Постанова від 06.09.2017 по справі 243/7342/17

2-а/243/450/2017

243/7342/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 вересня 2017 року м. Слов'янськ

приміщення суду за адресою: м. Слов'янськ, вул. Добровольського, 2

Слов'янський міськрайонний суд в складі:

головуючого судді Сидоренко І.О.,

при секретарі судового засідання Рудь Т.В.,

за участю позивача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2

представника відповідача Братчик А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі № 11 Слов'янського міськрайонного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Слов'янського міськрайонного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії. Дана позовна заява мотивована тим, що позивач з 07.11.2015 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області як отримувач пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», був звільнений у зв'язку з виходом на пенсію з посади інспектора ДПС взводу №5 батальйону ДПС ДАІ УДАІ ГУМВС України в Донецькій області, спеціальне звання - прапорщик міліції. Відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з державної служби та деяких інших осіб», чинної на час виходу відповідача на пенсію 06.11.2015 року, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більше як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначенні за цим законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому КМУ, у строки, передбачені ч.2 ст.51 цього закону.

Згідно з ст.22 Конституції України закріплені нею права та свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

З питань призначення та перерахунку пенсії повинно застосовуватись законодавство, яке діяло на момент виходу особи на пенсію.

Згідно з ч.3 ст.63 вищевказаного закону в редакції, чинній на сьогоднішній день, перерахунок пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

КМУ прийняв дві постанови: №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і №947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 року №268». Цими постановами встановлені високі розміри грошового забезпечення працівників поліції за посадові оклади і спеціальні звання. Вони значно підвищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Постановою КМУ від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських національної поліції» встановлено, що згідно з Додатком №1 до цієї постанови оклад за спеціальним званням «прапорщик поліції» складає 2200 грн., згідно з Додатком №7 до зазначеної постанови посадовий оклад «інспектора патрульної поліції» складає 1000 грн., та Додатку №11 визначено розмір надбавки за стаж служби в поліції, відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальні звання понад 25 років становить 50 відсотків. Крім того зараз на вказаній посаді також нараховуються премія, надбавки, які прямо не вказані у цій постанові, але на які нараховуються страхові внески та які повинні включатися до загальної зарплати для розрахунку пенсії.

Згідно з положеннями п.12 розділу ХІ п.9 ЗУ «Про Національну поліцію» «Прикінцеві та перехідні положення» вказано, що працівникам міліції, які у визначеному цим законом порядку прийняті на службу до поліції, наказами про призначення на відповідні посади одночасно присвоюються відповідні спеціальні звання поліції відповідно до такої схеми співвідношення спеціальних звань - підполковник міліції - підполковник поліції. Таким чином ЗУ «Про Національну поліцію» визначено відповідність посад та спеціальних звань працівників міліції та працівників поліції.

В зв'язку з викладеним вважає, що відповідач зобов'язаний здійснити йому перерахунок раніше нарахованої пенсії.

25.07.2017 року позивач звернувся до відповідача з проханням здійснити перерахунок пенсії згідно з діючим законодавством. Проте, відповідач відмовив у перерахунку пенсії, не зважаючи на надходження довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на ім'я позивача.

Згідно з довідкою Голови ліквідаційної комісії №3771 від 26.05.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, змінено такі види грошового забезпечення: посадовий оклад підвищено до 2470,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням прапорщик міліції підвищено до 2000,00 грн., надбавка за вислугу років підвищена до 1735,00 грн.

Просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідача у нездійсненні позивачеві перерахунку пенсії за вислугою років з 01.01.2016 року, визнати протиправним та скасувати рішення № 39 Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 28.07.2017 року про відмову в перерахунку пенсії та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії за вислугу років з 01 січня 2016 року та виплачувати її на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням довідки наданої Головою ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області про розмір грошового забезпечення співробітника поліції, який займає посаду, інспектора стройового підрозділу ГУНП в Донецькій області, зі спеціальним званням майор поліції, з вислугою років 24 роки.

Відповідачем - Головним Управлінням ПФУ в Донецькій області надано суду письмове заперечення на позов, яке обґрунтовано наступним. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Оскільки пенсія - щомісячна виплата, то позивач повинен був дізнатися про порушення свого права на час її отримання.

Перерахунок раніше призначених пенсій проводиться на підставі звернення з відповідною заявою та належним пакетом документів та здійснюється з моменту надходження всіх необхідних документів.

Відповідно до ч.1 ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Як випливає з Рішення КСУ від 09.02.1999 року №1/99-рп, ч.1 ст.58 Конституції України щодо дії нормативно-правового акту в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Отже, вимоги позивача щодо здійснення перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в редакції станом на 01.10.2011 року не містить законних підстав, оскільки позивач вимагає здійснення перерахунку пенсії з 01.01.2016 року.

ПФУ повідомив головне управління про необхідність підготовки та надання ліквідаційними комісіями списків осіб, які мають право на перерахунок пенсій.

На виконання означеного листа головним управлінням направлено до голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії.

Позивач вимагає здійснення перерахунку пенсії на підставі довідки, яка була видана на підставі постанови КМУ №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», якою було установлено складові грошового забезпечення.

Даною постановою зазначено, що видатки, пов'язані з набранням чинності цією постановою, здійснюються в межах асигнувань на грошове забезпечення, передбачених у державному бюджеті.

