Справа № 2а-8811/09/2570
21 квітня 2009 р. м.Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Сорочко Є.О.,
при секретарі Ясинському .Г.,
за участю позивача ОСОБА_1
представника відповідача Акуленка В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Чернігівського обласного військового комісаріату про стягнення грошової компенсації, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Чернігівського обласного військового комісаріату (далі - Чернігівський ОВК) про стягнення заборгованості по компенсації за неотримане речове майно в розмірі 4074грн. 57 коп. Свої вимоги мотивує тим, що він проходив військову службу у Ріпкинському районному військовому комісаріаті Чернігівської області та наказом командувача Сухопутних військ Збройних сил України № 577 по особовому складу від 13.10.2008року звільнений в запас за п.63, підпунктом "в" (за станом здоров'я) Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України та наказом військового комісара Чернігівського ОВК № 242 від 15.12.2008 року виключений зі списків особового складу Чернігівського ОВК та знятий з усіх видів забезпечення. При звільненні Чернігівський ОВК не виплатив грошову компенсацію за речове майно, яке позивач не отримував під час проходження служби.
В судовому засіданні позивач позов підтримав та просив його задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, просив в його задоволенні відмовити, оскільки в Чернігівському обласному військовому комісаріаті належне позивачу майно відсутнє, а кошти на його компенсацію не вділяються.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_1 військового комісара Ріпкинського районного військового комісаріату наказом командувача Сухопутних військ Збройних сил України № 577 по особовому складу від 13.10.2008 року звільнено в запас за п.63, підпунктом "в" (за станом здоров'я) Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України з правом носіння військової форми одягу та виключений зі списків особового складу Чернігівського обласного військового комісаріату з 15.12.2008 року на підставі наказу військового комісару Чернігівського ОВК № 242 від 15.12.2008 року.
ОСОБА_1 перебував на речовому забезпеченні у Чернігівському обласному військовому комісаріаті, належне йому речове забезпечення в повному обсязі не отримував, в зв'язку з відсутністю належного майна у відповідача, що не заперечується представником відповідача та підтверджується довідкою від 15.12.2008 року виданою Чернігівським обласним військовим комісаріатом.
Відповідно до частини 1 статті 9-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», редакція якого діє на час звернення позивача до суду, речове забезпечення військовослужбовців здійснюється за нормами і в термін, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» - Держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Відповідно до п. 27 Постанови Кабінету Міністрів України № 1444 від 28.10.2004 року «Про речове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань у мирний час» військовослужбовці, звільнені у запас або відставку з правом носіння військової форми одягу, за бажанням можуть отримати речове майно, яке вони не отримали під час звільнення, або грошову компенсацію за нього за цінами на день підписання наказу про звільнення. Зазначеним особам, звільненим у запас або відставку після закінчення строку контракту, за належне їм, але не отримане протягом дії контракту речове майно виплачується грошова компенсація пропорційно часу, що минув з дня виникнення права на отримання цього майна до дати закінчення контракту, або видається речове майно на суму грошової компенсації.
Як вбачається з довідки від 15.12.2008 року виданої позивачу Чернігівським обласним військовим комісаріатом, загальна сума заборгованості за не отримане ним речове майно за період після 12.03.2000 року складає 4074,57 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, але в судовому засіданні представник відповідача не довів правомірність дій Чернігівського обласного військового комісаріату щодо несвоєчасного забезпечення позивача речовим майном.
Враховуючи, що позивач під час проходження служби несвоєчасно та не в повному обсязі забезпечувався належним йому речовим майном та був звільнений після набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України № 1444 від 28.10.2004 року «Про речове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань у мирний час», яка надає право звільненим військовослужбовцям отримувати грошову компенсацію замість неотриманого під час служби речового майна, ОСОБА_1 має право на таку грошову компенсацію.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Враховуючи викладене та з урахуванням того, що позивач не був забезпечений належним речовим майном з вини відповідача, суд вважає за необхідне позовні вимоги ОСОБА_1 до Чернігівського обласного військового комісаріату задовольнити, оскільки вони є законними та обґрунтованими та стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 грошову компенсацію за недоотримане речове майно за період після 12.03.2000 року відповідно до довідки - розрахунку від 15.12.2008 року в розмірі 4074,57 грн.
Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Чернігівського обласного військового комісаріату - задовольнити.
Стягнути з Чернігівського обласного військового комісаріату на користь ОСОБА_1 грошову компенсацію замість невиданого речового майна в розмірі 4074 (чотири тисячі сорок чотири) грн. 57 коп.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 40 (сорок) грн. 75 коп.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: Сорочко Є.О.
Дата виготовлення та підписання постанови в повному обсязі - 24.04.2009р.