Справа № 2а-8587/09/2570
15 квітня 2009 р. Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючої судді - Кашпур О.В.
при секретарі - Косолаповій М.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Чернігівській області до Виблівської сільської ради про зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач 18.03.09р. звернувся до суду з адміністративним позовом і просить зобов'язати Виблівську сільську раду виконати обов"язкові вимоги КРВ в Куликівському районі, направлені листом від 04.07.2008 року листом № 10-25/452 в частині: вжиття заходів по надходженню недоотриманої субвенції по коду 410303 «Субвенція на утримання об»єктів спільного користування» в сумі 4017 грн. від Б-Муравійської сільської ради; відшкодування незаконно виплаченої заробітної плати директору будинку культури Шульзі В.Ф. в сумі 417,10 грн. та нарахованих внесків до державних цільових фондів в сумі 150,90 грн.; відшкодування незаконних видатків по зайво перерахованих обв"язкових платежах до Пенсійного фонду в сумі 4713,78 грн.
В судовому засіданні представники Контрольно-ревізійного управління в Чернігівській області вимоги підтримали.
Представник відповідача вимоги визнала.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає наступне.
Встановлено, що відповідно до п. 1.3.6.2 Плану контрольно-ревізійної роботи КРВ в Куликівському районі на II квартал 2008 року та на підставі направлень, виданих КРВ в Куликівському районі працівниками КРВ здійснено ревізію фінансово-господарської діяльності в Виблівській сільській раді за період з 01.10.05р. по 30.06.08р.
За результатами перевірки складено акт від 02.07.2008 р.№ 10-25/20 в якому зазначено ряд порушень, зокрема встановлено, що в 2007р. та за п'ять місяців 2008 року Виблівською сільською радою недоотримано субвенції на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування в сумі 8000грн. від Бакланово-Муравійської сільської ради на утримання землевпорядника ОСОБА_1, який в штатному розписі Виблівської сільської ради значиться на повний посадовий оклад з врахуванням того, що він працює на два населених пункти - с. Виблі (утримання 0,5 штатні одиниці) і с. Б-Муравійка (утримання 0,5 штатні одиниці). Тобто 50 відсотків заробітної плати землевпорядника повинна відшкодовувати Бакланово-Муравійська сільська рада. Фактично оплата праці землевпорядника проводилась за рахунок коштів місцевого бюджету Виблівської сільської ради. Всього за 2007рік та 5 місяців 2008року нараховано та виплачено заробітної плати землевпоряднику ОСОБА_1 в сумі 13475,30 грн., 50% відсотків із яких становить 6737,21грн. (кошти які повинні надійти від Бакланово-Муравійської сільської ради на утримання 0,5 штатної одиниці). Нарахування на вказану заробітну плату складають 2560грн., з яких 50% становить 1280грн.
Зміни до бюджету сільської ради по коду 410303 „Субвенція на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування", на суму половини фактично виплаченого доходу землевпоряднику, та Б-Муравійської сільської ради в періоді, що підлягав ревізії не вносились, чим порушено підпункт 3 пункту 1 ст.19 Бюджетного кодексу України. В результаті сільською радою недоотримано доходів за кодом 410303 на суму 8017 грн.
У відповідності з п. п.2, 4 Додатку 9 Наказу Міністерства культури і туризма України №745 від 18.10.05р. „Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки", зокрема, для віднесення клубних закладів, центрів культури і дозвілля незалежно від відомчого підпорядкування, до груп за оплатою праці керівних працівників у залежності від обсягу та складності культурно-виховної роботи встановлюються такі показники: кількість постійно діючих протягом року клубних угрупувань та кількість дозвіллєвих об'єктів.
Показники кількості постійно діючих протягом року клубних угрупувань та кількості дозвіллєвих об'єктів установлюються для вказаних закладів рішенням відповідного органу управління за кожною з чотирьох груп закладів окремо.
Указані клубні заклади належать до відповідної групи за оплатою праці за умови виконання всіх показників, передбачених для цієї групи даного типу клубного закладу.
Постановою колегії управління культури Чернігівської облдержадміністрації від 25.10.96р. №15 Виблівська сільська рада віднесена до ІУ групи по оплаті праці керівників зазначених установ.
