Ухвала від 27.10.2009 по справі 2а-1874/09/2770

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
УХВАЛА

Іменем України

про закриття провадження у справі

27.10.09 Справа №2а-1874/09/2770

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді: Дудкіної Т.М.,

при секретарі: Нікішенко Г.О.,

за участю:представника позивача Шишова А.Л.

представника відповідача - Смирнової Н.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні м.Севастополя адміністративну справу за позовом Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів

до товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерфлот"

про зобов'язання до вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

Севастопольське міське відділення Фонду захисту інвалідів (далі відділення Фонду) звернулося до суду з зазначеним позовом, просить зобов'язати відповідача зареєструватися в Севастопольському міському відділенні Фонду. Як на підставу своїх вимог позивач посилається на положення ч.9 ст. 19 ЗУ „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” та обґрунтовує позов тим, що відповідач не зареєструвався у відділенні Фонду, в зв'язку з чим відділення Фонду не має можливості здійснювати контроль по виконанню підприємством нормативу по працевлаштуванню інвалідів, чим завдається шкода інтересам держави, оскільки невиконання відповідачем вимог законодавства про надання звітів створює перешкоди до повноцінної діяльності Фонду, перешкоджає реалізації державної політики у цій сфері. .

У попередньому судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, наполягав на задоволенні позову.

Представник відповідача в задоволенні позову заперечувала, посилалася на відсутність у відповідача до 01.02.2010 р. обов'язку щодо обов'язкової реєстрації, звіти відповідач надає своєчасно, необхідна кількість працюючих інвалідів, виходячи із середньої чисельності працівників товариства, відповідачем забезпечена.

Вислухавши осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали позову суд вважає можливим закрити провадження у справі, виходячи з такого.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 КАС справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено статтею 17 КАС. Зокрема, згідно з пунктом 4 частини 1 цієї статті компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Відповідно до статті 104 КАС суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.

Вказані положення КАС кореспондуються із пунктом 5 частини 4 статті 50 цього ж Кодексу про те, що відповідачами в адміністративній справі можуть бути: громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Статус Фонду соціального захисту інвалідів його функції та правові основи діяльності визначено Законом України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” № 875-ХІІ /

Проте, ні вказаним Законом, ні іншими законами України не встановлено право відділень Фонду на пред'явлення адміністративних позовів до громадян України, іноземців чи осіб без громадянства, їх об'єднань, юридичних осіб, які не є суб'єктами владних повноважень про зобов'язання вчинити певні дії, зокрема зареєструватися у відділенні Фонду.

За таких обставин провадження у справі підлягає закриттю відповідно до пункту 1 частини 1 статті 157 КАС України.

Керуючись п.1.ч.1 ст 157 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Провадження у справі за позовом Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю „Інтерфлот” про зобов'язання вчинити дії, закрити.

Ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня проголошення, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, ухвала набуває законної сили через 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 5 днів з дня отримання ухвали до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Севастополя може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 10 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повторне звернення з такою самою позовною заявою не допускається.

Суддя підпис Дудкіна Т.М.

З оригіналом згідно

Суддя Дудкіна Т.М.