про залишення позовної заяви без руху
05 листопада 2010 року справа № 2а-5287/10/2370
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Чубар Т.М., розглянувши матеріали адміністративного позову.
поданого кандидатом у депутати ОСОБА_1 міської ради Черкаської області ОСОБА_2 ОСОБА_1 міської виборчої комісії Черкаської області про визнання дій членів міської виборчої комісії щодо порядку перерахунку голосів незаконними та визнання недійсними виборів.
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся кандидат у депутати ОСОБА_1 міської ради Черкаської області ОСОБА_2, в якому просить:
визнати дії голови та членів ОСОБА_1 міської виборчої комісії Черкаської області щодо порядку перерахунку голосів та заборони знаходження в приміщенні ОСОБА_1 міської виборчої комісії Черкаської області незаконними;
визнати «вибори депутатів Верховної Ради. Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» в м. Каневі Черкаської області недійсними;
винести окрему ухвалу суд щодо порушень законодавства ОСОБА_1 міською виборчою комісією Черкаської області при здійсненні повноважень по організації та проведенню виборів 31 жовтня 2010 року в м. Каневі Черкаської області та направити її на розгляд Центральної виборчої комісії України для відповідного реагування.
Вивчивши позовну заяв , суддя вважає, що вона не відповідає вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому повинна бути залишена без руху виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються, зокрема зміст позовних вимог згідно з ч. З статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги. Тобто адміністративний позов в обов'язковому порядку має містити зміст позову, який включає предмет і підстави позову, а саме матеріально-правові вимоги особи, яка звертається до адміністративного суду з позовом до відповідача га обставини справи і норми права, якими позивач обгрунтовує свої вимоги.
При цьому згідно ч. З статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії: встановлення наявності чи відсутності компетенціі (повноважень) суб'єкта владних повноважень, примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Кандидатом у депутати ОСОБА_1 міської ради Черкаської області ОСОБА_2 в адміністративному позові, як зазначалось вище, ставиться питання щодо визнання «виборів депутатів Верховної Ради, Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» в м. Каневі Черкаської області недійсними, що не відповідає вимогам чинного процесуального законодавства, а отже підлягає приведенню у відповідність до ч. З статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.
Окрім того, не наведено позивачем і норм права, якими останній обгрунтовує свої вимоги, з підтвердженням обставин відповідними доказами, про які відомо позивачу і які можуть бути використані судом, адже кандидатом у депутати ОСОБА_1 міської ради Черкаської області ОСОБА_2 до адміністративного позову не надано жодного доказу в підтвердження викладених в позовній заяві фактів.
Відсутність в позовній заяві чітко викладених обставин з посиланням на конкретні рішення, дії чи бездіяльність відповідача позбавляє суд можливості визначити чи не пропущений позивачем дводенний строк на подання позовної заяви, передбачений ч. 6 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно надати строк для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст. ст. 105. 106. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву, подану кандидатом у депутати ОСОБА_1 міської ради Черкаської області ОСОБА_2 до ОСОБА_1 міської виборчої комісії Черкаської області про визнання дій членів міської виборчої комісії щодо порядку перерахунку голосів незаконними та визнання недійсними виборів, залишити без руху.
Позивачу надати строк до 08 год. 00 хв. 06 листопада 2010 року для усунення недоліків позовної заяви.
У разі невиконання вимог зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.М. Чубар