Пунктом 4 Схеми тарифних розрядів посад керівних працівників клубних закладів згідно додатку 2 затвердженого наказом Міністерства культури і туризму України №745 від 18.10.05р. „Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки" передбачено, що посадові оклади керівників стаціонарних клубних закладів з обсягом роботи нижче показників IV групи встановлюються на 10 відсотків нижче від посадових окладів, передбачених для аналогічних працівників закладів IV групи.
Ревізією дотримання законодавства при нарахуванні та виплаті працівникам посадових окладів, тарифних ставок, надбавок та доплат встановлено, що при нарахуванні посадового окладу директору сільського будинку культури Шульги В.Ф. не враховано показники кількості постійно діючих протягом року клубних угрупувань та кількості дозвіллєвих об'єктів, що повинно провадиться щорічно за результатами роботи за минулий рік відповідно до статистичної та фінансової звітності (підтвердження, підвищення або пониження групи) органом виконавчої влади, на балансі якого вони перебувають. До сільської ради директором СБК статистичні та фінансові звіти про роботу (план роботи, щоденники гурткової роботи, розклад проведення гуртків, постійні графіки відвідувань, списки любительських об'єднань) не подавались. Щоденники гурткової роботи директором будинку культури взагалі не ведуться.
В порушення п.4 Схеми тарифних розрядів посад керівних працівників клубних закладів посадовий оклад директора сільського будинку культури Шульги В.Ф.,обсяг роботи якого нижче показників ІУ групи, не понижено на 10% від передбаченого окладу директора ІУ групи. Всього за період з січня по травень 2008 року зайво нараховано 417,10грн. та як наслідок нараховано та перераховано внесків до державних цільових фондів в сумі 150,90.
Згідно з абз.5 п.1 ст.4 Закону України від 26.06.1997 року „Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" для підприємств, установ і організацій, де працюють інваліди, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування визначається окремо за ставкою 4 відсотки від об'єкта оподаткування для працюючих інвалідів та за ставкою 33,2 відсотка від об'єкта оподаткування для інших працівників такого підприємства.
Щодо дотримання законодавства при використанні коштів на сплату обов'язкових платежів до державних цільових фондів встановлено, що в порушення п.1 ст. 4 Закону України „Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" зайво нараховано та сплачено внесків до Пенсійного фонду від суми фонду оплати праці за працівника освіти ОСОБА_3 та працівника лікарні ОСОБА_4 які є інвалідами (відповідно копій довідок МСЕК які знаходяться в бухгалтерії) по ставці в 2006 році 31,8%, в 2007 році 33,2% при потребі нараховувати у розмірі 4%. Загальна зайво сплачена сума складає - 4713,78 грн.
Пунктом 7 статті 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» передбачено право органів державної контрольно-ревізійної служби пред"являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.
Листом № 10-25/452 від 04.07.2008 року на адресу відповідача було направлено обов»язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених ревізією порушень.
Виблівська сільська рада частково виконала вимоги позивача.
На даний час не виконаними залишаються вимоги щодо вжиття заходів по надходженню недоотриманої субвенції по коду 410303 "Субвенція на утримання об'єктів спільного користування" в сумі 4017 грн.; щодо відшкодування незаконно виплаченої заробітної плати в сумі 417,10 грн. та нарахованих внесків до державних цільових фондів в сумі 150,90 грн.;щодо відшкодування незаконних видатків по зайво перерахованих обов'язкових платежах до Пенсійного фонду України в сумі 4713,78 грн.
Пунктом 10 ст. 10 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" передбачено право органів КРУ звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Оскільки, відповідач в порушення вимог ч. 2 ст. 15 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" зобов'язань щодо усунення виявлених ревізією порушень не виконав, позовні вимоги про зобов'язання відповідача виконати вищезазначені вимоги підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити.
Зобов'язати Виблівську сільську раду виконати обов'язкові вимоги Контрольно-ревізійного відділу в Куликівському районі, викладені у листі від 04.07.2008 року № 10-25/452:
щодо вжиття заходів по надходженню недоотриманої субвенції по коду 410303 "Субвенція на утримання об'єктів спільного користування" в сумі 4017 грн.;
щодо відшкодування незаконно виплаченої заробітної плати в сумі 417,10 грн. та нарахованих внесків до державних цільових фондів в сумі 150,90 грн.;
щодо відшкодування незаконних видатків по зайво перерахованих обов'язкових платежах до Пенсійного фонду України в сумі 4713,78 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: О.В. Кашпур