Справа № 2а-8147/09/2570
21 квітня 2009 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Ткаченко О.Є.,
при секретарі Маруфенко О.С.,
за участю представника позивача Ситніченко О.М.,
представника відповідача Богданович О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом Чернігівського районного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Управління агропромислового розвитку Чернігівської районної державної адміністрації Чернігівської області про стягнення штрафу, -
23 лютого 2009 року Чернігівський районний центр зайнятості - робочийорган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління агропромислового розвитку Чернігівської районної державної адміністрації Чернігівської області (далі - Управління агропромислового розвитку Чернігівської РДА) про стягнення штрафу у сумі 21467,01 грн. Свої вимоги мотивує тим, що відповідачем було порушено вимоги пункту 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення» від 01.03.1991 року № 803-ХІІ, яким передбачено обов'язок роботодавця повідомляти не пізніше як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості про вивільнення працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів), а саме Управлінням агропромислового розвитку Чернігівської районної державної адміністрації Чернігівської області не було подано звіт про заплановане вивільнення працівників за формою Ф 4-ПН (план) та звіт про фактичне вивільнення працівників за формою Ф 4-ПН (факт). У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Управління агропромислового розвитку Чернігівської районної державної адміністрації Чернігівської області зареєстроване як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Чернігівському районному центрі зайнятості.
На підставі наказу про зміни в структурі Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації від 05 листопада 2008 року № 42, відбулося фактичне звільнення ОСОБА_1, головного спеціаліста з науково-технічного прогресу відділу організації виробництва, переробки та маркетингу сільськогосподарської продукції управління агропромислового розвитку Чернігівської райдержадміністрації (а.с. 7).
Пунктом 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено, що при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників.
В порушення даної норми Закону відповідачем не було подано до Чернігівського районного центру зайнятості звіт про заплановане вивільнення працівників за формою Ф 4-ПН (план) та звіт про фактичне вивільнення працівників за формою Ф 4-ПН (факт), а саме про звільнення ОСОБА_1
Частиною 2 пункту 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення» встановлено, що у разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Згідно довідки від 23.01.2009 року № 72, виданої Управлінням агропромислового розвитку Чернігівської РДА, річна заробітна плата ОСОБА_1 складає 21467,01 грн. (а.с. 6).
В силу статті 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
У частинах 3, 4 статті 112 КАС України передбачено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Підстав для неприйняття визнання адміністративного позову судом не встановлено
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Чернігівського районного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Управління агропромислового розвитку Чернігівської районної державної адміністрації Чернігівської області є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 71, ст.ст. 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позовні вимоги Чернігівського районного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Управління агропромислового розвитку Чернігівської районної державної адміністрації Чернігівської області про стягнення штрафу задовольнити повністю.
Стягнути на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з Управління агропромислового розвитку Чернігівської районної державної адміністрації Чернігівської області (м. Чернігів, вул. Шевченка, 95-Б, код 00733688) штраф у сумі 21467 (двадцять одна тисяча чотириста шістдесят сім) грн. 01 коп. на р/р 31773975900522 в ГУДК Чернігівської області, МФО 853592, код 21402240.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.Є. Ткаченко
Дата складання та підписання повного тексту постанови -28 квітня 2009 р.