'язку з перебуванням судді Яковенко А.В. на лікарняному.

Після виходу судді Яковенко А.В. з лікарняного, суд ухвалою від 22.02.2017 призначив розгляд справи у судовому засіданні на 06.03.2017.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 06.03.2017 порушено провадження у справі №910/2160/17 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Імперіал-СІ" та призначено наступний розгляд справи у підсумковому засіданні на 13.03.2017.

Постановою Господарського суду м. Києва від 13.03.2017 Товариство з обмеженою відповідальністю "Імперіал-СІ" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру банкрута, ліквідатором призначено Голову ліквідаційної комісії Федоренко В.П.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 19.04.2017 визнано кредитором Товариства з обмеженою відповідальністю "Імперіал-СІ" - Товариство з обмеженою відповідальністю "Акамант" на суму 41 200,00 грн., з яких 3200, 00 грн. - перша черга задоволення вимог, 38 000,00 грн. - четверта черга задоволення вимог.

До Господарського суду м. Києва надійшов звіт ліквідатора.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 25.04.2017 призначено розгляд справи у судовому засіданні на 15.05.2015.

13.05.2017 до господарського суду м. Києва надійшла заява ОСОБА_4 про введення процедури санації боржника, участі в санації у якості інвестора та заміну ліквідатора.

15.05.2017 до Господарського суду м. Києва надійшла заява арбітражного керуючого Агафонова О.Ю. про участь у справі.

15.05.2017 до господарського суду м. Києва надійшла заява ОСОБА_6 про введення процедури санації боржника, участі в санації у якості інвестора та заміну ліквідатора.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 15.05.2017 відкладено розгляд справи у судовому засіданні на 07.06.2017.

29.05.2017 до господарського суду м. Києва надійшла заява ОСОБА_7 про введення процедури санації боржника, участі в санації у якості інвестора та заміну ліквідатора.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 29.05.2017 відкладено розгляд справи у судовому засіданні на 21.06.2017.

21.06.2017 до Господарського суду м. Києва надійшли пояснення ліквідатора.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 21.06.2017 відкладено розгляд справи у судовому засіданні на 26.06.2017.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 26.06.2017 відкладено розгляд справи у судовому засіданні на 31.07.2017.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 31.07.2017 відкладено розгляд справи у судовому засіданні на 04.09.17.

В судове засідання 04.09.2017 з'явився представник заявника (боржника), який надав пояснення по справі.

04.09.2017 в судовому засіданні судом розглянуто клопотання представника ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_7 про відкладення розгляду справи.

У зв'язку із неодноразовим відкладенням розгляду справи та клопотань, суд відмовляє у задоволенні даного клопотання.

В судовому засіданні судом також, розглянуто заяви ОСОБА_6 від 15.05.2017, ОСОБА_4 від 13.05.2017 ОСОБА_7 від 29.05.2017 про введення процедури санації, участі в санації у якості інвестора та заміну ліквідатора та призначення нового ліквідатора по справі та встановлено таке.

В обґрунтування, з поміж іншого, заявники посилаються на штучне доведення підприємства до банкрутства, зацікавленість ліквідатора банкрута у справі, однак на підтвердження доводів до зави не надано достатніх та законних доказів.

У поданих заявах заявники зазначають про те, що завдяки введення процедури санації можливе відновлення платоспроможності підприємства, оскільки вони можуть виступити інвесторами по справі та збільшити статутний капітал, що забезпечує погашення заборгованості банкрута.

Слід зазначити, що, окрім фінансової інвестиції для погашення кредиторських вимог, санаційних заходів щодо відновлення платоспроможності боржника із зазначенням переліку конкретних дій щодо їх реалізації в процедурі санації, суду не надано.

Відповідно до п. 10 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" фізичні особи та/або юридичні особи, які бажають взяти участь у санації боржника (далі- інвестори), можуть подати розпоряднику майна заяву про участь у санації боржника та свої пропозиції щодо санації боржника (план санації, тощо).

Згідно із положеннями ч. 2 ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за клопотанням комітету кредиторів або інвесторів, або власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) банкрута чи з власної ініціативи господарський суд може прийняти рішення про введення процедури санації й після визнання боржника банкрутом у разі наявності плану санації та до початку продажу майна банкрута.

Однак, процедура ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за якою здійснюється ліквідація у даній справі не передбачає переходу до процедури санації.

Відповідно до ч. 2 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.

Як вбачається з матеріалів справи, провадження у даній справі про банкрутство ТОВ "Імперіал-СІ" здійснюється, в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Аналіз наведених норм дає підстави зробити висновок про те, що визнання боржника банкрутом та відкриття щодо нього ліквідаційної процедури не перешкоджає застосування до боржника в подальшому процедур санації та мирової угоди, за винятком спрощеної процедури банкрутства, передбаченої статтею 95 Закону, оскільки метою введення останньої є припинення (ліквідація) господарюючого суб'єкта.

За таких обставин суд дійшов до висновку про неможливість застосування процедури санації до ТОВ "Імперіал-СІ", оскільки провадження у даній справі порушено за спрощеною процедурою ст. 95 Закону.

Щодо заміни ліквідатора, то слід зазначити, що звернення до Господарського суду з клопотанням про припинення повноважень і призначення нового арбітражного керуючого належить до компетенції комітету кредиторів.

Згідно з ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Як вбачається з матеріалів справи, ліквідатором боржника було надано суду обґрунтовані пояснення по суті поданої заяви, звіт за наслідками проведеної ліквідаційної процедури, що свідчить про виконання ним покладених на нього обов'язків. Заявниками не надано належних і допустимих доказів щодо неналежної роботи чи поведінки ліквідатора банкрута.

Заяви від ліквідатора про звільнення від виконання ним обов'язків, скарг на дії ліквідатора від кредиторів у матеріалах справи відсутні. Також, виходячи із матеріалів справи, жодної підстави, передбаченої Законом, щодо звільнення ліквідатора від виконання обов'язків немає.

Також, нормами ч.1 ст. 29 Закону про банкрутство встановлюють порядок участі інвестора зборами кредиторів та судом рішення про визнання такої особи - учасником провадження у справі про банкрутство.

Отже, ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7 не наділені повноваженнями ініціювати перед судом питання щодо переходу до процедури санації у справі про банкрутство ТОВ "Імперіал-СІ".

У зв'язку із встановленими обставинами та наведеними законодавчими положеннями, заяви ОСОБА_6 від 15.05.2017, ОСОБА_4 від 13.05.2017 ОСОБА_7 від 29.05.2017 про введення процедури санації, участі в санації у якості інвестора та заміну ліквідатора, призначення нового ліквідатора по справі, підлягають відхиленню.

За наведених обставин, керуючись Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні клопотання про відкладення розгляду справи від 04.09.2017 відмовити.

2. У задоволенні заяв ОСОБА_6 від 15.05.2017, ОСОБА_4 від 13.05.2017 ОСОБА_7 від 29.05.2017 про введення процедури санації, участі в санації у якості інвестора та заміну ліквідатора та призначення нового ліквідатора по справі, відмовити.

3. Копію ухвали направити учасникам провадження у справі про банкрутство.

Суддя А.В.Яковенко