Справа № 2а-9164/09/2570
"06" травня 2009 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Сорочко Є.О.,
при секретарі Ясинському С.Г.,
з участю представника позивача Іванькової О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом державної податкової інспекції у м. Чернігові до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій, -
Державна податкова інспекція у м. Чернігові (далі - ДПІ у м. Чернігові) звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1.) про стягнення штрафних санкцій в розмірі 3198,90 грн. Свої вимоги обґрунтовує тим, що під час перевірки господарської одиниці буфет, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 та належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 працівниками ДПІ у м. Чернігові встановлено проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) без роздрукування відповідного розрахункового документу, що свідчить про порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». За результатами перевірки ДПІ у м. Чернігові складено акт № 25260673/2323 від 12.08.2008 року, на підставі якого рішенням від 18.08.2008 року № 0008262323 до відповідача застосовано фінансові санкції в розмірі 3198,90 грн. Рішення про застосування фінансових санкцій було направлено відповідачу рекомендованою кореспонденцією, але повернуто в зв'язку з закінченням терміну зберігання. Відповідно т. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала, просила його задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ФОП ОСОБА_1. (ідентифікаційний код НОМЕР_1) зареєстрований виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 28.05.1999 року та взятий на облік в ДПІ у м. Чернігові 28.01.2000 року за № 94, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця та довідкою ДПІ в м. Чернігові про взяття на облік платника податків.
Відповідно пункту 1, ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно ст. 8 вищевказаного Закону форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок, встановлюються Державною податковою адміністрацією України.
Відповідно до акту перевірки № 25260673/2323 від 12.08.2008 року щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу господарської одиниці буфет, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 та належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 працівниками ДПІ у м. Чернігові встановлено проведення розрахункових операцій через РРО без роздрукування відповідного розрахункового документу, а саме: згідно фіскальних чеків за період з 11.08.2008 р. по 12.08.2008р. на загальну суму 639,78 грн. РРО телекарт-001 фіскальний номер 2526008877, заводський номер АА 00004430 роздруковував фіскальні чеки з продажу товарів не встановленої форми. РРО роздруковував фіскальні чеки в шапці яких була забита адреса господарської одиниці: АДРЕСА_2 замість адреси: АДРЕСА_1, тобто в фіскальному чеку була відсутня адреса господарської одиниці.
Як вбачається з дозволу Управління торгівлі, послуг та розвитку підприємництва Чернігівської міської ради № 34 від 30.07.2008 року на розміщення об'єкту торгівлі Буфету, виданого ФОП ОСОБА_1 зазначена адреса господарської одиниці (буфету) АДРЕСА_1
Відповідно до п.п.3.2 п. 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 р. N 614 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 р. за N 105/5296 касовий чек на товари (послуги) повинен містити перелік обов'язкових реквізитів, в тому числі - назву та адресу господарської одиниці.
Згідно п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
На підставі акту перевірки № 25260673/2323 від 12.08.2008 року ДПІ в м. Чернігові винесено рішення № 0008262323 від 18.08.2008 року про застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 3198,90 грн.
Статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги податкової інспекції у м. Чернігові до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають задоволенню, а заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій, стягненню за рахунок коштів відповідача.
Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовні вимоги державної податкової інспекції у м. Чернігові до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 3198 (три тисячі сто дев'яносто вісім) грн. 90 коп. до державного бюджету на р/р 31110104700002, код бюджетної класифікації 21080900, одержувач - держбюджет, код 22825965, банк ГУДК в Чернігівській області, МФО 853592.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: Сорочко Є.О.
Дата виготовлення та підписання постанови в повному обсязі - 12.05.2009 року.