Справа № 500/4884/17
Провадження № 3/500/1392/17
06 вересня 2017 року суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Присакар О.Я., розглянувши матеріали, які надійшли з Ізмаїльського ВП ГУНП в Одеській області, у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, непрацюючої, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, мешкаючої за адресою: АДРЕСА_1.
про притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченої ст.. 173 КУпАП, -
Згідно наданих матеріалів, 15.08.2017 року о 23 год. 43 хв. ОСОБА_1 знаходячись у дворі будинку №5 по вул. Фанагорійській в м. Ізмаїлі Одеської області, вчинила сварку, в ході якої висловлювалась нецензурною лайкою на адресу ОСОБА_2 на дитячому майданчику, чим порушила громадський порядок і спокій громадян..
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що 15.08.2017 року о 23 год. 00 хв. вона знаходилась в дворі будинку №5 по вул. Фанагорійській в м. Ізмаїлі Одеської області, до неї чіплявся невідомий їй чоловік, висловлювався на її адресу грубою нецензурною лайкою, хватав її за руки, витягнув її з дитячої гойдалки. Вину у скоєному правопорушенні не визнає.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення серії ГП №495066 від 06.09.2017 року та інші матеріали, долучені до нього, суддя дійшов наступного висновку.
Згідно ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали, тощо.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, матеріали справи, суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення складаний із грубим порушенням вимог ст. 256 КУпАП, у зв'язку з чим суд позбавлений можливості розглянути справу по суті.
Так, КУпАП чітко визначає форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема, згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається, в тому числі, місце вчиненні і суть адміністративного правопорушення та нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В порушення вищезазначених вимог ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не зазначені свідки правопорушення, водночас до протоколу про адміністративне правопорушення додані пояснення свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, однак не були додані пояснення свідків, які були вказані в поясненнях ОСОБА_4, а саме: ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, що у сукупності позбавляє суд можливості встановити фактичні обставини справи.
За наявності зазначених порушень вимог чинного законодавства судом не може бути вирішено питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, тому протокол про адміністративне правопорушення у відношенні нього слід повернути для належного оформлення.
Такий висновок суду збігається з роз'ясненнями Пленуму Верховного Суду України, викладеними в абз. 5 п. 24 його постанови № 14 від 23.12.2005 р. «Про практику застосування судоми України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», відповідно до якої Пленум Верховного Суду України визнав правильною практику тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Керуючись ст.ст.130, 251, 256, 278-280 КУпАП, -
Матеріали про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 173 КУпАП, повернути до Ізмаїльського відділу поліції Головного управління національної поліції в Одеській області для належного оформлення, в ході якого усунути недоліки, зазначені в мотивувальній частині постанови.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_12