ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про закриття провадження у справі
04 вересня 2017 року м. Київ№ 826/4454/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Аблова Є.В., при секретарі Борсуковської А.О., за участі представників позивача - Божка А.В., Мартишко А.Ю., розглянувши матеріали справи за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Текстранс» до управління Укртрансбезпеки у Черкаській області Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправним та скасування розрахунку плати за проїзд,-
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося товариство з обмеженою відповідальністю «Текстранс» (надалі - позивач або ТОВ «Текстранс») до управління Укртрансбезпеки у Черкаській області Державної служби України з безпеки на транспорті (надалі - відповідач) про визнання протиправним та скасування розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування №252 від 08.03.2017 року до акта про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів СА №0220016 від 08.03.2017 року на суму 410,07 євро, складеного відповідачем.
У судовому засіданні 04.09.2017 на обговорення поставлено питання про закриття провадження у справі у зв'язку з тим, що предметом даної справи є оскарження розрахунки плати за проїзд, що не є рішенням органу владних повноважень в розумінні Кодексу адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України. Суд зазначає, що розрахунок плати за проїзд не є рішенням органу владних повноважень в розумінні КАС України, оскільки сам по собі розрахунок не породжує правових наслідків та не порушує прав, свобод та інтересів позивача, а отже не може бути розглянутий в порядку адміністративного судочинства.
Пунктом першим ч. 1 ст. 157 КАС України встановлено, що суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Частиною другою цієї ж статті Кодексу передбачено, що якщо провадження у справі закривається з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі, та роз'яснює позивачу, що заявлені позовні вимоги належить розглядати в порядку господарського судочинства.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 157, ст.ст. 160, 165 КАС України, суд, -
Закрити провадження у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Текстранс» до управління Укртрансбезпеки у Черкаській області Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправним та скасування розрахунку плати за проїзд.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.
Суддя Є.В. Аблов