Постанова від 13.05.2009 по справі 2а-8839/09/2570

Справа № 2а-8839/09/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 травня 2009 р. м. Чернігів

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Сорочко Є.О.,

при секретарі Ясинському С.Г.,

з участю представника прокуратури Булавко О.В.,

представника територіального управління Головної державної інспекції

на автомобільному транспорті в Чернігівській області Смірнова О.В.,

відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Чернігівського транспортного прокурора в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області, Чернігівської міської ради до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Чернігівський транспортний прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області (далі - ТУ Головавтотрансінспекції), Чернігівської міської ради з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (далі - ФОП ОСОБА_3) про стягнення фінансової санкції в розмірі 1700 грн. Свої вимоги мотивує тим, що в результаті перевірки транспортного засобу MERCEDES-BENZ 316 CDI, номерний знак НОМЕР_1, що належить ФОП ОСОБА_3 складено акт № 069261 від 05.05.2008 р., в якому зафіксовано, що при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень по маршруту «Чернігів-Бориспіль (Аеропорт)» у водія відсутні ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг. За надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону України «Про автомобільний транспорт» на автомобільного перевізника накладається штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а тому 22.05.2008 р. було винесено постанову № 039323 про застосування фінансових санкцій до ФОП ОСОБА_3 в сумі 1700 гривень, яку відповідач в добровільному порядку не сплатив.

В судовому засіданні представник прокуратури позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

В судовому засіданні представник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві. Крім того зазначив, що надання відповідачем послуг з перевезення пасажирів в режимі нерегулярних пасажирських перевезень було встановлено по трафарету, що знаходився на лобовому склі перевіряємого транспортного засобу.

Представник Чернігівської міської ради в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надіслав письмові пояснення, в яких зазначив, що фінансові санкції накладені при перевірці дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт Головтрансінспекцією зараховуються до державного бюджету і головними розпорядниками можуть бути міністерства в особі їх керівників, а тому вирішенні даного спору Чернігівська міська рада покладається на розсуд суду.

Відповідач в судовому засіданні позов не визнав, просив в його задоволенні відмовити в повному обсязі та пояснив, що документи були відсутні, оскільки транспорт використовувався для власних потреб.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.

Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

В результаті перевірки транспортного засобу MERCEDES-BENZ 316 CDI, номерний знак НОМЕР_1, що належить ФОП ОСОБА_3, державними інспекторами ТУ Головавтотрансінспекції в Чернігівській області складено акт № 069261 від 05.05.2008 р., в якому зафіксовано, що при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень по маршруту «Чернігів-Бориспіль (Аеропорт)» у водія відсутні ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг. Водій акт підписав та зазначив, що машина нова, свідоцтва про реєстрацію відсутні в МРЕВ ДАІ.

Відповідно до ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для нерегулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Згідно з пунктами 25-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Відповідно абзац 3. ч1. ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону до автомобільних перевізників застосовуються санкції, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно довідки начальника відділу ліцензування територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області, станом на 22.05.2008 року на транспортний засіб MERCEDES-BENZ 316 CDI, номерний знак НОМЕР_1, ліцензійна картка не оформлена.

Постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Чернігівській області про застосування фінансових санкцій № 039323 від 22.05.2008р. до ПБП «Планета-авто», застосовано фінансові санкції в сумі 1700 гривень, яку відповідач не оскаржував та в добровільному порядку не сплатив.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Чернігівського транспортного прокурора в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області, Чернігівської міської ради до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими, а фінансова санкція стягненню з відповідача.

Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Чернігівського транспортного прокурора в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області, Чернігівської міської ради до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_2) фінансову санкцію в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. в доход державного бюджету на рахунок: 31118106700002 код ЄДРПОУ 22825965 КБК 21081100 МФО 853592 УДК в м. Чернігові держбюджет.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя: Сорочко Є.О.

Дата виготовлення та підписання постанови в повному обсязі - 18.05.2009р.