Виплата пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Щорічно в Державному бюджеті України закріплюються суми видатків на реалізацію окремих законодавчих актів, у т.ч. і суми видатків, які перераховуються ПФУ для виплати пенсій особам, призначених відповідно до вищевказаного закону.

Будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення. Бюджетні призначення, джерелом фінансування яких є державний бюджет, визначаються законом про Державний бюджет України.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 року №1801 не передбачені кошти на перерахунок пенсій військовослужбовцям по новим окладам поліції (за постановою №988), виплата означених пенсій проводиться в межах передбачених видатків.

Взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань є порушенням бюджетного законодавства, за що передбачена кримінальна відповідальність.

ПФУ повідомив головне управління про необхідність підготовки та надання ліквідаційним комісіям списків осіб, які мають право на перерахунок пенсій. Перерахунок та виплату перерахованих пенсій забезпечити після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Одночасно ПФУ повідомив про формування потреби в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлення до Мінсоцполітики України.

Вважають, що головне управління діяло в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України і не порушило прав позивача, в зв'язку з чим просить відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

В судовому засіданні позивач, ОСОБА_1, та його представник, ОСОБА_2, позовні вимоги підтримали, обґрунтування навели аналогічні, викладеним в позовній заяві, на задоволенні позовних вимог наполягали.

Представник відповідача, Братчик А.О., що діє на підставі довіреності №15946/08 від 23.12.2016 року, в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, просив відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду спору по суті, суд встановив наступне.

Сторонами не оспорюється та обставина, що позивач з 07.11.2015 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області як отримувач пенсії за вислугу років, призначеної відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Спірним є питання правомірності відмови в перерахунку пенсії за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Вирішуючи питання правомірності відмови відповідача в здійсненні перерахунку пенсії позивачу суд виходить з наступного.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції Закону від 07 листопада 2015 року) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з абзацом 2 пункту 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" (згідно з Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до статті 102 Закону України "Про Національну поліцію" пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року №900-VIII статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Таким чином, суд доходить до висновку, що збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 №988.

Відсутність в бюджеті Пенсійного фонду України на 2017 рік коштів на фінансування перерахунку пенсії за Постановою № 988 не може бути законної підставою для відмови в перерахунку пенсії позивачу, як колишньому працівнику міліції.

Відповідно до п. 2 Порядку № 45 на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, нормами Порядку № 45 передбачено наступний порядок дій для здійснення перерахунку пенсій:

* Міністерство внутрішніх справ України повідомляє Пенсійний фонду України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення (п. 2 Постанови № 45);

* Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України (абз. 2 п. 2 Постанови № 45);

* Головні управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком (абз.3 п.2, абз.1, 2 п.3 Постанови № 45).

Абзацом 1 пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Зазначене не суперечить вимогам пункту 2 Порядку № 45.

Як зазначає відповідач в своєму запереченні, ПФУ повідомив головне управління про необхідність підготовки та надання ліквідаційними комісіями списків осіб, які мають право на перерахунок пенсій. На виконання означеного листа головним управлінням направлено до голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії.

26.05.2017 року головою ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Донецькій області надана довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, яка була надана Головному управлінню ПФУ в Донецькій області.

Отже, на час розгляду справи відповідачем виконанні всі необхідні дії, передбачені Порядком для здійснення позивачу перерахунку пенсії, однак, фактично перерахунок пенсії ОСОБА_1 не здійснений. Доказів, які б спростовували даний висновок суду відповідачем не надано.

Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Отже, суд доходить до висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії з 01.01.2016 року.

Виходячи з вищенаведеного, суд доходить до висновку, що вимога позивача щодо зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії за вислугу років з 01 січня 2016 року є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Одночасно, суд приходить до висновку про протиправність Рішення № 38 Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 28.07.2017 року «Про відмову в перерахунку пенсі за вислугу років ОСОБА_1», оскільки на момент прийняття даного рішення - 28.07.2017 року - відповідач був повідомлений про підстави проведення перерахунку пенсій, були складені та передані органу, уповноваженому видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій відповідні списки, була підготовлена відповідна довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. У зв'язку з чим суд доходить до висновку про необхідність задоволення позовної вимоги щодо скасування даного рішення відповідача.

Також, суд вважає, що підлягає задоволенню вимога позивача в частині перерахунку пенсії з урахуванням довідки наданої Головою ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №3771 від 26.05.2017 року та виплатою різниці у пенсії з 01.01.2016 року.

З урахуванням наведених обставин та правових норм, суд доходить до висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню в повному обсязі.

При зверненні до суду позивачем були понесені судові витрати по сплаті судового збору у сумі 640,00 грн., які відповідно до положень статей 87,94 та 98 КАС України, з урахуванням задоволення судом позовних вимог, підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 100,104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" N900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", № 947 від 18 листопада 2015 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. №268" суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо нездійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області №38 від 28.07.2017 року про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України Донецької області провести ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, перерахунок та виплату різниці пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» чинного станом на 06.11.2015 року, з урахуванням довідки Голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області №3771 від 26.05.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, починаючи з 1 січня 2016 року.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України Донецької області (юридична адреса: 84122 Донецька область, місто Слов'янськ, площа Соборна,3; код ЄДРПОУ 13486010) на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, витрати по сплаті судового збору у сумі 640 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України Донецької області.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийнятті постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Слов'янського

міськрайонного суду І О.Сидоренко