Ухвала від 05.09.2017 по справі 456/503/17

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2017 рокуЛьвів№ 876/8664/17

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Гудима Л.Я.,

суддів: Довгополова О.М., Святецького В.В.,

за участю секретаря судового засідання: Керод Х.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 15 березня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради про визнання нечинним запису,-

ВСТАНОВИВ:

В лютому 2017 року позивач - ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради, в якому просила визнати нечинним запис щодо подачі довідки про доходи (аліменти) у заяві про призначення соціальної допомоги від 27.01.2017 року №55.

В обґрунтування своїх позовних вимог посилалася на те, що відповідачем 27.01.2017 прийнято та зареєстровано за № 55 її заяву про допомогу на дітей одиноким матерям. При цьому, у розписці-повідомленні відповідальною особою Управління зазначено, що для розгляду заяви необхідно подати до 27.02.2017 року довідку про доходи (аліменти).

Постановою Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 15 березня 2017 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись з вищезазначеною постановою суду першої інстанції, ОСОБА_1 оскаржила її в апеляційному порядку, яка, покликаючись на неповне з»ясування судом обставин, що мають значення для справи, недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими, порушення судом норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким адміністративний позов задовольнити, з підстав, викладених у своїй апеляційній скарзі.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України у зв»язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи апелянта у їх сукупності, колегія суддів дійшла переконання, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступних підстав.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, що 27 січня 2017 року позивач звернулась до управління із заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям та декларацією.

Заяву та документи на 6-ти аркушах прийнято спеціалістом управління та зареєстровано за №55.

При зверненні позивача в управління 27.01.2017 року за призначенням допомоги спеціалістом управління відповідно до вимог Інструкції, заповнено відривний талон заяви (повідомлення) і у зв»язку з подачею позивачем неповного комплекту документів для отримання допомоги надано термін для подачі таких документів з їх переліком.

Зокрема зазначено, що необхідно подати: довідку з ЖЕКУ про склад сім»ї та довідку про доходи( аліменти).

Відмовляючи в задоволенні адміністративного позову, суд першої інстанції виходив з правомірності дій відповідача щодо зобов»язання ОСОБА_1 подати довідку про доходи (аліменти).

Колегія суддів апеляційного суду погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає їх вірними, такими що відповідають нормам матеріального права та обставинам справи з огляду на наступне.

Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачених Конституцією України та іншими Законами України.

У відповідності до вимог ч. 1 ст. 18-3 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновителям (вдовам, вдівцям), матері (батьку), у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах 1-ІV рівнів акредитації, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім»ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців перед місяцем звернення за призначенням допомоги.

Умови призначення і виплати таких видів державної допомоги сім»ям з дітьми, передбачених Законом України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» визначає Порядок призначення і виплати державної допомоги сім»ям з дітьми, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року №1751 (далі - Порядок).

У відповідності до п. 34 Порядку середньомісячний сукупний дохід сім»ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім»ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги. До складу сім»ї особи, що звертається за призначенням зазначеної допомоги, включаються чоловік (дружина); рідні, усиновлені та підопічні діти віком до 18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації і не мають власних сімей незалежно від місця проживання або реєстрації; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв»язку з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім»єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. До складу сім»ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні.

З наведеного слід дійти висновку, що для визначення розміру соціальної допомоги на дітей одиноким матерям слід визначити середньомісячний сукупний дохід сім»ї, який вираховується на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан.

Отже, колегія суддів дійшла висновку, що беззаперечним є факт подачі довідки про доходи для визначення розміру соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, а дії відповідача щодо зобов»язання ОСОБА_1 подати довідку про доходи (аліменти) в заяві від 27.01.2017 року №55 є правомірними та такими, що відповідають нормам чинного законодавства, через що позовні вимоги є безпідставними та необґрунтованими, а відтак задоволенню не підлягають.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не знаходить і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.

Керуючись статтями 160, 183-2, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 15 березня 2017 року у справі №456/503/17 - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя : Л.Я. Гудим

Судді: О.М. Довгополов

В.В. Святецький

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 06.09.2017 року.